Život Freddie Mercuryho - The show must go on

Život Freddie Mercuryho - The show must go on https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5627/bmid_zivot-freddie-mercuryho-the-show-mu-coi-5627.jpg 4 69 13

V listopadu 1991 šokovala celý svět zpráva o úmrtí jedné z nejzářivějších a nejzbožňovanějších hvězd; jedinečné muzikantství a provokující vystupování Freddie Mercuryho uvádělo po léta skupinu Queen na vrchol všech hitparád. Spolu s převážně nepublikovanými fotografiemi a rozhovory s kolegy a přáteli nám kniha vypráví o tom, jak se z nesmělého studenta umění původem ze Zanzibaru stal extrovertní hudební král, jak Live Aid a Bohemian Rhapsody vytvořily hudební legendu, pravdu skrytou za pověstmi o divokých večírcích, o dvou ženách jeho života, o nerozhodnosti přiznat se ke své bisexualitě i k přes pět let trvajícímu onemocnění AIDS. Kniha Ricka Skye je fascinujícím příběhem muže, který se za svého života stal legendou a nepostradatelnou součástí života svých fanoušků. V knize se vyskytují některé faktografické chyby, ale je pěkná.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Premiéra Studio

Show must go on - the life of Freddie Mercury , 1992

boxas
16.03.2022 5 z 5

O životě Freddie Mercuryho toho bylo napsáno až až! Není snad člověka, který by jeho hlas nepoznal, když ho někde zaslechne. Tato knížka je velice zdařilou sondou do jeho života.
Osobně si myslím, že za posledních 70 let byly jen tři naprosto výjimečné, nezaměnitelné a nenapodobitelné hlasy: Edith Piaf, Johnny Cash a Freddie Mercury. Nikdo další.

cleopatra11
01.11.2021 5 z 5

Velmi dobře se četla, plno zajímavých informací ze života Freddiho.

Domisek1
17.10.2020 5 z 5

Krásně napsána

georginaa
11.07.2020 5 z 5

Když kniha vyšla, byla jsem nadšená. Sice tam bylo plno nesrovnalostí, zamlčeno nebo pozměněno spousta míst, ale i tak byl to jeden z nejúžasnějších zpěváků všech dob.

Jarda77
02.09.2019 5 z 5

Moc pěkné a smutné čtení zároveň,Knížku mám a moc se mi líbila

PetiJelinkova
09.12.2018 5 z 5

Moc pěkná a zajímavá knížka.

mrkvivit
19.11.2016 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními čtenáři, kteří zde tuto knihu komentovali. Tahle biografie je spíše výběrem pikanterií ze života pověstného bonvivána, ale ty k jeho životu prostě patřily, ať se to komu líbí nebo ne. Relevantních informací o hudbě Queen či Freddieho sólokariéře se čtenář příliš nedozví. Ovšem jako zpestření do sbírky "queenofilií" se kniha rozhodně hodí a jsem rád, že ji ve své kolekci mám.

erbina
09.12.2015

Pokud se neco zajimaveho chceme docist o Freddie, doporucovala bych spis nez vsechny tyhle bulvarni zvasty knihu "Utajeny zivot Freddie Mercury" od Mariam Ahundove.

vitek.sk
22.09.2014 1 z 5

Bulvár nemám ani trochu rád a tato kniha je bulvárních informací bohužel plná. Neobsahuje moc podstatných a důležitých informací, zato se ale dočtete všechny možné perličky ze života slavného zpěváka. Ty samozřejmě běžné lidi zajímají, ale mne vůbec ne. Dávám jednu hvězdičku a ostatním doporučení aby si o Queen přečetli kvalitnější knihy.

niika
11.02.2014 3 z 5

Pravdivost údajů nemůžu posoudit, ale pokud se to čte jako beletrie, tak je kniha společníkem milým, i když trochu omezeným. Vadilo mi opakování stále stejných slov, spojení, výrazů. Plusem je obrazová příloha.

antonio13
21.01.2013 5 z 5

Jako velký fanoušek kapely Queen jsem musel přečíst tuto knihu.je v ní spoustu zajímavých věcí o životě jejího zpěváka a pikantností.Za přečtení určitě stojí.

St. Jimmy
17.12.2011 2 z 5

Velmi bulvární pohled na život jednoho z nejlepších rockových zpěváků vůbec, plný nepřesností a dezinformací. Dvě hvězdičky za nostalgii (první kniha o Freddiem, kterou jsem přečetl) a za pěkné fotky.

FreddieMercury
24.11.2010 3 z 5

Chybou tohodle "životopisu" je, že tam je hodně nesrovnalostí. Mnohem lepší je Bohémská rhapsodie jednoho života nebo Freddie Mercury od jeho komorníka Petera Freestona :)

Freddie Mercury, 1946-1991

Autorovy knížky