Žila jsem již před staletími

Žila jsem již před staletími https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198500/bmid_zila-jsem-pred-staletimi-198500.jpg 4 748 748

Novinářka Jo Cliffordová znovu prožívá v hypnotickém spánku svůj dřívější život - život šlechtičny lady Matyldy z Hay ve středověkém Walesu..

Literatura světová Dobrodružné Pro ženy
Vydáno: , Brána , Knižní klub

Lady of Hay , 1986

MakiMel
27.09.2016 5 z 5

Tahle kniha byla první, která se mi dostala do ruky od B. Erskinové a úplně mě dostala. Sice mě trochu mátly zdlouhavé pasáže s historickými kontexty, ale dějová linka a propojení současnosti a minulosti mě naprosto uchvátilo. Od prvního čtení jsem si ji přečetla ještě několikrát. Přečetla jsem pak ještě mnoho dalších jejích knih, ale podrobný děj si pamatuji jen u této, což taky o mnohém vypovídá.

Tom.Majka
22.08.2016 5 z 5

Wau,super čtení....moje první knížka od Barbary Erskinové a musím říct,že mě naprosto pohltila.....musela jsem číst a číst,dokud jsem ji nepřečetla....moc se mi líbilo prolínání dějů ze současnosti do minulosti a zpět,fakt super,byla jsem napnutá celou knihu a čekala jak to dopadne a poslední stránky jsem přečetla jedním dechem.... určitě zkusím i jinou knížku od této autorky....

Elea
14.08.2016 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Hodně zajímavá, napínavá a čtivá, určitě budou následovat další knihy.

Ttammarra
04.08.2016 5 z 5

Úžasná a velmi čtivá knížka :-)

jane4352
14.07.2016 5 z 5

Kniha mě chytla od začátku a nepustila až do samého konce. Mám ráda prolínání dvou časových rovin a toto je jedna z mála knih, kde mě bavily obě stejně. Je vidět, že autorka se v historii vyzná a to, že byl příběh inspirován skutečnými postavami, mu dodalo grády. Zatím je to první knížka od této autorky a těžko posuzovat, zda i ostatní mě takto osloví, ale asi jsem právě našla svou novou oblíbenou autorku :-)

Alzbetta
28.04.2016 5 z 5

Jednička mezi knihami od Erskinové.
I když zatím se mi líbili všechny její příběhy,tento vede :))

ivana1924
25.04.2016 5 z 5

Úžasné čtění, nemohla jsem se odtrhnout. Stejně jako od dalších knih Barbary Erskinové.

morava
15.03.2016 4 z 5

Skvely namet,osobne se mi vice libila historicka cast tohoto pribehu, ale i nektere pasaze soucastnosti byly zajimave .Tak jako mela Jo potrebu se stale vracet do minulosti , tak i ja mela potrebu neustale pokracovat ve cteni teto knihy, plne napeti a tajemstvi.Ty stranky, kde jsem sledovala zivot lady Matyldy, ty jsem si opravdu skvele uzila. Na druhe strane jsou zde veci, ktere mi nesedly a konec se mi zdal trosku nedoreseny nebo mozna trosku uspechany.

lharka13
08.03.2016 4 z 5

Po začtení napínavá knížka, kde se střídá minulost a současnost, nicméně velmi svým stylem velmi podobná ostatním autorčiným dílům, což mě kapku mrzí.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Podľa mňa najlepšia zo všetkých autorkinych kníh. Napinava až do konca.

Netopyr07
25.01.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější od Erskinové. Když člověk přečte pár jejích knih po sobě, přijde na to, že jsou "na jedno brdo". Sice jiné prostředí, ale de facto stejný scénář a podobná zápletka a pak už je toho moc a příběh je příliš předvidatelný. Ale i tak se čtou dobře, taktéž díky dobrému překladu.

TheMelorry
05.12.2015 5 z 5

I přes tloušťku knihy jsem ji měla přečtenou během pár dní a opravdu jsem si ji užila. Podle mě je tohle asi nejlepší kniha od Erskinové. - byla to i moje první kniha, co jsem od ní četla.

mischapida
16.11.2015 5 z 5

To Antoaneta - mám ji s jinou obálkou :)
Moje první kniha, která měla víc, než 300 stránek. Dlouho ležela v knihovně právě kvůli této vadě na kráse (mladá a hloupá :) ), ale když už jsem se odhodlala byla jsem s ní vypořádána raz dva. Četla se skoro sama. Nemůžu říct, že by byla TOP, ale téma natolik zajímavé, že nechci být hnidopich a šťourat se v drobných trhlinách v příběhu. Doporučuji ji dál a zatím si nikdo nestěžoval.

xindl007
01.11.2015 4 z 5

Ztotožňuji se s názorem, napsaný pode mnou. Kdyby byla kniha trochu kratší, určitě by mi to nevadilo., Třetí kniha od této autorky a někde jsem četla, že pořád píše podle podobného scénáře. Myslím, že s tím začínám souhlasit.. a hlavně proč vždycky zaplatí životem někdo, kdo to s hlavní hrdinkou myslí dobře a zcela upřímně..

Vercik
30.09.2015 4 z 5

Moc pěkný příběh. Ač nejsem příznivce historických knih (toto byla moje první), tak mě kniha bavila. Akorát, dle mého názoru, byl příběh celkem zdlouhavý a moc podrobně vyprávěný. Kdyby kniha byla o nějakou tu stránku kratší, asi by to nevadilo. Ale určitě stojí za přečtení.

Michnicka
01.09.2015 3 z 5

Zase toršku úplně jiné téma, než obvykle čtu. Oba příběhy mě bavily a bavily by mě víc, kdyby to nebylo tak tak dlouhé a zbytečně natažené.

Hajka1712
06.08.2015 5 z 5

Tato kniha byla od Barbary Erskinové první, která se mi dostala do ruky. Od té doby patří tato spisovatelka k mým nejoblíbenějším. Střídání dvou časových rovin je mi blízké, líbily se mi oba příběhy, jak ten ze současnosti, tak ten historický. Byly dobře propojeny a celkový dojem z knížky je velmi dobrý.

Bakela
13.07.2015 3 z 5

Kniha mě zaujala svým námětem a po přečtení Domu ozvěn jsem měla velká očekávání. Avšak čekalo na mě velké zklamání. Zbytečně zdlouhavé, rozmělněné s opakujícími se frázemi. Kdyby kniha měla o 200 stran méně, možná bych byla nadšená. Takhle jsem rozpačitá a zklamaná tak, že nemám chuť číst vůbec. Ale i přes to se příběh četl lehce a styl Erskinové se mi líbí. Proto dávám 3 hvězdičky, ale bude trvat dlouho než se vrhnu do její další tvorby.

daniela7015
01.07.2015 1 z 5

Nerozumím tomu, jak tato kniha může mít tak vysoké hodnocení. Je to béčková červená knihovna, která má i mnoho literárních much... když už Vás kniha štve, je co říct. Mně vyloženě rozčilovalo opakující se spojení, že se někomu v očích zobrazovalo až několik emocí naráz. Strach, nervozita, okamžik vzrušení, špatně skrývané pobavení, trochu rozmrzelosti... tohle všechno se dá najít v očích kterékoliv z postav na každé druhé stránce knihy. Hlavní hrdinka současnosti Jo není celou dobu nic jiného než křehká, velmi unavená, rozbolavělá, k smrti vyčerpaná, vyhladovělá. Má chuť jen na dobrou whiskey. Líbil se mi příběh popisovaný v minulosti, ale ta celá omáčka okolo toho (Jo, přítomnost, Nick, Sam, Tim, Judy, hypnóza, to všechno v knize vyloženě překáželo.). Obálka knihy je strašná, stejně tak nerozumím tomu, proč byl její název tak brutálně přeložen. Knížka je zklamání, nedoporučuji.

Evik30
23.06.2015 3 z 5

Kniha byla zajímavá, pro mě ovšem moc zdlouhavá. Jinak souhlasím se čtenářkou "Budíček", jejíž komentář je pár komentářů pode mnou. Historie mě zajímá, ovšem kombinace s červenou knihovnou není pro mě moc vyhovující.