Zmizelí

Zmizelí https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54116/bmid_zmizeli-zVl-54116.jpg 5 103 103

Nepohodlní mizejí beze stopy... Další román Colina Falconera, kterého znají čeští čtenáři především jako autora poutavých a napínavých historických románů, se odehrává v současné Argentině. Na počátku příběhu nás děj zavede do Bueonos Aires a atmosféry plné strachu. Dlouholetý vůdce země Juan Perón zemřel a po jeho smrti se moci v zemi chopila vojenská junta. Guerra sucia, špinavá válka, je obdobím, na které se Argentina snaží zapomenout, ale vymazat z historie ji nelze. Nepohodlní a ti, kteří se pouze ocitli v nesprávné chvíli na nesprávném místě, mizejí beze stopy. Je jich přes 30 000. Patří k nim i krásná Rosa, mladá matka dvojčat, holčiček, které čeká odloučení a každou jiný osud. Doba plná bezpráví a těžko představitelných hrůz je živnou půdou pro ty nejhorší stránky lidské povahy, ale tu a tam přece jen probleskne to lepší v člověku jako mihotavé světýlko naděje, které se jen pomalu rozhořívá. Do špinavé politické hry, která se odehrává na pozadí osudů obou holčiček, jsou zapojeny tajné služby i vlivná katolická církev.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Disappeared , 1997

Ječmínek
30.01.2017 3 z 5

Začátek vypadal velmi nadějně, postupně se to moc komplikovalo a protahovalo. Čím víc ke konci, tím víc tuctový thriller. Ale kniha je čtivá a nenudil jsem se. Úplně nejlepší jsou prolog a epilog - za ně bych nejradši dal ještě o hvězdičku víc.

joona
23.03.2016 5 z 5

Román zmizelí je mou první knihou od Colina Falconera a přiznám se, že jsem ji přečetl jedním dechem. Kniha je plná zvratů a napětí, zasazená do časů hrůzovlády vojenské junty v Argentině. Nikdo si nemůže být jistý před nástrahama tajné policie nebo kterékoliv z částí argentiské armády. Román se odehrává v Argentině, později v Mexiku, Anglii a Itálii. Je tu dokonalý popis charakterů hlavních postav a jejich úhel pohledu na danou věc.

orinka3
04.01.2016 5 z 5

Až teď jsem na tuto knihu v knihovně narazila. Páni, to jsem si krásně početla. Nechci prozrazovat děj tak, jak to udělala Pink Martini, protože nechci nikoho připravit o překvapující zvraty ve velmi napínavém příběhu. Líbí se mi hlavní postavy knihy, Falconer jim dokázal vdechnout uvěřitelný život. I události v knize jsou navýsost zajímavé - nedávná historie, a přece vzdálená. Moc o tom nevíme, vágní informace typu "bitva o Malvíny" nám nemůže přiblížit tísnivou atmosféru, ve které se to všecko odehrává. No, a potvrzuje se, že před svědomím se utéct nedá a svět je příliš malý, aby se v něm ukryl ten, po kterém se pátrá. Dávám pět hvězdiček. Tak, jak mě zklamal novější Kolos, mě naopak Zmizelí příjemně překvapili.

lagareta
13.01.2015

Doporučuji, dějiny Argentiny jsme ve škole nějak přeskočili, takže i z tohoto hlediska zajímavé informace. Za nejlepší Falconerovu knihy však i nadále považuji Hedvábnou stezku a Ostrov přízraků.

Boggy
02.02.2014 5 z 5

Vynikající a silná kniha.

PAVEL z BRNA
28.07.2013 4 z 5

Kniha se skvěle čte. Nemohl jsem od ní odtrhnout zrak,což se mi často nestává.

Library&me
05.05.2013 5 z 5

Další povedený kousek od Falconera ! Určitě doporučuji k přečtení,..:o)

kokosek
14.04.2013 5 z 5

Sáhl jsem po téhle knize jen čistě náhodou. Nevěděl jsem co mě čeká. Autora jsme neznal. Ale trochu tomu pomohlo zvolení nového papeže a referendum na Malvínách. Obojího (tedy minulosti) by se měla kniha týkat.A můžu říct, že jsme nadšen. Kniha se mi líbila moc, pokud je pravda, že se autor drží dost věrně faktů, tak jsem se i dost poučil. Přitom je to doba, kterou si pamatuji. Jen jaksi u nás v tu dobu fakta nějak chyběla. Ale kdo to chce číst ne jako knihu naučnou, tak taky neudělá chybu. Prostě autora řadím do oblíbených a jdu číst něco dalšího.

ferda
03.06.2012 5 z 5

Vynikající už jenom tím, že o událostech v Argentině 70. let toho moc není.

elli09
19.02.2012 4 z 5

Super napínavá kniha, jedna z najlepších od Falconera. Argentína je taká vzdialená a zahalená tajomstvom. Doporučujem jednoznačne!