Ženy zločinu

Ženy zločinu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519343/bmid_zeny-zlocinu-64b02f9c716d6.jpg 3 102 102

Smrtelně nebezpečné ženy a jejich krvavé stopy v historii. Zločin má i ženskou tvář – a nikdo to neví lépe než Lucie Bechynková, zločinožroutka a spoluzakladatelka oceňovaného podcastu Opravdové zločiny. Čeho všeho jsou ženy schopny? Co je k mnohdy brutálním činům vede? A jak vypadá osobní i pracovní život policistky, soudní psycholožky nebo ředitelky věznice? Poznejte téma zločinu z opomíjeného úhlu pohledu! Zjistíte, že trestné činy spáchané ženami se co do temnoty a krutosti vyrovnají i nechvalně proslulým vrahům.... celý text

cornetka
16.10.2023 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc případů, navíc i podrobnější než ty, které jsou uvedeny. Z rozhovorů se mi líbil nejvíc ten poslední, zbylé mi přišly takové zdlouhavé.

klaraj093
05.10.2023 3 z 5

Obsah knihy mě trochu zklamal. Čekala jsem toho mnohem víc. Klidně to mohlo být delší, více případů. Rozhovory s osobami mnohdy zdlouhavé. Nicméně příběhy žen skutečně zajímavé.

eM.017
04.10.2023 3 z 5

Souhlasím s názory níže - rozhovory mnohem lepší a zajímavější než samotné příběhy. Vrah je v každém z nás je mnohem lepší kniha . Ale dalo se to ;) Díky Lucie

hungryreader00
27.09.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás mnohem povedenější, jsou tam lépe pokládané otázky, a příběhy více do hloubky. Myslím, že by těm případům slušelo víc detailů, fotek apod. Neuškodily by fotografie žen z rozhovorů (těch co nevystupují anonymně), fotky z míst činu, od soudu apod. Chápu, že je to složité s autorskými právy, ale posunulo by to knihu o úroveň výš.

dufkys
19.09.2023 3 z 5

Rozhovory pro mě byly mnohem zajímavější než pribehy, ackoliv nebyly zcela do hloubky. Vrah je v každém z nás Lucce seděl víc, než více drobných dilku v jednom celku

lena.o.knihach
17.09.2023 3 z 5

I ženy dokáží naplánovat a posléze zrealizovat chladnokrevnou vraždu. Co je ke spáchání brutálního činu vede? A jak vypadá osobní i pracovní život bývalé ředitelky věznice, policejní psycholožky, vězeňské dozorkyně nebo policistky?

Patřím mezi posluchače podcastu Opravdové zločiny, tohle je ale má první kniha od Lucie Bechynkové, ačkoli jich má vydaných už několik a další se připravují.

O jednotlivých příbězích těch několika málo žen jsem měla docela jinou představu. Čekala jsem, že když jsou napsané, budou probrané do větší hloubky. Přišly mi hodně krátké a celkem rychle odbité.
Žádný z těch případů jsem doposud neznala, a o to víc bych ocenila trochu detailnější informace.

Rozhovory byly s velmi zajímavými ženami ve svém oboru. Jsem ráda, že jsem mohla nahlédnout "do zákulisí" některých profesí, se kterými se člověk běžně nepotká a mnohdy ani neví, jaká je jejich náplň.

Na jedné straně tu máme otřesné činy žen a na druhé odpovědi od inspirativních žen, které se pohybují třeba na místech činu, u výslechů nebo v prostředí věznic zkrátka se dostanou do lokalit, jež jsou lákavé pro všechny zločinožrouty.

#spoluprace @albatrosmedia

bronulka
16.09.2023 5 z 5

Velice se mi líbilo jak se Lucka snažila najít balanc mezi dobrem (rozhovory s ženami, které nějakým způsobem "bojují" proti kriminalitě) x skutečnými kriminálnicemi. Příběhy jsou psané svižným způsobem, vybírá z nich to podstatné.

Pitbullka
15.09.2023 3 z 5

Knížka měla skvělou reklamu, ale obsah pokulhává. Rozhovory mi přijdou takové plytké, obecné. Příběhy vraždících žen byly zajímavé.

adela2230
15.09.2023 4 z 5

Kniha není špatná, já sice očekávala něco jiného, ale nakonec to tak špatné nebylo. Určitě bych buď přidala další příběhy žen, nebo bych tyhle více rozvedla do hloubky.
Rozhovory byly fajn, ale za mě občas ne tak podstatné.

_kniznisvet_
13.09.2023 4 z 5

Musím říct, že tato knížka se Lucce moc povedla. Řekla bych, že je nejvíce propracovaná a rozhodně tam jde vidět velký posun Lucky jako spisovatelky.

Toto je něco jiného a neotřelého. Líbí se mi nápad zakomponovat do knihy ať už tu stranu vražedkyň, tak i stranu neskutečně inspirativních žen ( soudní psycholožka, dozorkyně, ředitelka věznice..) Dozvěděla jsem se toho hodně nového a mohla jsem nahlédnout pok poklici toho, jak u nás vězeňský systém a trestní právo funguje.

Všechny případy, které v knize byly, jsem neznala. Osobně bych těch případů přidala ještě více a možná je i rozvedla pořádně do hloubky.
Nicméně já byla spokojená.

Více recenzí najdete na instagramovém profilu
_kniznisvet_

Nikola_
09.09.2023 1 z 5

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného. Myslela jsem si, že bude založena čistě na příbězích žen, rozhovory mi k tomu neseděly, takže jsem je stejně přeskočila. Za mě zklamání

Jane2016
02.09.2023 5 z 5

Když jsem se dozvěděla, že Lucce Bechynkové má vyjít nová kniha, byla jsem radostí bez sebe. Všechny její předchozí knihy mám samozřejmě doma a ze všech jsem byla unešená. Téma zločinu je mi velmi blízké a vždycky jsem k němu svým způsobem inklinovala čili tohle jsou pro mě druhé Vánoce!

Po dočtení musím říct, že tato kniha je luxusní, a dle mého názoru snad i nejvíce povedená kniha, kterou Lucka napsala. V knize najdete příběhy žen policistky, soudní psycholožky, ředitelky věznice. Všechny tyto postavy mi byly nadmíru sympatické a přiznám se, že některé pasáže jsem četla i víckrát. A to konkértně rozhovor s Gabrielou Slovákovou, bývalou ředitelkou věznice. Je fascinující, jak jsou některé ženy silné a inspirativní.
V knize se dále můžete těšit na příběhy žen, kriminálnic (Mně osobně se nejvíc líbil poslední příběh! Na zvednutí nálady jej doporučuji všemi deseti! ).

Pokud milujete krimi, tak toto je něco pro Vás. Garantuji Vám, že se dozvíte spoustu nových informací a že se Vám bude kniha nelehko odkládat.

Jako čtenářka si troufnu tvrdit, že na autorce jde vidět, jak se stále v psaní zlepšuje a zlepšuje. Myslím, že se máme ještě skutečně na co těšit!

ženy zločiny

2022  80%Vrah je v každém z nás