Zlodějka snů

Zlodějka snů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87691/zlodejka-snu-87691.jpg 3 387 36

Hlavní hrdinky příběhů bývají většinou kladné postavy. Budoucí kadeřnice, sedmnáctiletá Daniela Helerová, by taková také byla, kdyby ji právě neopustil kluk a ona se nerozhodla mstít se za to všem kolem. Zklamaná Daniela tak roztáčí kolotoč krátkodobých známostí, křečovitě se snaží změnit svůj život, aby nebyl „nudný jako díra v ementálu“, chce pokořit celé mužské pokolení a z uražené ješitnosti ztrestat své jepičí lásky. V zákeřném intrikování neušetří ani spolužačky, ani nejlepší kamarádky, kterým závidí jejich úspěchy v lásce či na předváděcím molu, aby nakonec zjistila nemilou skutečnost - a že ubližuje nejvíc sama sobě a je to právě ona, kdo trpí. Zlodějka snů je příběh o snech a touhách, krátkých výletech do nebe i dlouhých a tvrdých pádech zpátky na zem.... celý text

Kristy.Seb
30.04.2023 4 z 5

Život je děsně krátkej. Člověk by z něj měl vydírat co se dá.

Děj se na prosto odlišuje odjiných knih této autorky, ale rozhodně má něco do sebe.

salexice
24.10.2022 2 z 5

v rámci návratů ke knihám dětství a dospívání jsem se v knihovně dostala i k této knize. Již to zde několikrát zaznělo, tahle je odlišná od těch ostatních. V ostatních knihách je hrdinkou více či méně sympatická a pochopitelná slečna. Daniela tohle pravidlo rozbíjí, je mladá, zbrklá a dravá. A protože příslušně mladí chce všechno a hned, nemá nakonec nic. V dobách mého dospívání, patřila tahle kniha k méně oblíbeným, dneska mě bavila mnohem více, protože jsem ji četla s nadhledem.

Lucissia
02.02.2022 5 z 5

Přečteno po snad pětadvaceti letech. A vzhledem k tomu, jak je knížka opotřebovaná, asi jsem ji na střední hodně půjčovala... A i teď to bylo milé zabrouzdání do neopakovatelných devadesátek. Jasně, žádná hloubka, ale na odpočinutí tak akorát. :-)

andrea7191
09.09.2021 2 z 5

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D Dnes, ve svém věku je to velmi silně úsměvné čtení

Amneris
26.05.2021 4 z 5

Tato kniha se od ostatních lanczovek hodně liší, a to mě moc bavilo. Daninu touhu chtít se mstít vždy a všem jsem chápala, ale některé excesy byly i na mě moc. V každém případě je to dost dobře napsaná kniha, která stojí za přečtení.

Elulilinka1
08.04.2021 5 z 5

Ze všech lanczovek, které jsem přečetla, je tahle suverénně nejlepší.

Monkas1
24.09.2020 5 z 5

LL mám ráda ,takže není co řešit.

nikikostadinova
13.09.2020 3 z 5

Tak jo. Daniela se chovala jako a doplňte si jakékoliv neslušné slovo. Ale její blbost mě celkem bavila. Nakonec to logicky odnesla.

Ygrayne
25.01.2020 5 z 5

Po dlouhé době se k Lanczove vracím a zrovna knížka, která mě poprvé úplně minula. Je jiná, to musím uznat, ale četla se jedním dechem.... Možná jsem čekala, že Daniela dopadne alespoň o trochu hůř...

Květinka008
01.01.2020 4 z 5

I tato knížka mě jako náctiletou minula a dostala se ke mně nyní "na stará kolena" náhodou. No, zajímavý příběh a opravdu jiný, než od autorky známe. Přesto se mi líbila.

Erinien
16.11.2019 3 z 5

Nemůžu si stěžovat, že hlavní hrdinka byla hrozně nesympaticka, protože o to autorce přesně šlo.

sonina1
29.09.2019 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, nejspíš i tím, že hlavní hrdinka byla záporná. Vedlejší linka mě bavila o to víc! Knihu jsem četla 2x a určitě se k ní hodlám někdy zase vrátit:)

jfialova
26.08.2019 1 z 5

Jediná kniha této autorky, co jsem kdy přečetla a co kdy přečtu. Stačilo. Tento žánr mě naprosto míjí.

Doubravka1975
24.08.2019 5 z 5

Daniela všem chtěla ukrást sny a na ni nakonec žádný sen nezbyl - pěkný poučný příběh

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Většina hrdinek knížek paní Lanczové je psaná podle jednoho mustru, jsou to sympatické a pěkné holky, které občas „zakopnou“ a něco zvorají, ale nakonec se srovnají a přijde buď konec šťastný, nebo aspoň otevřený s náznakem dobrého. Daniela je jediná ryze záporná vypravěčka. Má pocit, že jí nic nevychází, a rozhode se udělat vše pro to, aby to nevycházelo ani ostatním, neváhá podrazit kamarádky ani kluky. Takovou mrchu prostě není možné mít rád. Nelíbilo se mi, jaký důraz tu všichni kladli na fyzickou krásu. Zajímavé je setkání s oběma sestrami Helerovými v knížkách o Monice (byť to časově úplně nevychází) – přesně takhle jsem si Daninu budoucnost představovala i já.

Pája699
27.05.2019 2 z 5

Další příjemné, oddychové čtení od této autorky, ale neptaří to mezi moje topy.

Vendula39
01.01.2019 4 z 5

Autorka umí skvěle psát a skoro ve všech knihách se dovedu s postavou ztotožnit.

Layss
07.06.2018 3 z 5

Bylo opravdu zvláštní číst od Lenky Lanczové něco takového. Jsem zvyklá spíše na kladné postavy, se kterými se můžu ztotožnit. Jako Daniela bych nikdy být nemohla. Ale i tak zajímavé čtení

Terisek99
04.06.2018

Tuto knihu jsem četla ještě jako malá holka. Chtěla jsem si připomenout jaká je to úžasná kniha. I po těch letech se mi kniha líbila. A doporučuji k přečtení.

blanka7271
28.02.2018

Chtěla jsem si připomenout období, kdy jsem knížky Lenky Lanczové doslova hltala. Ačkoliv se mě již období střední školy dlouho netýká, moc se toho nezměnilo. Její styl psaní mě stále oslovuje, knížka se dá přečíst během chviličky a je to pořád příjemná oddychovka. Lanczová pojala tentokrát knížku jinak, než jsem zvyklá, proto mě konec překvapil.