Změň svůj dech a začnou se dít věci

Změň svůj dech a začnou se dít věci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519540/bmid_zmen-svuj-dech-a-zacnou-se-dit-veci-vuw-519540.jpg 4 64 34

Poznejte principy funkčního dýchání a zlepšete svůj život ve všech směrech. Věřili byste, že něco tak obyčejného jako dech zásadně působí na kvalitu spánku, navyšování výkonu ve sportu, fungování trávicího systému i zvládání stresových situací? Nebo že může eliminovat projevy PMS, migrén, ADHD či astmatu? Objevte s certifikovaným master instruktorem systémů OXYGEN ADVANTAGE a BUTEYKO a zakladatelem holistického přístupu 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ nečekané souvislosti! Vše prakticky, funkčně a s lehkostí – zkrátka tak, že se biochemie dechu přirozeně propojí s pohybem i mentálním nastavením.... celý text

Kackac77
06.02.2024 3 z 5

Knížku jsem si přečetla, protože jsem na youtube viděla nějaký dýchánek s Rosťou Václavkem. Zaujalo mě jak mluví o dechu a spoustu věcí se mi spojilo a dává mi smysl. Ta knížka ale není zpracovaná nejlíp. Navíc, některé věci mu moc nevěřím. Rosťa se zabývá dechem, spoustu toho nastudoval, Buteyko metody, atd.... Ale dál tam pak mluví třeba o cvičení - tzv. fasciální cchi, které prý vyvinul, odkazuje na to, že pár let cvičí cchi-kung, apod, ale já myslím, že za správně prováděným cchi-kungem jsou léta a léta praxe. Dále třeba kapitoly o stravě mi připadají velmi zjednodušené, a třeba pít zeleninové a ovocné šťávy v zimě mi připadá vysloveně nesmysl. Prostě informace ohledně dýchání mi dávají smysl, a v knížce to na mě i působí, že tuto oblast má Rosťa nejvíc "zmáknutou", to ostatní na mě působí trošku neprofesionálně.

Mathiola8
03.02.2024 1 z 5

Princip 20/80 naplněn, 20 % využitelných informaci, zbytek, no posuďte sami.
Myslela jsem, že odložím nedočtené, nakonec jsem dočetla, no jsem ráda, že ji již “můžu odložit.
Forma podání mi taktéž neseděla. Za mě jsem již o těchto věcech četla daleko lepší a milejší knihy.

lencin
26.01.2024 3 z 5

Myšlenky určitě dobré a podnětné, ale forma působí trochu jako reklama na Amway..... Ovládnou čchi kung za 4 roky a ještě ho "zdokonalit" do pěti pilířů..... Nemohu si pomoci,ale působí to na mě jako rychlokvaška s malou dávkou pokory. Ale každému, co jeho jest.

Leiko
20.01.2024 2 z 5

Kniha má dle mého názoru přestřelené hodnocení. A teď mě neberte špatně, s většinou, co v ní bylo se rád ztotožním.

Problém mám s tím, že v knize autor uvádí, že se někdy v roce 2018 dostal na rozcestí a začal se starat o své zdraví, které bylo totálně v háji. Věnoval se tomu na full-time a kniha vyšla v roce 2023, takže ji o 4 roky později psal. V tomto období vznikl systém 5 pilířů zdraví z nichž některé metody pojmenoval autor skromně po sobě. A tak nějak chybí třeba i zdroje a reference. I přesto, že jde částečně o self-made knihu, tak ale jde taky o zdraví lidí, kteří to budou číst.

Shodou okolností se autor odvolává i na Čchi a Tai-chi, Čchi-kung. Ale za 4 roky do něj nikdo nemá šanci na plno proniknout. Je to věc, která se cvičí desítky let a obnáší tisíce hodin praxe meditace v pohybu.

Do toho je v knize hodně pochvalných komentářů z řad čtenářů. Takže mi to připadalo (i když nemusím mít pravdu) jako že si autor uměle vytváří PR.

Kniha je napsaná citlivým jazykem a určitě nikoho nenutí se tématy řídit. Apeluje na zdravý rozum čtenáře a to je určitě dobře. Příběh byl inspirativní. I mě přinesla jisté vhledy a zamyšlení, ale výše zmíněné na mě při čtení nepůsobilo dobře.

momo01
15.01.2024 3 z 5

Albert Einstein kdysi řekl „Pokud něco neumíš vysvětlit jednoduše, nerozumíš tomu dostatečně dobře." Pan Václavek očividně tématu rozumí dobře, protože se dokáže vyjadřovat srozumitelně a zároveň umožnit i laikovi pochopení některých složitějších mechanismů. ALE pro mě překvapivě se věnuje dechu pouze necelých 100 stran, zatímco zbytek knihy se zaměřuje na otužování, psychickou pohodu, stravu a fyzické zdraví. Prostě od každého něco. Chápu, jedná se o propojené nádoby, ale asi bylo potřeba navýšit počet stran a odlišit se od knih Oxygen advantage a Dech: nové poznatky o ztraceném umění. (A těch nadšených pochvalných referencí bylo na mě v knize taky moc.)
PS: Můj profil tu je už dlouho a nevznikl za účelem tohoto hodnocení. ;) To mi mimochodem přijde škoda, že je tady tolik adorujících komentářů od nových profilů, protože své nadšené čtenáře by si určitě kniha našla.

Kreslirka.cz
08.01.2024 5 z 5

Kniha je pro ty, co chtějí v životě něco změnit k lepšímu.
Není to žádná suchopárná odborná publikace, ale vtipná praktická příručka, kterou vytvořil Rosťa Václavek se ženou Pé´tou. Je to člověk, kterému se po 38 letech rozsvítilo, přestal si hrát na oběť a začal se sám starat o své zdraví skrze lehký diskomfort. Svou genetickou nemoc upozadil hlavně díky redukovanému dýchání (škola OXYGEN ADVANTAGE) a otužování. A v neposlední řadě i díky mentálnímu nastavení, kde jde zejména o celkové zjemnění a upuštění od touhy po enormních výkonech.
Kouzla, co se s dechem dají dělat, mu natolik učarovala, že založil projekt Pět pilířů zdraví a začal i skrze tuto knihu POSÍLAT DÁL, to co jemu a v dnešní době i tisícům dalším, tak skvěle zafungovalo.
Změna dechového vzorce může pomoci lidem s kdejakou zdravotní obtíží ale i sportovcům, kteří chtějí funkčně navýšit své výkony, aniž by huntovali své tělo.

Kromě toho, že je velice povedená, tak pro mě samotnou je tato kniha srdeční záležitost (pomohlo mi to v tolika směrech!!!), tak musím dát plnou palbu hvězdiček :-)

davedino
06.11.2023 4 z 5

Knihu jsem z povinosti přečetl (zajímám se o problematiku dechu a lifestyle dlouhodobě), nesdílím nadšení místních čtenářů. Kniha svou hodnotu pro nepolíbené čtenáře jistě má, já ji vnímal spíš jako takový rozcestník pro videa na YT bez další přidané hodnoty.
Nicméně, jsem rád, že Rosťa šíří povědomí o zdraví a nabízí jednu z možných cest.

LadaLil
01.11.2023 5 z 5

Přínosné, dobře a srozumitelně napsané. Pro človéka, který se zabývá seberozvojem a zdravým životním stylem rozhodně doporučené. Ke konci knihy jsem měla pocit, že by to šlo napsat stručněji, ale nasbírala jsem mnoho důležitých postřehů, které budu aplikovat.

Evička
29.09.2023 5 z 5

Úžasná knížka, napsaná velmi lidsky a srozumitelně pro běžného člověka. Dala mi mnoho k zamyšlení a taky k pochopení. Určitě se k ní budu ráda vracet.

paLenka007
11.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha je inspirativním průvodcem. Již mnoho let se zabývám cvičením, životosprávou i dechovými technikami a přesto mi tato kniha (a stejně tak videa, na které jsou v knize odkazy) nabídla možnosti, jak se posunout ještě dále (hlouběji). Vystudovala jsem také biochemii a tak si cením i odborného vysvětlení toho, co se při dýchání v těle děje. Koupě knihy je, podle mě, výbornou investicí do svého zdraví. Praktikování technik z knihy může pomoci aktivovat vnitřní sílu a rozvíjet schopnosti (sebe)léčení.

hana9475
09.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Čtivě a přehledně zpracováno + k tématu vždy QR kodem odkaz na dýchánek k praktickému vysvětlení pokut nestačilo slovní.
Hanka

marion111
08.09.2023 5 z 5

Skvěla kniha, srozumitelně napsaná. Doporučuji každému,kdo chce něco pozitivního udělat se svým tělem a zdravím.
Jen lituji, že jsem autora a jeho videa na YouTube ( Dýchánky) našla až letos.

Ivanna
08.09.2023 5 z 5

Kniha, která vám opravdu může změnit život. A je neuvěřitelné jak jednoduché to může být, když si to dovolíte. Navíc je to knížka krásně, i prakticky, graficky zpracovaná (QR kódy s odkazy na videa jsou super) Na Rosťu mě nasměrovala moje paní doktorka a nic lepšího pro mne nemohla udělat, mám lepší život, děkuji za to. :)

Ja.petam
08.09.2023 5 z 5

Úžasná kniha, která nemá obdoby. Je praktická, věcná, vtipná a zároveň velmi propracovaná. Je to opravdu kniha, která nemůže ležet v šuplíku. Doporučuji všem, kteří chtějí změnit svůj život vlastními silami a už se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. Jsem vděčná, že ji mohu mít, číst a nekonečně z ní čerpat.