Život v pražských ulicích

Život v pražských ulicích https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150274/zmizela-praha-zivot-v-prazskych-ulicich-150274.jpg 4 14 4

Další titul z edice Zmizelá Praha nazvaný Život v pražských ulicích historika Zdeňka Míky se tentokrát zaměřuje na běžný život na pražských ulicích, náměstích a jiných veřejných prostranstvích v období od konce 19. století až do poloviny století minulého. Zachycuje slovem i obrazem, jak se pouliční život postupně proměňoval, a vysvětluje, co bylo příčinou těchto změn. Připomíná prostřednictvím dobových obrázků i některá typická pouliční řemesla a profese i nejznámější pražské figurky. Mezi více než dvěma sty unikátními archivními fotografiemi vynikají zejména umělecky mimořádně cenná díla Z. Reacha, J. Zemana a J. Brunera-Dvořáka.... celý text

JancaMia
22.02.2023 5 z 5

Úžasná publikace, díky které máte dojem že jste se ocitly v sobě první republiky a konce monarchie ,z každé fotky na vás dýchne nostalgie starých časů .

los
09.07.2020 4 z 5

výborná úvodní studie poskytuje základní přehled o stavu a vývoji města od josefinské doby po 1. světovou válku, a to z hlediska urbanismu, průmyslu, architektury, kultury, společnosti atd.; obrazový doprovod je spíše výběrový a z novějších dob

rýpnu si - domnívám se, že v rámci ediční řady Zmizelá Praha, přestože jednotlivé knihy sestavují různí autoři, by se fotografie a obrazy nemusely opakovat, zvláště když na sebe svazky vzájemně odkazují

Daydreamer
02.03.2016 5 z 5

Opravdu velice povedená kniha, plná dobových fotografií, které, pro mne, jakoby dokreslovaly příběhy ponejvíce z Ignáta Herrmanna, Jana Nerudy i dalších...:-)

Titi
25.03.2013 5 z 5

Kniha s překrásnými dobovými fotografiemi obyčejného života z různých koutů staré Prahy. Jedním slovem: nádhera!