Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514375/bmid_harley-quinn-4-posledni-zkouska-Cku-514375.jpg 4 5 1

Harley Quinn (DC Universe) série

< 4. díl

Lex Luthor oslovil Harley Quinn s nabídkou (to je pořád dokola, dej si voraz, kámo!): pokud se připojí k jeho partě „Roku padoucha“, plné nadupaných superzlounů, dostane od něj megamocný superoblek. Ale proč by měla kývnout na něco podobného, když je tak blízko k dokončení zkoušek zadaných Mirand’r, jejichž odměnou bude ještě větší síla bez skrytých háčků nebo povinných crossoverů? Když se rakovina její mámy zhorší, Harley musí nechat celé melodrama mezi padouchy a hrdiny stranou, a namísto toho se soustředit na skutečný problém, který ani superschopnosti vyřešit nedokáží… nebo ano? Princezna klaunů se bude muset utkat s eventem DC Rok Padoucha – a navíc ještě s celým konceptem objektivní reality – ve fantastickém příběhu, kde dojde na bourání stěny mezi příběhem a čtenářem od scenáristy Sama Humphriese (Green Lanterns) a výtvarníka Samiho Basriho (Power Girl)! Jde o souhrnné vydání Harley Quinn #64–69 a speciální číslo Harley Quinn’s Villain of the Year, se stránkami, které dosud nikde jinde nevyšly.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

The Final Trial

fvalek
02.08.2023 3 z 5

Tak tentokrát jsem měl problém se do Harley trošku začíst, ale nějak jsem to překonal. Poslední zkouška, konečně, nicméně začínáme vcelku smutně, i když s tím pitomým mícháním s dějem komiksu člověk neví, co je vlastně pravda, a jestli Lex může skutečně pomoct nebo ne, i když pak se jasně ukáže, jak to tedy je. Celkové propojení s Lexem, Rokem padoucha a dalšími DC eventy, které v Česku ještě nevyšly, nebo možná nevyjdou, je trošku problematické, ale zase se neděje nic, co by bylo matoucí a nepochopitelné.

harley tedy dokončí zkoušky a stává se poslem řádu a chaosu, což je sice cool, ale je to něco, co čtenář moc nechce, protože by Harley vybočila ze svého vtipného normálu. Ona tedy dost vybočí už jen tím, že se celou dobu věnuje rodině a vesmíru, místo aby blbla v New Yorku, ale to nevadí. Bohužel až na tohle je ten děj takový nijaký a zdlouhavý. Nicméně aspoň má smysl a váže se na předchozí díly, ale finální zápletka s předáváním cen, to je prostě nějaká autorský hra na kreativitu, která zaplácne třetinu knihy, nechápu a nelíbilo se mi to. V posledních dílech Harley přestává být šílená a zábavná, ale je spíš tak jen... otravná a bez smyslu. Je to velká škoda, protože Harley mám rád a série mě někdy baví, někdy mě i potěší, když není nejlepší období, ale někdy si prostě člověk řekne, že je toho už moc. Možná bych někdy i v téhle samostatné sérii viděl nejraději Harley ve stylu crossoverů, kde je vážná, hrdinská a zapojuje se aktivně do dění.

Harley Quinn

Sam Humphries