Zlomky nekonečna

Zlomky nekonečna https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500676/bmid_zlomky-nekonecna-yfU-500676.jpg 4 130 130

Milujeme jinak, když každý den může být poslední? Matt řeší podobné problémy jako většina jeho vrstevníků. Chce úspěšně dokončit střední školu, najít ideální vysokou, vycházet s rodiči a nalézt svoje místo ve světě. Když do jeho života vtrhne Erik, všechny trable se najednou zdají být snesitelnější… aspoň na chvíli. Pak totiž přijde melidie, nemoc, která zpravidla do měsíce končí smrtí. A spolu s ní přicházejí otázky. Kdy si člověk doopravdy připustí, že se blíží konec? A miluje jinak, když to ví?... celý text

Jaehyun
14.06.2023 2 z 5

Vždycky se bojím dát knížce, která má tak pozitivní ohlas, nižší hodnocení.

Na Zlomky nekonečna jsem se strašně těšila, ale ve výsledku mě to nebavilo tak, jak jsem čekala. Líbil se mi začátek a konec, kde se podle mě autorka dost vypsala, ale prostředek mě strašně nudil a kdybych měla knížku jen půjčenou, asi bych ji ani nedočetla do konce, což mě hrozně mrzí.

Moc mi nesedla ta neexistující nemoc a prostředí. Mohlo se to klidně odehrávat v Čechách, když už je to od české autorky a ne někde v cizině. Také jsem čekala, že mě to dojme trochu víc, což se nestalo (Nevím, jestli je to chyba knihy nebo můj nedostatek empatie, takže na tohle jsem při hodnocení moc nehleděla). Navíc se to celé hrozně táhlo a já si říkala, kdy to ten kluk už bude mít za sebou... A já taky.

Abych ale nepsala jen negativa, tak se mi moc líbil styl psaní, postavy byly všechny velmi sympatické a nebyl nikdo, kdo by mi tam vyloženě vadil. Bavili mě Mattovi kamarádi i Erikova mladší sestra. Ne každý umí vykreslit dětské postavy tak, aby nebyly otravné ale autorce se to povedlo. Líbily se mi i některé myšlenky a filozofování o vesmíru a vztah obou kluků byl pěkný a ne přeslazený.

Dámaskloboukem
04.06.2023 2 z 5

Nevím, jestli mám právo se ke knížce vyjadřovat, když jsem ji přečetla asi do třetiny.
Ne, nechytlo mě to.
Nejsem cílová skupina.
A odkládám, protože mě nezajímá co dál potká Matta, Erika, Ness, otce neurochirurga, jeho přítelkyni/novomanželku Alex ani společenského labradora.
Pokud je smyslem tohoto příběhu ukázat teenagerovi, ze homosexuální orientace u středoškoláků není nic nenormálního, tak uznávám i literární cenu, kterou knížka dostala.
Cely příběh je napsán velmi citlivě a jemně. Rovněž větná skladba je na dobré úrovni.
Já mám trosku problém s autenticitou, kdy holka ze severní Moravy naroubuje svůj příběh o dvou kamarádech na americkou střední školu. Těžko uvěřitelné.
Autorku nezatracuji. Pokud bude pokračovat, za několik let si s radostí od ní něco přečtu. Předpokládám, ze časem se vypíše k ctivejsimu stylu a bude psát o tom, co opravdu zná, co zažila.
Vždyť přeci i v našich končinách je mnoho osudů, které si zaslouží literární ztvárnění.

itskyleus
18.04.2023 5 z 5

Tuto knihu si musím tento rok pořídit do své knihovny, protože jinak to nevidím!

Hned jak vyšla jsem si ji psal na svůj Wish list knih, které si potřebuju přečíst, přeci jen koho by nenalákala anotace, krásně zpracována obálka, název, který má nekonečné přemýšlení, zda zlomky jsou opravdu nekonečné a to, že to napsala česká spisovatelka?

Vím, že od autorky si budu muset ještě něco přečíst, jelikož její styl psaní mi sedí a její zpracování kapitol, kdy je jedna delší druhá o něco kratší.. co více si přát?

Teď, ale vám něco řeknu k obsahu a stylu psaní. Obsah je za mě absolutně skvěle rozebrány, rozsáhlý a pojetí tohoto tématu vystihnuté.
Takto jsem si tu knihu představoval.
Žádné odplutí od hlavního bodu, ale excelentně to rozpracovat. Líbilo se mi, že autorka ví, co píše a dokázala se všeho držet.

Nebudu vám lhát, že jsem nepřemýšlel na stovkami vět, protože vás to nutí zastavit se, nadechnout se a probudit vaší filozofickou stránku myšlení a to já mám opravdu rád, miluju filozofii a rozvíjet věci či o jich přemýšlet.

Hlavní postavy Matt a Erik, tak ty se povedli, stejně tak jako Venessa a Isabell. Nebyl nikdo, kdo by mi přišel nesympatický.
Líbil se mi humor a jednání Venessy a také se mi zamlouvalo chování Erika, ačkoliv byl krok od smrti, dokázal brát všechno sportovně a dělat si i ze sebe srandu.
Matt byl silný člověk, který dokázal pomoci i s maličkostí a takoví lidé by měli být.

Zároveň si myslím, že to nebylo přeslazené úplně, nýbrž autorka dokázala vytvořit postavy, které se chovají realisticky a v dané situaci dokáží mít své emoce. Ať mě pochopíte dobře - jejich realistické chování, jednání, činy mi přišly, že jsem vedle nich a naslouchám jim.
Snad nikdy jsem se tolik nevcítil do knihy.

Dokážu teď na férovku říci, že ano tohle byla naprosto boží kniha, která mě donutila přemýšlet pokaždé, když jsem si na nějakou větu vzpomněl.
Dokážu i říct, že toto je moje kniha roku.
Tahle kniha je must have pro každého, kdo dokáže číst tragické knihy s kapkou humoru, kde se fakt zasměje s postavami.

Nuttelka
11.04.2023 4 z 5

Proč já tyto knihy čtu, když už dopředu vím, že to opravdu dost ořvu.. Matt s Erikem jsou na svůj věk dost vyspělí a moc se mi oba dva líbili. Jejich láska je - byla opravdová, silná, NEKONEČNÁ .. Kniha se četla moc dobře, ale něco málo mi v ní i chybělo, i když je to silný příběh, nešlo to úplně do hloubky. Matt má můj hodně velký obdiv, divím se, že to všechno "ustál". Takže kapesníky si rozhodně přibalte, pokud se rozhodnete ponořit do příběhu Matta a Erika

Gaabii
10.04.2023 5 z 5

Zvládla jsem bohužel jen 1/3 knihy, pro mě je to extrémně těžké čtení a asi bych zbytek knížky už jen hystericky probrecela. Ale! Kniha se úžasně čte, oba kluci jsou strašně milí a tu lásku mezi nimi člověk úplně cítí. Opravdu to chytne za srdce, ale nemám na to, abych jí dočetla, když konec je evidentní (i dle komentářů ke knize). Takže třeba jindy zkusím zas a dostanu se v knize dál. Autorka má moc příjemný styl psaní.

Violet97
11.03.2023 5 z 5

Tahle knížka bylo opravdu nádherná. I přes těžké téma jsem ji přečetla na dvě posezení, pobrečela jsem si a těším se, co dalšího autorka vydá.

bara-offici
11.03.2023 5 z 5

Tak moc silný příběh že jsem si ani nechtěla představovat že by se tohle mohlo stát v reálném životě, což samozřejmě může a to je to nejhorší. Postupem čtení si s postavami vytváříte silný pouto a nedokážete se od příběhu odtrhnout. Přesně této typ knih miluji, proto jsme si to užila naplno a prožívala knížku s hlavními postavami od začátku do konce.

anet8843
22.01.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem si zase něco přečetla a... nemám slov. Jednoduše nemám slov. Tahle kniha je něco neuvěřitelného, nekonečného. Už od začátku víte jasně, jak to dopadne, ale stejně jako hlavní hrdina se snažíte chytat naděje a stejně jako on pak končíte v slzách. Doslova. Už je to nějaký čas, co jsem u knihy brečela. Ale tady to jednoduše nešlo - není to klasický teen kýč jako Hvězdy nám nepřály. Ne, je to hluboké, realistické a srdcervoucí. Při čtení si stejně jako hlavní hrdina uvědomíme, že svět utíká a my nevíme, kolik časů nám zbývá. Ani ne tak nám, ale těm kolem nás.
Oceňuji to, jak se autorka popasovala se sexualitou hlavních protagonistů. Není nutné být explicitní, aby příběh fungoval komplexně. Nezastírá ho, neobchází... výborná práce!
Kniha je jedním slovem dechberoucí.

zpetkeknize
08.01.2023 5 z 5

Teda… musela jsem si dát dva dny pauzu, než jsem se do psaní téhle recenze pustila. Začnu od konce - připravte si tak čtvrtáct balení kapesníků, protože posledních 60 stránek vás zabije. Ty emoce, zoufalství, to všechno vás převálcuje a už se nedáte dohromady.
Začíná to vlastně úplně nevinně. V první části jsem byla trochu v rozpacích - hlavní hrdinové se dali dohromady velmi rychle, na můj vkus až moc. Takže jsem se bála, že jejich vztah nebudu prožívat. Ale pak jsem pochopila, že o to v knížce vůbec nejde. Protože ve chvíli, kdy u Erika propukne melidie, začne všechno být úplně jinak. Najednou se k postavám dostanete mnohem hlouběji, jelikož jsou skvěle a autenticky rozpracované, a i když to hrozně bolí, ten příběh vás už nepustí. Pak už si nic nepřejete víc než to, aby dostali alespoň o trochu víc času, který by spolu mohli strávit.

Další, co na knížce krom zničujících emocí musím ocenit, jsou nádherné poetické pasáže a skvělý jazyk. S ním autorka opravdu umí.

Anonymousquirel
31.12.2022 5 z 5

Ty blaho. Prave jsem knihu docetla a... nemam slov. Ta kniha je neskutecna. V prvni pulce jsem se obcas smala, obcas skoro brecela, obcas se smala pres slzy. Kniha, ktera Vas dojme a ktera Vas zarucene znici... tedy, minimalne nejak zasahne. Pres to to byl jeden z nejkrasnejsich pribehu, ktere jsem kdy cetla. Vztah kluku byl vyjimecny. Zaslouzili by si spolu byt ~nekonecne~ dlouho. Meli mezi sebou krasny vztah. Kloboucek dolu taky nad tim, jak autorka pise. Pise krasne a jeji postavy na strankach ozivaji. Jsou tak realne, a presto nejsou. Myslim, ze na tuto knihu budu vzpominat dlouho- a to v dobrem. Je mi po docteni smutno, ale zaroven z toho mam dobry pocit. Stalo to za to. Vrele doporucuji.

Akléda_
22.12.2022 5 z 5

Tak tahle knížka mě totálně zničila. U některých knížek se stane, že se mě dotknou a jejich čtení bolí, pak mě ale dokáží poskládat dohromady. Zlomky nekonečna mě jen zlomily, pak na mě šlapaly, rozsedly mě, přidusily a já na konci zůstala ubrečená se zlomeným srdcem. Takové bylo čtení téhle knížky. I když to ale bolelo, neznamená to, že byste si knížku neměli chtít přečíst! Tahle knížka má totiž všechno. Většinou mám ráda, když se čtou knížky rychle, tady jsem ale záměrně četla po kouskách, dávkovala si to a užívala si každou větu. Už od začátku je zde spousta nádherných myšlenek, takže jsem musela lepíkovat hned při čtení, protože vypisování mě až moc vytrhávalo z příběhu. Erika i Matta jsem si neskutečně zamilovala a to co měli mezi sebou? Panebože, to bylo tak úžasné! Milovala jsem každou jejich scénu, dotek a dialog, nedokázala jsem se jich nabažit a o to více mi rvalo srdce to, že jim osud nepřál. Nemoc si bohužel holt nevybírá a není to vůbec fér. Pro mě jako pro člověka, který přišel o svou milovanou osobu kvůli rakovině tohle čtení bylo ještě o pár stupňů náročnější a fakt to bolelo. Tahle knížka je prostě jako život. Bolí to, ale to neznamená že tam nejsou i krásné okamžiky které za to stojí. Autorka bravurně pracuje se slovy, užívala jsem si každou větu, nechtěla jsem aby příběh skočil a takové pouto jaké měl Matt s Erikem bych přála úplně každému. Občas jsem si u čtení až říkala, že autorce musel někdo extrémně ublížit, když byla schopná napsat knížku, plnou tolika bolesti. Děkuju za taková díla, klaním se, tleskám a s nadšením budu očekávat další autorčinu knihu. Protože jedno zlomené srdce je málo.

Katte192
21.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Tahle knížka byla milým pohlazením do zimního počasí. Četla se velmi dobře ale musím říct, že v jen u chvíli jsem se fakt lekla, že to bude klišé o tom jak nemoc ustoupila a žili šťastně až do smrti. Díky bohu se tak nestalo a kniha tak byla skutečně perfektní :) více takových!

Sigurd_Lesandi
20.12.2022 3 z 5

Tak tu máme další novinku o lásce, a tentokrát hned od české autorky. Zlomky nekonečna se zaměřují na vztah mezi dvěma mladými lidmi, jejichž láska však prochází drtivou zkouškou.
Co musím hned na začátku vyzdvihnout jsou postavy. Jsem si jistý, že si Matta i Erika zamilujete a budete doufat, že to všechno nějak dobře dopadne. I vedlejší postavy se autorce náramně povedli a já bych si o nich hned přečetl nějakou další knihu.
S čímž už tak moc spokojený nejsem je průběh oné nemoci. Když už si autorka do své knihy zvolila takové téma, čekal bych, že půjde opravdu do hloubky. Ano, hodně z průběhu nám ukáže, ale jsem si jistý, že tu šlo vymyslet mnohem více hezkých i srdcervoucích okamžiků, ale nejsou tu. Pro mě osobně to zůstalo spíše povrchově, což je škoda, protože měla autorka dobře nakročeno.
Ani mě netěší, že se rozhodla psát o neexistující nemoci. Bylo vidět, že si oné onemocnění vymyslela na první dobrou a kdykoliv potřebovala nějakou změnu do příběhu, tak ji tam prostě mrskla bez ohledu na to, zda to dává logiku nebo ne.
Konec se povedl. Byl krásný, dojemný, a i v rámci příběhu to dobře sedlo.
Autorka si rozhodně mohla dát víc práce se zpracováním tématu. Pokud ale hledáte jen tak něco jednoduchého s dobrými postavami, tak vám můžu doporučit.

cool_books_tip
10.12.2022 5 z 5

Zlomky nekonečna
Moje hodnocení: 5/5
Počet stran: 331
Žánr: YA romantika

Za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace děkuji #humbookblogeri

Jestli na nějakou knihu sedí fráze: budeš trpět, ale náramně si to užiješ - tak tahle je jedna z nich

Tato kniha je napsaná jedním z nejlaskavějších jazyků co jsem kdy četla. Moc to nedokážu popsat, ale při čtení jsem se cítila tak plně, jako by mi nic nechybělo, jako by tahle kniha byl můj domov. Už od prvních stran se mi hrudník naplnil a nebo zaplnil? Takovým pocitem který mám když jsem s lidmi které miluji. Cítím se celá, šťastná tak že někdy málem začnu brečet z celé té lásky a štěstí co se mi rozmohlo v hrudi. A přesně takhle plně jsem se cítila při každé straně této nezapomenutelné knihy.
Je protkaná tolika filozofickými myšlenkami, které mě tolikrát zasáhly, citáty které chci psát všude kam budu moct, myšlenkami které budu chtít všem říkat a emocemi které do sebe vsáknu jako houba a pak je vypustím v podobě slz, smíchu a vlastně všech emocí co existují.
Humor je něco co je pro mě nesmírně důležité a tady byl přesně ten který je jak napsaný pro mě. Tak moc jsem se smála a culila tak moc až se mě jednou učitelka při hodině zeptala co se děje, ale zaroveň jsem u kniha tak strašně plakala. Jednou jsem se dokonce málem rozbrečela už pouhým pohledem na knihu a listováním stran, při hodině
A panebože romantická linka! Konečně je v nějaké YA knize ukázáno jak to vypadá ne než se dají dohromady - jak je to ve všech knihách - ale takhle kniha, tenhle příběh je o tom vyvíjejícím vztahu, poutu. Řekněme něco jako: a jak to bylo dál...
Hlavní hrdinové...nevím jak je to možné, ale zdá se mi jako by mi ukradli duši! Jakoby snad převzali všechny moje vlastnosti, názory a dokonce i pohled na svět. Cítím se ne jako jeden, ale rovnou jako oba dva zároveň. Nevím jak se tenhle klon stal, jak se provedl, ale zatraceně mi to prozraďte. Beztak mi autorka nějak sebrala DNA, jinak si to vysvětlit nedokážu ️.
Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku a strašně moc vám ji doporučuju️️️

Love_books_369
10.12.2022 5 z 5

Moc krásná knížka!
Hodně mě zaujal styl knížky, tak esteticky krásnou  knížku jsem už dlouho nečetla. Další věc, která mě zaujala a jsem za ní vděčná bylo to, že knížka nebyla celá o umírání, ale měli jsme možnost sledovat postavy, ještě když nic netušili a jak se do sebe zamilovali. To bylo vážně miloučké.
  Celkově musím popsání postav hodnotit kladně, byly uvěřitelné a i přes drobné nedostatky, jsem si úplně všechny zamilovala.
Jediný, co bych knížce trochu vytkla byl konec, ten mě maličko zklamal. Ale jinak za mě jedno velké doporučení.
Knížku jsem četla v rámci #spoluprace #humbookblogeri, za to moc díky. ️

Vruznychsvetech
09.12.2022 4 z 5

Pro čistě romantické duše, ta linka mezi Mattem a Erikem je naprosto sladká. Jde tam vidět, že se mají opravdu hodně rádi. Neskutečně se mi líbil přístup Erika k celé té věci ohledně melidie. Nemoci, která se neptá kolik vám je. Nemoci která se neptá kdo jste a co jste udělal. Nemoci, která vás poměrně rychle zničí aniž byste o to stáli.

Pro ty, co neholdují té romantice a hledají v knížce něco více, je to heavy contemporery. Dobře napsané heavy contemporery se skvělými postavami. Celkově nějaká ta psychologie ať už ohledně nemoci anebo toho jací kluci jsou je tam fakt dobře vykreslená a vy si můžete dokonalý obrázek o jejich povahách. Tak jako MALÝ PRINC je filozofická pohádka, tak tohle je filozofický příběh o lásce.

V příběhu najdete spoustu míst k zamyšlení a spoustu okamžiků, kdy se vám bude chtít plakat. Poznatek, já jsem šutr a nebrečela jsem ani jednou, protože možná více než smutek nad tím, že něco končí mě fascinovala ta vymyšlená nemoc a celkový postoj k ní a její průběh. Za mě opravdu skvěle napsaný příběh se skvělou myšlenkou a pointou, který obsahuje hned několik těžších témat a přidaných hodnot. Kniha je sice trošku pomaleji psaná a z počátku jsem se lehce ztrácela v ději, ale za mě rozhodně velké doporučení!

Knihu jsem četla v rámci #spoluprace s #humbookblogeri

spencer
01.12.2022 5 z 5

Nádherná kniha.
Tento dojemný příběh plný zajímavých myšlenek mě určitě ještě nějaký čas neopustí. Nečekala jsem, že mě Zlomky nekonečna tak moc dostanou, ale stalo se. Za mě osobně je to jedno velké doporučení!

lucy_slezakova
29.11.2022 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu neskutečně bavila! Příběh nádherně volně plynul a vztah Erika a Matta byl neskutečně roztomilý a krásný. I ostatní vedlejší postavy byly naprosto úžasné a sympatické, stejně tak jako prostředí. Každá stránka byla plná jak lásky, tak bolesti a celkově to tvořilo úžasnou harmonii. Moc mě bavila i celková atmosféra, naprosto unikátní. Jak už z anotace zjišťujeme, kniha je plná těžkých témat, ale autorčin styl psaní vás nenásilně donutí se nad tím zamyslet a porovnávat s tím, jak žijeme a jaké vztahy a problémy máme my. Celkově si myslím, že by si knížka zasloužila mnohem více pozornosti, protože za mě je to nejlepší heavy contemporary příběh, který jsem, kdy četla. A to říkám naprosto nezávisle na tom, že mi tuto knihu zaslali Humbook blogeři #humbookblogeri #spoluprace :)

M.anon
29.11.2022 5 z 5

I přes pochmurný děj je to naprosto krásná kniha. Kluky jsem si okamžitě zamilovala.

Kikina182
27.11.2022 5 z 5

Nádherná kniha! Je plná emocí a má v sobě neuvěřitelnou sílu a velké poselství. A ty úžasné citáty! Pokud hledáte dynamickou knihu, kde se střídá akce za akcí, tak to asi nebude ta pravá kniha pro vás. Ale pokud máte rádi klidnější příběhy, které jsou spíše k zamyšlení a hořkosladké příběhy, tak tohle je za mě určitě skvělá volba! Kromě několika maličkostí, nemám knize naprosto co vytknout, a i ty se hodně brzy srovnaly. Za mě tedy úžasná kniha, kterou moc doporučuji a určitě se k ní v budoucnu někdy vrátím. Momentálně ale doufám, že brzy autorce vyjde něco nového. Jaksi stačila tahle jedna kniha a už jsem si na jejích příbězích vypěstovala závislost.