Zlomené duše

Zlomené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519762/bmid_zlomene-duse-b1i-519762.jpg 4 259 63

Jednoho temného zimního rána je ve svém domě nalezena oběšená budoucí nevěsta Cara Dunneová. Je oblečená ve svatebních šatech a kdosi jí ustřihl pramen vlasů. Ještě téhož dne se najde tělo další mladé ženy, která byla shozena ze střechy nemocnice, kde pracovala. Fiona Heffernanová se měla rovněž vdávat, a i ona na sobě měla svatební šaty a chyběl jí pramen vlasů. Vraždy se zdají být tak osobní, že je inspektorka Lottie Parkerová přesvědčená, že oběti musel zabít někdo, koho znaly. Když jde smutnou zprávu oznámit Fionině rodině, pozorně pátrá po čemkoli podezřelém. Jenže zjistí něco mnohem děsivějšího – Fionina osmiletá dcera se zatím nevrátila domů z tanečního vystoupení. Lottie zamrazí: děvčátko totiž může být další obětí zvráceného a nebezpečného jedince...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kalibr

Broken Souls

Knižní střípky
23.08.2023 5 z 5

ZLOMENÉ DUŠE byly přesně takové, jak jsem předpokládala, kruté, smutné, bolavé, ale neodložitelné. Prosím, prosím, ať už je listopad a s ním další díl.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

Martiiiik
23.08.2023 5 z 5

Zde není jiná možnost než dát pět hvězd.. Kniha od začátku čtenáře vcucne a nepustí.. Ale je hrozně frustrující, jak autorka Lottie neskutečně nakládá.. :-( Celý tým je tak nějak rozhozený a nefunguje.. Případ byl tentokráte hodně komplikovaný a čtenář se musí celou dobu soustředit, není oddech.. Motiv je takový zvláštní, hodně k zamyšlení.. Tentokrát několikrát i slza ukápla a jsem moc ráda, že další díl bude brzy :-) Vřele doporučuji, celou sérii :-)

Címa
20.08.2023 4 z 5

Dobrý pribeh a zápletka, jen jsem se chvíli ztrácela v tom množství jmen. Některé předchozí díly byly lepší, ale i tak se těším na dalsi dil.

soukroma
19.08.2023 3 z 5

Zbytečně zašmodrchané a zdlouhavé: dost nefunkční vyšetřování, příliš mnoho postav a provázaných známých i utajených pout, neutěšené rodinné poměry a strádání, náboženské irské nepříjemnosti... Ani konec mi nepřinesl jasné a průkazné rozuzlení, pachatel nakonec dle mého vůbec neodpovídal "profilu" pachatele, ani fyzicky ani psychicky. Ale hlavně mi vadila vyšetřovatelka, která neměla nic pod kontrolou, samu sebe v první řadě, ale samozřejmě i svou rodinu a tým; chovala se jako rozmrzelé dítě, zejména vůči snoubenci (taky podivný vývoj). Pesimistické, dlouhé a neprůhledné.

Katuska88
19.08.2023 4 z 5

Další díl oblíbené série, tentokrát jsem ovšem nadšená trochu míň. Jak jiz bylo řečeno níže, nejsou úplně jasné pohnutky. Ale pohnutky šílence se asi prostě pochopit nedají. Slušný díl.

dencazrnu
16.08.2023 5 z 5

Další setkání s Lottie a její partou. A opět to byla neskutečná jízda plná napětí. Ze začátku jsem měla lehce problém se zorientovat v postavách, ale jak se příběh postupně rozjížděl, bylo mi vše jasnější a tentokrát jsem i dokázala správě trefit pachatele. Avšak co přišlo na samém konci knihy mi opět rozbilo srdce na milion malých kousků. Někdy si tak říkám, kolik toho taková žena ještě dokáže snést. Lottie musí bojovat o své místo v rodině, o lásku Boyda, ustát vlastního démona jménem alkohol a tlak v práci tomu všemu rozhodně nepřidá. Tak strašně bych Lottie přála najít klid a štěstí. A to co jsem podvědomě očekávala celou knihu se i bohužel vyplnilo. Já doufám, že nakonec vše zvládne a že i na ní čeká ten správný happy end.

michaela5515
14.08.2023 4 z 5

Určitě se mi díl líbil víc, než předešlý. Nicméně si myslím, že začátky této série byly lepší. Hodně mě nadchl modus operandi vraha, ale teda hrozně jsem se ztrácela v postavách. Autorka si připravila na konec perličku a jsem moc ráda, že dalšího dílu se dočkáme již v listopadu.

zuzana2599
11.08.2023 5 z 5

Och, och, tolik mě mrzí a je mi líto, že osud znovu Lottie těžce zkouší a ona stále nenalézá to, co hledá a po čem touží... Smůla se jí lepí na paty, ale snad i ona se dočká lepších časů. Pravdou je, že paní autorka svou hlavní hrdinku nešetří. Nás čtenáře tím doslova láká a vábí na další díl této skvělé série a nepochybuji, že je na co se těšit. Čtení je to svižné a napínavé ! Sedmý díl je hodně zajímavý. Lottie a její tým vyšetřují domnělé sebevraždy mladých žen a pátrají také po zmizelé dcerce jedné z nich. Žije ještě malá Lily ?
Napínavá četba a dojemný konec na závěr. Tak to se mi moc líbilo ! Skvělý mix !

Šánka
10.08.2023 5 z 5

Přečteno jako vždy velmi rychle, tady nemám při hodnocení nad čím váhat. Prostě skvělá Patricia Gibney, tak i tentokrát za plný počet *.
Lottie rozbíhá další případ tentokrát vraždy dvou mladých žen a současně ztracené malé holčičky. Vyšetřovaní se odvíjí ve svižném tempu, a jak už to u Lottie bývá, vše jí přerůstá přes hlavu, rodina, vztah s Boydem, protivný šéf. Případ je i tentokrát hodně zamotaný, mnoho postav, je potřeba číst pozorně, to rozuzlení je perfektní, ale hodně složité. A ten úplný závěr, to jako proč??? Proč autoři těm svým hrdinům tak nakládají...
Potěšující ale je, že pokračování vychází ještě letos v listopadu.

chrudas
07.08.2023 5 z 5

Skvělá série a ani tento díl nezklamal. Detektivní linka příběhu opět dobře promyšlená jen kdyby i to ostatní bylo trošku víc pozitivní. Myslím, že hlavní hrdinové by si zasloužili trošku normálu. Ale kniha se četla sama a moc se těším na další.

hlenicka
04.08.2023 5 z 5

Jako vždy jednodušše skvělé! Výborná detektivka, která se čte jedním dechem, není třeba extra dlouhých popisů všeho kolem. Gibney to umí a ona to ví!

monika0356
02.08.2023 5 z 5

Miluji to! Tesim se na dalsi dil(y).

Jamalu
31.07.2023 5 z 5

Zase skvělé, jen k pani inspektorce by se už mohlo obrátit trochu toho štesti v soukromí. Tak snad už příště.

Kekik
29.07.2023 5 z 5

Další skvělý díl z oblíbené série, ale ...
Autorka píše úžasně. Její knihy mi dlouho nevydrží. Za pár hodinek je přečteno a pak nastává čekání na další díl. Pokaždé se jedná o zajímavý příběh. A také samozřejmě je napínavý Lottiin osud.
Ale v tomhle díle mi jaksi chybí motiv pachatele a bohužel je pro mě nevěrohodné důvod zabití určitých postav. Nevím proč jsem tomu moc nevěřila. Linka okolo Boyda mi byla jasná hned. Konec velmi emotivní. A já již netrpělivě, jako vždy, vyhlížím další díl. Věřím, že to dobře dopadne, ale člověk nikdy neví. Lottie dostává od autorky vážně hodně naloženo, a já bych ji už přála štěstí. Natrvalo. Ne jen na chvilku.

PetraN17
24.07.2023 5 z 5

Doufám, že už se také v příštích dílech začne něco v životě Lottie rozmotávat. Myslím si, že je to už komplikované i na knižní postavu :)))

WaN635
22.07.2023 5 z 5

No paááni, to zase bylo něco. Od začátku jsem byla napnutá, jak to dopadne s malou Lili. Případ byl tak neskutečně zamotaný, že mi dalo dost práce se zorientovat a rozmotat ho.
Tentokrát jsem měla pocit, že to týmu vůbec neklape, přišlo mi, že každý jede na svém písečku. Co mě potěšilo, že se Kirby snad začíná vracet do života.
Tentokrát to nebyla Lottie, kdo mě vytáčel, ale lezl mi na nervy Boyd, kdy jsem jeho odtažité chování vůbec nechápala.
Každopádně nám to autorka na konci vysvětlila, a teď si budu jen přát, aby to dopadlo, jak bych si přála.

Misabi
19.07.2023 5 z 5

Tato série je úžasná. Přečteno za dva dny, nešlo se odstrhnout. Zajímavý a překvapivý konec. Nicméně Lottie začíná být až moc komplikovaná...

Jenny46
14.07.2023 5 z 5

Jako vždy úžasné čtení, poutavý příběh do samého konce.
Lottie je opravdu zvláštní a velmi složitá ženská postava, divoká, snaží se být nezávislá, ale je i vyčerpaná životem. Je mi záhadou vztah Lottie a Boyda snad další díl přinese více ze života, držím jim palce...
Malinko mám nějaké výhrady co mi nesedlo nebo vadilo, ale i tak moje TOP série je úžasná nemůžu se dočkat pokračování 4,5*

babicka_amalka
13.07.2023 3 z 5

trošku ta série začíná ztrácet dech; no, ale dám tomu ještě šanci, třeba se kvalita zase zvedne

Jana65
13.07.2023 5 z 5

Další super díl. Lottie mě štve čím dál víc, ale přesto musím čist pořád dál a dál a od knihy se nemohu odtrhnout. Samozřejmě se už nemůžu dočkat dalšího dílu. Ten konec teda byl něco, snad vše dobře dopadne a i Lottie se konečně začne trochu věnovat i rodině.

Patricia Gibney
irská, 1962