Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187877/bmid_zlodejka-knih-XRd-187877.png 5 8280 8280

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

luxury
27.03.2013 5 z 5

Dlouho mě žádná knížka nedostala jak tahle. Četla jsem ji strašně pomalu, protože jsem ji prostě nechtěla přečíst tak rychle :D

dobromilnebojsa
26.03.2013 3 z 5

Trochu dlhý rozbeh a vdili mi grafické vsuvky medzi kapitolami. Inak silný príbeh, ktorý ma však pohltil až v poslednej tretine knihy.

dark.ma93
23.03.2013 5 z 5

Opravdu vyjimečná knížka! Určitě má na to, aby vstoupila do lit. o jaké se učí děti ve škole. Umí neobyčejně citlivě a skvěle podat druhou světovou válku. Vypravěč je Smrt a vše se děje holce, jaká má neobyčejnou sílu do života. Už po prvních stránkách na mně dýchla taková zvláštní atmosféra... Autor skvěle popisuje válkou zasažené město, Liesel novou rodinu, schovaného Žida i myšlenky.

JitkaJak
16.03.2013 4 z 5

Tak na 5 hvězdiček to u mě sice je, ale trochu mi vadil ten přespříliš šroubovaný jazyk. Při prvních výrocích typu "z úst mu utekl plátek hlasu" nebo třeba "prostrčila škvírou zašeptání" jsem autora obdivovala a přála si umět taky tak psát, ale čeho je moc... Možná kdyby půlku toho autor na konci seškrtal a nahradil úplně normálním projevem, bylo by to lepší. Alespoň pro mě určitě.

Čoko
13.03.2013 4 z 5

Krutá, smutná ale krásná kniha.

Verrrunka
10.03.2013 5 z 5

Neuvěřitelná kniha!! Samozřejmě mě zaujal název, moc jsem nepátrala, o čem kniha je. Zjištění, že se bude týkat nacismu a Německa mě trochu překvapilo, ale celé to bylo tak lehce napsáno, že jsem si ani neuvědomovala tíhu příběhu. Neobvyklý vypravěč v podobě smrti knihu velmi oživil, dokonce jsem měla ze smrti i pozitivní pocit. Opravdu jedinečné dílo, neobvyklý styl a krásný a zároveň smutný příběh.

evasamankova
01.03.2013 5 z 5

Lidská, hřejivá i krutá kniha o válce a jedné malé holčině. Originální styl v čele s hlavní vypravěčkou Smrtí, která svými prupovídkami dodává úsměvný černý humor.

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Silná kniha o tom, že smrt je vlastně laskavá. Smrt lidi nezabíjí, to oni sami si ubližují. Ona je jen pohoupe v náručí a odnese někam jinam.

mijan
07.02.2013 5 z 5

Moc hezká kniha. Přečetl jsem ji jedním dechem.

Melanka
01.02.2013 5 z 5

Nádherná kniha, skvěle napsaná. Doporučuji.

Sussane
31.01.2013 5 z 5

Jednoducho nádhera! Mala som čo robit,aby som sa nerozplakala.Určite sa k nej ešte niekedy vrátim :)

NicaCola
28.01.2013 5 z 5

Úžasná knížka, u které se nedá nebrečet :)) Můžu jen a jen doporučit ;-)

pavlinka91
28.01.2013 3 z 5

Po pročtení všech recenzí, jsem od knihy čekala víc. Byla velmi čtivá, bohužel jsem z ní nebyla tak unešená, abych ji přečetla jedním dechem. Myšlenka smrti jako vypravěče byla výborná stejně jako její občasná ironie vyprávění, ale chybělo mi v knize něco "vyššího", něco, co by knihu pozvedlo nad ostatní. Příběh byl zajímavý, byly pasáže, které se mi velmi líbily, ale všechno mi to přišlo tak trochu komerční. Pořád jsem čekala, kdy přijde něco zlomového,nějaký okamžik, který mě vtáhne tak do děje, že knihu už neodložím, ale ten okamžik bohužel nepřišel. Po přečtení cítím zklamání, nevím, jestli se ke knize někdy vrátím, ale v tuto chvíli u mě převažuje pocit "jednou to stačilo"...

Dell
28.12.2012 3 z 5

Na této knize je až příliš patrné, že hlavním záměrem autora je zaujmout co největší počet čtenářů.
Pozitivně hodnotím strukturu textu, nelze ani popřít, že autor opravdu umí psát. Ale tohoto umění využívá nepokrytě ke komerčním účelům.
To, co se zdá zpočátku zajímavé nebo zvláštní, mění se časem v klišé a působivost některých scén je tak průhledná, že mizí napětí a člověk už předem ví, že všechno proběhne právě tak, aby to nejlépe zahrálo na city dojatého čtenáře.

Fuksinka
22.12.2012 5 z 5

Úžasná kniha. Po přečtení asi 10 stránek mě tak chytla, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Ve 3 ráno jsem ji dočetla, poslední pětinu knížky jsem střídavě brečela a usmívala se. Čekala jsem nějaké fantasy, když je vypravěčkou Smrt a s tím jsem ji taky kupovala, spletla jsem se, ale rozhodně nejsem zklamaná. Určitě by se jí dalo něco vyčíst, třeba že všechny postavy byly víceméně strašně hodní a charakterní lidé, což působí trošku naivně, ale proč rýpat? Zážitek to byl obrovský a já si ho nehodlám kazit.

Hellou
12.12.2012 5 z 5

Krásná knížka... plná krásných momentů, kdy jsem nedokázala nebrečet... protože mě lidi občas taky děsí :(

Aimee1
06.12.2012 5 z 5

O tématu nacistické perzekuce už jsem toho přečetla více než dost (mimo jiné to bylo téma mé diplomky) a dovolím si prohlásit, že to byla jedna z nejlépe napsaných knih o holocaustu. Skoro mě překvapuje, že tak mladý autor dokázal napsat tak srdcervoucí příběh z tohoto období, když už o něm bylo napsáno tolik! Vřele doporučuji!

mautina7
01.12.2012 5 z 5

Naprosto strhující knížka, která dojímá i rozveseluje po celý děj. Určitě jsem jí nečetla naposledy. Rozhodně stojí za to si jí přečíst, opravdu vydařený kousek.

m_myska
22.11.2012 5 z 5

Pokud si zvyknete na autorův styl psaní (cca 30stran :)), nebudete se moci od knihy odtrhnout. Příběh je strhující a smutný, nutí Vás otáčet stránku za stránkou, až se dostanete k závěru. Velmi citlivě napsaná kniha, doporučuji všem.

vekune
21.11.2012 4 z 5

Skvělá kniha! Když vykládá smrt, tak opravdu nelze než sedět a číst.