Svět démonů

Svět démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427437/bmid_svet-demonu-u12-427437.jpg 4 232 50

Zloději dýmu série

Po dramatickém útěku zlodějů dýmu z Rossarbu je všechno vzhůru nohama: princeznu Catherine všichni vidí jako zrádkyni. Tash má zlomené srdce, protože přišla o svého jediného přítele. Edyona hledají pro vraždu. March v srdci skrývá zradu svého nového milence. Ambrose touží po odplatě. Do toho všeho je armáda brutálního krále Aloysia při chuti a chce se zmocnit Pitorie i Calidoru. Svět hoří… a démoni mezitím spřádají vlastní plány.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Demon World , 2019

6591
24.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha stejně jak její první díl ukázala řadu nečekaných scén, strachu že se něco stane jedné z hlavních postav a něco co z ní udělalo drogu, na kterou jste pořád museli myslet a číst dál, i když bylo 3:00 a vy jste museli v 7 vstávat.
Skončila podle mého tak 30% dobře a 70% smutně.
Jsem ten člověk který víc fandí aby princezna zůstala s Zaynem, když na konec briganťané Ambrose zajali -aspoň se o to pokusili, fakt díky Geratane!- radovala jsem se, protože Zayn mi ke Catherině sedí mnohem víc.
Další věc kterou dávám k smutným procentům je můj nejoblíbenější pár a to jsou Edion a March, je mi jasné že se Edion k němu vrátí, typuju že spolu pojedou do Pitorie, navázat hlubší vztahy mezi Pitorií a Calidorem. Ale proč to tak moc prociťují. Když se milují! Edion dobře ví že by oba pro toho druhého klidně i zemřeli!
Popravdě jim strašně přeju aby na příštím výletu do démonského světa byli taky.
Tash, co k ní jen říct? Líbí se mi její vyjadřování. Jen mi tam příjde jako pátý kolo u vozu, když autorka neví co teď napsat k ostatním vytáhne ji z-pomyslného- kufru.
Moc mě nezaujala, ikdyž její příběh je též dobrý.

Těch 30% dobrého konce jsem dala, protože jsem už na začátku knihy si myslela, že Zayn umře. Teď jsem ráda že jsem si to myslela, protože mě to že žije potěšilo ještě víc.

Tuhle sérii řadím mezi své nejoblíbenější.
Těším se až otevřou knihkupectví abych mohla zjistit jak to pokračuje!

Luciferka2000
09.11.2020 3 z 5

Tahle knížka měla opravdu hodně dlouhý rozjezd. Strašně dlouho se tam nic nedělo, až jsem měla chuť ji zavřít a nedočítat.
Naštěstí jsem to neudělala, protože konec byl velmi povedený, napínavý a plný zvratů.

Celkově mi přijde celá série průměrná, ale má i velmi povedené pasáže (jen škoda, ze jich tam není vic).

Fortuna7
26.10.2020 3 z 5

Po skvělém prvním díle zklamání. Pořád jenom šli a šli...

Hels-is-unicorn
05.10.2020 3 z 5

Trošku nechápu, proč má druhý díl téhle série horší hodnocení než díl první. Za mě byly oba přibližně na stejné úrovni, proto dávám i stejný počet hvězd (i když tenhle má ještě mnohem hezčí obálku). U obou jsem se musela do čtení občas vyloženě dokopat, nijak zvlášť mě zatím neuchvátily. Nicméně podzemí démonů se mi ohromně líbilo, i principy, které v něm fungují. Takže jednoznačně vítězí linka Tash, ale to už od prvního dílu.
Catherine a Ambrose... no... kdyby ho trefila oštěpem, asi by mě to moc nemrzelo. Pořád pevně doufám, že nakonec vyhraje Zayn. Ambrose není chlap, je to zhýčkaná hysterická slečinka.
A Edyon s Marchem... Jako pár se mi líbí, to nemůžu popřít. Nicméně jejich dialogy jsou dosti vágní, chtělo by to přidat i něco víc, než že je March naprosto nádherný, úžasný a dokonalý a že ho Edyon miluje, miluje, miluje.
Na další díl se těším mnohem víc, než jsem se těšila na druhý. Třeba to přece jen nebude až taková katastrofa. I když čestné místečko v knihovně tahle série bohužel nikdy nezíská.

andrejci
26.08.2020 4 z 5

Na téhle díl jsme se hodně těšila a musím říct, že jsme byla lehce zklamaná. Oproti minulému dílu to bylo nudnější. Někde se to táhlo a nebylo to podle mě tak zajímavé. Hlavně ten začátek když byli všichni spolu. To mě vůbec nebavilo. Když se, ale rozdělili bylo to lepší. Tentokrát mě nejvíc bavila Eydon a Catherine. Eydon hlavně kvůli jeho hláškám. Ty mi přišly vtipné. S Cathrin sympatizují celou dobu a doufám, že to tak vydrží i poslední díl. Kdo mě tentokrát nebavil byla Tash. Moc se líbí obálka ta to vytáhla na 4,5 hvězdičky.

MystoganW
23.08.2020 5 z 5

Vůbec nezklamal. Super kniha. Naštval mě akorát konec,protože musím čekat dva měsíce na pokračování. ????

Konfu97
19.08.2020 4 z 5

Druhý díl je o něco slabší než první. Není tam tolik akce, děj je chvílemi utahaný, ale rozhodně se těším na 3 díl.

Starlet
30.06.2020 3 z 5

První díl Zloději dýmu, mě zase až tak nenadchl, ale říkala jsem si, že když teď bude vycházet druhý díl, prostě si ho pořídím, hlavně jsem taková, že nemám ráda, když mám třeba jen první díl- prostě musím mít celou sérii u sebe.
Svět démonů jsem začínat ani nechtěla, spíše jsem potřebovala vyplnit čas mezi tím, než mi dojde kniha kterou jsem i objednala.
Ze začátku jsem byla dosti skeptická, fakt jsem se do knihy spíše nutila, než abych se do ní s chutí pustila. To trvalo asi nějakých sto stran, poté už jsem ji nedala skoro z ruky. Příběh mě opravdu chytil a díky střídání postav jste vlastně chtěli vědět co se stane dál.
Příběh se opravdu dobře rozjel a dobře plynul, nikde žádné zdržování a vycpávkové, spíše oddechových kapitol tam bylo opravdu pomálu.
V druhém díle jsem neměla už skoro žádné oblíbence. Ano Tash bude stále postavou číslo jedna, ale už to nebylo tak, že když se na scéně objevil Edyon, měla jsem sto chutí kapitolku úplně přeskočit. Druhý díl to velice zlepšil ( a rozhodně to není vztahem mezi….) Jediný kdo mě stále štve byl Ambrose- jeho opravdu nemám ráda.

Hodnotím to 4/5. Ovšem nemůžete to srovnávat např. ke GOT, Skleněnémů trůnu, nebo Naslouchači- to opravdu ne- to je jiný level. Normálně bych to hodnotila jen 3 hvězdičkami, ale musím uznat, že druhý díl byl opravdu lepší než ten první a proto 4 hvězdičky.

Tentokrát jsem v druhém díle lepíkovala, pro upřesnění, v první díle jsem to vzdala asi po sto stránkách.

ydnac
14.06.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil ješte víc než první:-) Catherin byla skvělá,Tash taky.Akorát jsem se ještě nerozhodla jestli fandím Zayanovi nebo Ambrosovi:-) a doufám,že v dalším díle to pořádně natřou Aloysovi.Taky jsem zvědavá jak to bude s démony.No určitě je na co se těšit a já se těším:-)

Hanjimka
12.05.2020 2 z 5

pomalejší a zamotanější děj než první díl. Líbila se mi Tash a Caterine. Jen ten konec mi přijde divný.

OsolenéKnihy
01.05.2020 2 z 5

Ne, ne. Po prvním dílu jsem čekala další, akcí a démony nabitý díl. A ačkoliv se to druhé rozhodně splnilo, svět démonů a jeho tajemství nám byl odhalen o něco víc, zbytek naprosto selhal. Postavy, promyšlené charaktery, jak jsem si je pamatovala z prvního dílu, naprosto změnily svoje osobnosti a najednou byly jako někdo úplně jiný. Těšila jsem se na Catherine, jednu z mála hrdinek, která má mozek, ale zde se ukázalo, že jsem ji přecenila. Mám silnou chuť zbytek série nečist, ale zároveň nevěřím, že by dopadla tak nepovedeně, jako tento díl, takže tomu šanci dám, ale s velkými obavami.

lena.o.knihach
15.04.2020 3 z 5

Popravdě jsem vůbec netušila, jestli budu v této sérii pokračovat, ale konec Zlodějů dýmu skončil tak napínavě, že jsem druhému dílu dala šanci. A teď jsem za to ráda.

Vy víte, že jsem v jedničce měla ráda pouze Catherine, Zayna a Tash. Ve Světě démonů jsme se do toho jejich světa opravdu dostali a to mě neskutečně bavilo. Linka Tash a Catherine byly opět ty nejlepší. Ale překvapivě mi nevadily ani kapitoly z pohledu Edyona nebo Marche.

Ambrose stále nemůžu vystát, ten mě nebavil od začátku do konce i v prvním díle. Začínám na něj být alergická, dokonce už i na to jméno. Prostě si ho představuju jako takovýho patolízala nebo slizouna nebo já nevím, jak ho mám nazvat. Každopádně on je jedním z důvodů, proč (i když mě kniha bavila) jí nedám plný počet hvězdiček.

A další hvězdičku jsem strhla za to, že mi v příběhu neskutečně moc chyběla postava Zayna. Na začátku knihu otevřete a hele ji! Vidíte hned první kapitolu se Zaynem. Jenže se radujete předčasně, protože to je první, ale zároveň i ta poslední Zaynova kapitola. Vážně mi v knize scházel.

Takže jsme se dostali na průměrné hodnocení. Jsou sice lepší série, ale teď si jsem jistá na 100 %, že si další díl přečtu, protože ten bude určitě nejlepší.

LenkaPet
05.04.2020 4 z 5

Líbila se mi, ale znám lepší.

rajcatko
02.04.2020 4 z 5

Tak nejdříve musím vyzdvihnout obálku. Je nádherná a jako bonus černé lemování stránek, to je prostě super. A nadále půjdu proti proudu, jelikož mě se druhý díl líbil o chloupek víc, než první. Většina čtenářů to má obráceně. Tak nevím, co je se mnou špatně :) Každopádně se těším na třetí díl a i když vím, že to nebude zrovna moje top série, stejně jsem ráda, že jsem s její četbou začala.

Sabča92
02.04.2020 3 z 5

Zloději dýmu mě vloni naprosto uchvátili, takže jsem jeho další pokračování netrpělivě vyhlížela. Možná, že jsem měla příliš vysoká očekávání ale nastalo zklamání. V tomto díle se toho příliš nestane, nejvíce mi asi vadí, že jsme se o celkovém Světě démonů nedozvěděli skoro nic nového. Postavy, které jsem si v jedničce oblíbila si tu mé sympatie příliš neobhájily. Zejména Ambrose bych nejraději rozčtvrtila. Tash potřebovala více prostoru, ale tak snad se dočkáme v dalším díle!
Jinak po grafické stránce, barevná ořízka, mapy, jednotlivé ilustrace u kapitol to vše se povedlo na jedničku. Také oceňuji, že se autorka nezdržovala vleklým připomínám děje prvního dílu, ale rovnou se vrhla na dvojku. A celé to bylo dost čtivé. Věřím v lepší závěr!

Draimi
30.03.2020 4 z 5

Příběh plynul daleko rychleji s mnohem více zápletkami než v prvním díle. Bylo to také tím, že postavy byli už lépe známé a mohli jsme tušit, jak se zachovají. Musím říct, že Ambroze je mi líto od začátku, jakou láskou ho autorka proklela.
Opravdu krutost jejího otce a bratra je opravdu odporná, po první knize jsem si myslela že hůř už nebude, ale mýlila jsem se. Ale za mě to tam krásně sedí. Mladá princezna z rodiny utlačovatele žen a lidu, bitvy chtíče, chce pomoc jiné zemi a realizovat tak své ambice na volnost žen a lidu. Krásný kontrast, i když na jejím charaktery krutost otce zanechala stopy.
Už od začátku jsem si oblíbila Tash, není ani dokonalá, ani krásná a je to děcko. Ale za mě má kouzlo.
už se těším až dostanu do rukou závěr celé série.

uziRM
29.03.2020 5 z 5

Určitě lepší než první díl. Konečně se děj rozjel a postavy rozvinuly. Už teď věřím, že "závěr" bude stát za to.

katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

Edyon a March opět moje nejoblíbenější dějová linka. Ambrose a Cathrine jsem neměla ráda už v první knize. Užila jsem si celé to podsvětí.

BramBorec
22.03.2020 4 z 5

Přistupovala jsem k četbě čistě jako k pokračování POHÁDKY. Jediné co mi opravdu vadilo bylo, že autorka má tendence se často opakovat a děj zpětně znovu vysvětlovat, jako by čtenář začal knihu číst od poloviny... Za mě osobně chybí sex, velkolepé bitvy, krev a mistrné intriky. Zakončit chci rozhodně pozitivně protože tato kniha je hezky napsaná, děj příjemně ubíhá, ale opravdu je to pohádka a je potřeba k tomu tak přistupovat.

Alethea_k
14.03.2020 3 z 5

Oproti prvnímu dílu je to slabota, ale dokázal mě odvést od současných problémů, takže katastrofa to taky není.
Štvaly mě de facto všechny postavy vyprávějící děj (kromě Tash). Připadá mi, jako kdyby autorka zapomněla na charaktery postav z prvního dílu a hodila tam za ně náhradníky. Milostné vztahy jsou jedno velké PROČ? Edyon a March mě místy nudili, místy byl příběh ok. Princezna byla na přes držku a Ambrose no comment. Mám dojem, že dokud se neobjeví na scéně princ Zayn, princezna je blbka bez mozku, ale před ním se chová i celkem racionálně a inteligentně. Příběh Tash byl jednoznačně nejzajímavější, bohužel také dostal nejméně prostoru.
Naštěstí se ale nedá říct, že by 2. díl byl čistě vycpávka. Celou dobu se tam něco dělo, bitva na konci byla samozřejmě nejlepší a nejzajímavější, postupné zjišťování informací o světě démonů se mi taky velmi líbilo.
Jsem zvědavá, jak autorka zvládne poslední díl. Jestli to podělá, bude to fakt škoda...

Sally Green
anglická, 1961