Zero - Oni to vědí

Zero - Oni to vědí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353105/bmid_zero-oni-to-vedi-1E7-353105.jpg 4 373 373

Vědí, co děláte... Pohybujete se v síti, z níž není úniku... Londýn. Při honičce je zastřelen mladý chlapec. Novinářka Cynthia Bonsant pátrá po příčině jeho smrti a dostává se na stopu proslulé internetová platformy Freemee. Tato síť shromažďuje a analyzuje data - a milionům uživatelů slibuje lepší život a úspěch. Pouze jeden člověk před Freemee varuje: ZERO – nejhledanější internetový aktivista na světě. Jak se Cynthia začíná blížit pravdě, stává se sama kořistí. Ale ve světě smartphonů a kamer na každém kroku je velmi těžké se skrýt...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Zero. Sie wissen, was du tust , 2014

effa
24.05.2020

Totální chaos v nepřehledné změti postav u mě knihu odesílá do zapomnění. Abych si maloval seznamy a pavouky, kdo ke komu vůbec patří? Ne, děkuji.

a.r.nick
06.05.2020 4 z 5

Velice napínavý, kvalitně odvyprávěný thriller s přesahem - neboli k zamyšlení ohledně našeho slepého důvěřování moderním technologiím... a koncernům, které stojí v pozadí. Více nemám co napsat, abych nekopíroval to, co již zmínila přímo pode mnou čtenářka Bad-wolf :-)

Bad-wolf
26.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha se skvělým tématem. Musím říct, že jsem knihu přečetla na jeden nádech a moc se mi líbila. Oceňuji autorovo upozornění na kamery, rozpoznávání obličejů, chytré brýle a obchodu s daty - vše je velmi aktuální. Několikrát se v knize objevilo: "Hej rodiče! Víte, co vaše potomstvo provádí?" , což si myslím, že je taky velmi aktuální, protože většina rodičů v dnešní době nemá ani tušení, co vše jejich děti na internetu (ale i mimo děj) provádí a pak se nestačí divit.

V této knize oceňuji obzvlášť postavy, které mi přišly tentokrát velmi reálné - obzvlášť jejich chování. Velmi brzy jsem si oblíbila Zera a začala jsem nenávidět všechny, co pracovali pro Freemee.

Myslím, že by se po přečtení měl každý zamyslet, jak zveřejňuje svá data a jestli vůbec tuší, co vše se o něm dá dohledat - ať už je zveřejňuje pomocí sociálních sítí, zákaznických a kreditních karet, nebo třeba i pomocí mobilního telefonu, který má pořád u sebe.

Jediným zklamáním u této knihy byl pro mě konec - čekala jsem prostě něco víc. Ale i přes to hodnotím knihu 5* a doporučuji naprosto všem. Obzvlášť těm, kteří dobrovolně zveřejňují všechna možná data o své osobě.

Na závěr si dovolím jednu citaci z knihy:
"Houby tě zajímá, co o tobě vědí nebo co s těmi znalostmi dělají! Ale běda, když se něco stane! Pak brečíš: Jak se to jen mohlo stát? Proč to smějí? To jsem nevěděl! Chyba! To jsi vědět nechtěl! Dokud ti internetové koncerny nabízejí jakési směšné výhody, účastníš se. Hlavně abys měl pohodlí!"

Aleen
07.03.2020 5 z 5

Kolik já mám kartiček, které o mně na síti prozradí co, kdy, jak a za kolik nakupuji.....Asi je přestanu používat, ale nevím, jestli to vůbec v dnešní době pomůže. Jsem paranoidní? Nebo jen tahle kniha posílila mé přesvědčení, že o sobě "říkáme" všechno a dobrovolně, nemáme žádné skutečné soukromí a jsme neustále pod dohledem a vyhodnocováni? Pomohlo to..... :-) Dost o mně a teď něco o knize. Líbila se mi opravdu moc. Všechny postavy byly pěkně propracované, uvěřitelné. Žádné vyložené nelogičnosti, všechno pěkně plynulo, žádná hluchá místa. Na rozdíl od Blackoutu, který byl oproti původní německé verzi zkrácený o 200 stran, mělo Zero ten správný spád a nikde nic nechybělo. Fakt pěkný čtení.

Lily-fairy
02.03.2020 4 z 5

Až na malý zmatek v postavách (slovníčku jsem si samozřejmě nevšimla) a přehnaně dlouhé kapitoly to byla jízda, která donutí k zamyšlení. Odteďka si budu dávat pozor na všechny cookies atd. Akorát bych chtěla vytknout, že mezi dějovými linkami nebyl vynechaný ani řádek. To byl záměr, nebo to někdo odflákl?

Kerberos
19.02.2020 4 z 5

Ano Blackout byl o něco lepší,ale i Zero nás navádí k zamyšlení.Nerozumím mnoha z nových technologií a nejsem zrovna aktivní na sociálních sítích.Je nebezpečné co všechno na sebe lidé prozrazují.Asi by jsme si všichni měli dávat větší pozor.

Dejf_ano
26.01.2020 4 z 5

Oproti prvnímu románu z mého pohledu maličko slabší. Každopádně pořád dobře čtivé a téma zajímavé až děsivé.

Thromulus
07.12.2019 3 z 5

Stejně jako všichni, jsem měl po Blackoutu velká očekávání, nicméně se nenaplnila.
Téma aktuální, dobře zvolené, psané ve stejně zajímavém stylu jako první kniha. Začátek knihy super nicméně, pak už to šlo s příběhem z kopce a posledních 30 stran knihu sotva zachránilo.

burilltomas
04.11.2019 2 z 5

Kniha je fajn, ale Blackoutu se nevyrovná......je to hezké a akční čtení, ale na můj vkus dost zmateně psané.
Navíc jsem čekal větší spád vzhledem k první knize...

kouzelnik3
20.10.2019 3 z 5

Nějak mě ta knížka nedokázala pohltit jako třeba její předchůdce "Blackout", tak nějak jsem se místy ztrácel v ději, protože mi ani tak neubíhal. Ona ta knížka je asi dobrá, ale čekal jsem od ní asi něco jiného :)

careras.c
13.10.2019 3 z 5

není špatná, taková “utopie dnešní doby”

Matita310
11.10.2019 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. V dnešní době je to opravdu realistické a zajímavé čtení. Člověka ani nenapadne, jaká všechna data sděluje ostatním.

Bustedka
19.09.2019 3 z 5

Blackout se mi moc líbil, a proto jsem se na Zero dost těšila. Ale. Jedno velký ALE.
Na mě tam bylo dost postav, některé postavy dost zbytečné. Rámcově dobrý, ale některé otazníky pořád visí ve vzduchu. A to já nemám ráda.
Každopádně, asi každý, kdo to čte se zamyslí nad tou svou digitální stopou. A už jen pouhá myšlenka a určité uvědomění je věc dobrá.

caroline.aiko
20.08.2019 4 z 5

dlouho jsem se rozhodovala jestli si mám knihu koupit a nakonec jsem neodolala. příběh se mi líbil, ale upřímně mi přišlo, že tam bylo moc technických detailů, které jsem chvilkama moc nechápala a byly zdlouhavé, kterým podle mně rozuměli hlavně odborníci. a bylo tam hodně odboček od hlavního tématu, které nakonec s finálním koncem celé knihy neměly žádné spojení. jinak se to četlo dobře, příběh udržoval napětí a bylo tam poměrně dost nečekaných zvratů. jestli jste interesovaní v technologiích a jejich fungování, tak doporučuju.

CuPe77
09.08.2019

BESTSELLER - psaly na obalu.
Není to špatné čtení.
Celkem fajn.
Ale četl jsme mnohé lepší knížky.
Na dovolenou na pláž, přečíst si a to je tak vše.
Nezanechá otisk jako jiné knížky.

Coolniczka12
13.07.2019 3 z 5

Zajimave a hodne aktualni. Nicmene se mi to necetlo uplne lehce - preskakovani deje, v postavach jsem se dost ztracela.
Myslim si, ze by tohle tema mohlo byt zpracovano o fous lip.
Typ knihy, kterou si jednou prectete, ale uz se k ni znova nevratite.

eliska5154
12.07.2019 2 z 5

Aktuální téma, hodně pravdivé ale styl jakým to bylo napsané mi nevyhovoval.

Googies
06.07.2019 4 z 5

Zajimave a aktualni tema. Ale mela jsem celkem bordel v tech postavách, kdo ke komu patril apod.

Tereszka
19.06.2019 3 z 5

Aplikace, chytré telefony, hodinky, sociální sítě jsou pro nás aktuálni témata. Určitě jste si během čtení vybavili ty protivné reklamy, které na nás v prohližeči vybíhají cíleně dle toho, co máme rádi a na co se díváme. A vlastně určitě každý, kdo využívá minimálně jednu ze zmíněných věcí se v knize najde.
Samotný příběh, mě ale tolik nebavil. Cynthia mi byla nesympatická a jelikož se zde prolínaly další vedlejší postavy, přišlo mi, že žádná z nich nebyla propracovaná a nedostala větší prostor. Bylo to celé moc rychlé a závěrečná honička nebyla ani trochu zajímavá a už vůbec né napínavá. Vlastně jsem necítila napětí celou knihu.

Simstr
14.06.2019 2 z 5

Hmmm, nic moc. Prvních 100 stran jsem se rozhodovala jestli číst dál nebo odložit. Nakonec jsem vydržela a dočetla ale kniha mě moc nebavila. Nějak se mi těžko četla. Námět knihy dobrý, ale prostě nějak za mě ne :-) ...Něco podobného napsal Dave Eggers - Kruh. To mě bavilo víc.