Zlatá šachta

Zlatá šachta https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58900/zlata-sachta-58900.jpg 4 23 4

Příběh anglického důlního experta, který přijíždí do Austrálie za novou existencí. Realisticky je ukázán tvrdý zápas o naleziště cenných nerostů, nevybíravých praktik soukromých důlních společností i člověka hledajícího pravý smysl života.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Svoboda

Golden Soak , 1973

Malarkey
27.12.2018 2 z 5

Nijak zvlášť mě to nenadchlo. Marně jsem tu hledal nějaké napětí a nějakou alespoň základní příběhovou kostru. Hlavní postava se vymaže ze svého světa a začíná na novo v Austrálii. I přesto je ale nemastná, neslaná, šíleně nezajímavá. Jediné, co na knížce stojí za zmínku, je prostředí, ve kterém se odehrává.

Finskej
13.06.2017 4 z 5

Nepříliš známá kniha, což je škoda. Příběh sice není miliónově ojedinělý a neopakovatelný, je však zručně řemeslně napsán a průměrný středoevropan sotva kdy ochutná vzdálenou a cizí atmosféru vyprahlé krajiny na opačné polokouli tak jako tady. + Drsné romantické kouzlo dozvuku divokých časů horeček po drahých kovech, které kdysi nezasáhly jen Severní Ameriku (jak obecně víme), ale i Austrálii (což už víme méně).

mygel
06.04.2016 3 z 5

Spinifex, čaj, škvařící se slanina a šachta. Nič moc, na vyplnenie nudy tak akurát.

Zdendin
30.07.2013 3 z 5

Kniha se na můj vkus jaksi vlekla. Celou dobu jsem čekal na nějaké to tajemno, které na mě začne někde hluboko v podzemí zlaté šachty doléhat. To se však nekonalo a děj se ubíral jinam. Trochu bych ho přirovnal k deníku, nebo postupně sepsanému sledu událostí. Gradace děje by mohla být trochu více opepřená a konec nemusel být tak rychle, na pár stranách rozřešen. I když do sebe nakonec vše pěkně zapadlo a samotný příběh se četl a představoval hezky, tak mi něco....malinko chybělo.

Austrálie

Hammond Innes