Žila jsem příliš krátce: Fascinující život hraběnky Nory Kinské

Žila jsem příliš krátce: Fascinující život hraběnky Nory Kinské https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500937/bmid_zila-jsem-prilis-kratce-fascinujici-FeK-500937.jpg 4 73 73

Ve strhujícím životopisném románu sleduje Monika Czernin stopy své neobyčejné pratety Nory Kinské a nechává před našima očima vyvstat obraz ženy mladé, odvážné a plné života.

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Ich habe zu kurz gelebt , 2005

Sisi74
30.10.2013 5 z 5

Velmi zdařile napsaná kniha, zaujme tématem, způsobem vyprávění. Příjemné jsou i odkazy na skutečné události a způsob jejich zapracování do děje. Oceňuji autorčin doslov, ve kterém připojila některé podrobnosti ke knize. Vřele doporučuji všem, které zajímá historie nebo se chtějí dozvědět něco o období první světové války, vzniku Československa nebo "socialistické revoluce" v Rusku. To vše samozřejmě čtivou formou, vyhýbající se předkládání stovek dat a událostí.

p.stranska
19.11.2012 5 z 5

kdo má rád biografické romány, ten si počte...lahůdka

soukroma
16.11.2012 4 z 5

"Historický životopis" mě velmi zaujal, autorka používá čtivý jazyk i pro líčení dějinných událostí, politiky, války a revoluce. Jedno z děl, které by si měl asi přečíst každý, protože ukazuje z první ruky zrůdnost první světové války, ruské revoluce, ale také realitu počátků Československa (samozřejmě z pohledu tehdy "utlačované" šlechty). Nejedná se rozhodně o žádný ženský román, byť autorka vychází z autentických deníků své tety.

maryzka
06.05.2012 2 z 5

zajímavý osud hraběnky, která krátce žila v CHlumci nad Cidlinou.