Devátý soud

Devátý soud https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62897/devaty-osud-62897.jpg 4 134 31

V garážích nákupního centra dojde ke střelbě a za oběť jí padne mladá žena se svým dítětem. Protože neexistují svědci, může Lindsay Boxerová pracovat jen se vzkazem napsaným červenou rtěnkou na přední sklo auta. Další vražda na sebe nedá dlouho čekat, a než Lindsay najde spojitost mezi oběma případy, přinutí ji vrah, aby dala život v sázku.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

The 9th Judgmenth , 2010

TaLu
19.02.2016 3 z 5

Při čtení jsem si říkala, že to nemůže psát stejný autor, kterého znám ze série s Alexem Crossem.
Pak jsem zjistila, že tuto sérii napsal se spoluautorkou.
Možná proto je to o tolik jiné, podle mne prostě hůře napsané, nebo se v tom jen ztrácí ten styl autorova psaní, na jaký jsem byla zvyklá.
Krátké kapitoly urychlují děj a zvyšují napětí, což je dobře.
Chvílemi mi příběh připomínal nárazy ode zdi ke zdi, ale to by zase tak moc nevadilo.
Zápletka a řešení situací mělo spád a jako oddechový Thriller jsem přečetla velmi rychle.
Hlavní hrdinky, které spojuje práce i přátelství jsou prima - díky nim si další knihy z této série určitě přečtu.
Co mi ale opravdu vadilo, byl nevěrohodný popis erotických scén.
Nevím, zda to ještě někomu u čtení přišlo tak, jako by mužský spisovatel opravdu tápal, jak vykreslit situaci z pohledu ženy, a tak to nakonec popsal takovým způsobem, aby si alespoň splnil své mužské sny. Erotika v knihách mi nevadí a většinou se v tom vážně nevrtám, ale v této knize mi to přišlo zkrátka nevěrohodné a tím to působilo rušivě v ději.
Nebo že by to bylo překladem ?
Zajímalo by mne, zda to někdo ze čtenářů vnímal podobně.

zdehan
28.12.2015 5 z 5

Knížka nezklamala napínavá až do konce

čef
27.09.2015 5 z 5

Na knize je hodně znát ženská stopa spoluspisovatelky. Hodně prostoru je dáno vztahovým problémům a méně akci a napětí. Přesto jde o dobrou detektivku, ale příště si, pokud to půjde, raději vyberu sóloPattersona.

Bar16
13.05.2015 4 z 5

James Patterson je můj oblíbený autor a i když ještě před nedávnem u mě vedla série s Alexem (hlavně díky Sběrateli polibků), čím dál tím víc přicházím na chuť Ženskému vyšetřovacímu klubu a samostatným titulům. Tato knížka byla skvělá - jedna z nejlepších, co jsem od něj zatím četla :-)

Evus
04.08.2014 3 z 5

Možná je to tím, že všechny díly série Ženský vyšetřovací klub jsou na jeden způsob, ale už to prostě nebylo zajímavé. Nic moc zápletka a na konci nelogický "šok", který ale nezpůsobí ani chvilku napětí. Zlatý Alex Cross...

Kodetka
09.07.2014 5 z 5

Čtivá kniha, napínavý přiběh. Záporák v podobě bezcitného zla, vraždící v podstatě pro nic.

sabca
14.03.2014 5 z 5

Jako vždy. Napínavé od začátku do konce. Moc dobře se to četlo. Doporučuji.

studentice
18.07.2013 4 z 5

Tohle je podle mě jeden z nejlepších dílů této série. Neřeší se tu tolik osudy hlavních hrdinek, pozornost je více soustředěna na případy, které se v závěru knihy překvapivě propují. Prostě je to dobrá napínavá detektivka

Gabkažabka
14.04.2013

Nejlepší z celé série !!!

Pingu
18.12.2012 5 z 5

Proti předcházejícímu dílu lepší dialogy, příběh napínavý jak je u tohoto autora zvykem.

Lucy
19.09.2011 5 z 5

Další dobrá kniha -žens.vyšetřovací klub,doporučuji já přečetla všechny.

Autoři knihy

James Patterson