Zimná voda

Zimná voda https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463372/bmid_zimna-voda-9E9-463372.jpg 3 11 11

Martin, jeho manželka Alexandra a ich dve deti – trojročný Adam a šesťmesačná Nellie žijú na ostrove Orust na západnom pobreží Švédska. Raz keď je Martin s Adamom sám doma, rozhodnú sa, že si urobia piknik pri mori. Sú už na odchode, no zazvoní telefón a Martin sa vráti do domu. Adam ostane chvíľu sám. Keď sa Martin vráti, po Adamovi akoby sa zľahla zem. Nikde ho nevie nájsť, rozbehne sa k moru, no ani tam nie je, na vode sa vznáša iba jeho vedierko...Naozaj sa chlapček utopil, alebo ho niekto umiesol?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Linde

Vintervatten , 2020

wlado
21.01.2024 3 z 5

Zaujímavá kniha. Žiadny triler, plynulý dej a dobrý popis deja a postáv robia z knihy zaujímavé čítanie. Napätie, ktoré sa ťahá celou knihou nakoniec negraduje, no kniha stojí za prečítanie.

Lexie321
03.08.2022 2 z 5

Po prečítaní som ostala sklamaná. Aj keď príbeh mohol byť zaujímavý, štýl písania a postavy ma veľmi nezaujali.

ivana7717
19.03.2022 4 z 5

Taký netradičný švédsky kriminálny príbeh. Nie je typickou švédskou kriminálkou, na ktorú som zvyknutá. Dej sa odohráva na drsnom ostrove vo Švédsku. Dej bol rýchly, malo to rýchly spád a bolo to napínavé, nechýbalo trochu mysterie.

oregano
22.06.2021 2 z 5

Hm naozaj neviem ako hodnotit tuto knihu. Hviezdicky su v tomto pripade uplne nepodstatne. Ak hladate absolutne zbytocnu knihu , tak ste ju nasli. Kusok z detektivky, trilleru, milostneho ci mysteriozneho romanu..a nic poriadne. Tato kniha a postavy nevyvolala vo mne ziadne emocie, proste nic. Este aj opisy prirody su nafigu. Neviem si predstavit, ze toto by niekto precital este raz.
Ta kniha je ako nizkotucny jogurt. Jest sa to da, ale kto by to, preboha, robil :-))

dencuska
08.05.2021 4 z 5

Kniha je zaraďovaná medzi detektívky a trilery, no nájdete tu aj prvky psychologického románu, nakoľko autorka, na pozadí zmiznutia malého chlapca, ponúkla sondu do vnútorného prežívania niektorých postáv.
Pomalšie napredovanie deja, ktoré je pre severskú literatúru už viac-menej typické, no vo mne autorkin štýl písania vzbudil zvedavosť, a tak prípadná slabšia dynamika deju neublížila. Kladne hodnotím zakomponovanie prekvapivých spojitostí s minulosťou, ktoré postupne vyplávajú na povrch, ako aj mysterióznych prvkov, ktorých bolo akurát na to, aby všetko pôsobilo uveriteľne.
Je to kvalitná severská jednohubka, v ktorej autorka vsadila na vytvorenie stupňujúceho napätia.

Viac si môžete prečítať na blogu :)

švédská literatura psychologické romány švédské detektivky

Susanne Jansson
švédská, 1972