Žena za dverami

Žena za dverami https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386364/bmid_zena-za-dverami-4xp-386364.jpg 3 215 215

Melissa a Hester žijú roky vedľa seba v dobrej štvrti v severnom Londýne. Atraktívna Melissa je vydatá za úspešného lekára s televíznou kariérou, má dospievajúcu dcéru Tilly a navonok vedie spokojný život. Keď bola Tilly malá, bezdetná vdova Hester sa o ňu často starala a s Melissou boli priateľky. Lenže časom ich vzťah ochladol a osamelá Hester zúfalo túži opäť sa stať súčasťou Melissinho života. Keď sa jej naskytne príležitosť susedke pomôcť, okamžite sa jej chopí. No rozhodnutie prijať pomoc od Hester zavedie obidve ženy na desivú a nebezpečnú cestu, ktorá odhalí temné tajomstvá a trhliny v ich starostlivo udržiavanom imidži.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Woman Next Door , 2016

Matita310
30.05.2020 5 z 5

Kniha, na kterou jsem narazila náhodou, ale četla se opravdu dobře. Zajímavý námět. K zamyšlení. Je pravda, že člověk nikdy neví, koho má za souseda.

DominaCZ
29.05.2020 3 z 5

3 za čtivost, vražda ani "tajemství" šokující nebyly. Obě byly otravný, byť dobře prokreslený.
V podstatě tam o nic moc nešlo.
Dcera a jeho přítelka taky na ranu.
Proč tam všechny baby byly takový nepříjemný krá*y?

ivzu77
16.05.2020 3 z 5

Četlo se to dobře, příběh mne až tak moc nezaujal, pořád jsme si říkala, jestli by se tohle mohla stát i v opravdovém životě.

Len2očka
03.03.2020 4 z 5

Tak mě se tahle knížka líbila,četla se moc dobře a zároveň jsem byla napnutá,jak tohle celý dopadne.

kanitsuj
05.02.2020 3 z 5

Líbil se mi slibný začátek příběhu ve stylu seriálu Černé vdovy. Autorka zprvu také zajímavě uchopila postavu Hester - čtenář si ani nevšiml a ze zadumané starší paní se přerodila v ženu s mrazivou minulostí a neujasněnou sexuální preferencí. Odklízení mrtvoly bylo také uspokojivě děsivé a zrychlení tepu napomohlo i nevlídné prostředí v okolí opuštěného zámku. V poslední třetině, ve které mělo dojít k vyústění příběhu se však alespoň pro mne vše rozmělnilo, nelogicky překombinovalo a postavy postupně ztratily na své barevnosti. Pointa podivně vyšuměla a poslala příběh mezi průměr, který čtenář dříve či později zapomene.

Bonbonierka
27.01.2020 5 z 5

Velmi vydarena kniha o tom, jak se zbavit mrtvoly, napinava a ctiva, skvely dej a zajimava zapletka, za me 90%

romika
24.01.2020 2 z 5

Uf, mám dočteno, dvě třetiny knihy se nic nedělo ....až ke konci, ale stejně přesně nevím co se tedy v kuchyni mezi Jamiem a Mel stalo, že udělala co udělala. Ukňouraná stará sousedka, mladá s tajemstvím, ne bůhví jakým....asi jsem namlsaná lepšími detektivkami.

monika0356
21.01.2020 4 z 5

Vcelku dobre napsana kniha, pro me takova oddychovka, cetla se mi moc dobre.

kykyna42
20.01.2020 5 z 5

Nechápu tady to malé hodnocení.Za mě se kniha četla velmi dobře ,měla spád a závěr byl také dobrý.
Měla jsem ji přečtenou za jeden den.

raty
19.01.2020 4 z 5

Kniha, která se tak trochu vymyká všem žánrům. Lehce se četla. Dobrý námět, ale prostě na mě to nějak nepůsobilo. Dovedu si příběh představit spíš jako černou komedii ve stylu filmu Univerzální uklízečka.

Terka1975
01.01.2020 3 z 5

Kniha se čte dobře, svižně, ale ani nenadchne, ani neurazí. Upřímně řečeno, každý máme své sousedky a kdo ví, jaké skrývají tajemství. Bát se netřeba, ale spád a prvky černého humoru zde najdete.

lucie4345
18.12.2019 2 z 5

Pohodové čtení, milovníky thrilleru to ale nanadchne.

ankaras
05.12.2019 2 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem ji vyhrála, jinak nuda a šeď.

Janík511
22.11.2019 3 z 5

Trochu slabší děj, místy jsem se nudila. Vydržela jsem ale dočíst a až posledních několik desítek stran mělo spád. Znova číst ale nebudu. Sama v černém lese se mi četla dobře.

Musae
13.11.2019 2 z 5

Měla jsem velká očekávání a nakonec jsem byla ráda, že je konec. Ze začátku bylo vtipné sledovat myšlenkové pochody obou sousedek, ale jejich kňourání vás provází celou knihou. Co je v první části knihy zábava, vás uprostřed už opravdu ubíjí. Nakonec se děj zase rozhýbal, ale ... wow efekt na konci se nekonal.

Danago
13.11.2019 4 z 5

Sousedky Melissa a Hester, jsou každá úplně jiná, ale v určitém období se přátelily. Hester touží obnovit ztracené přátelství s Melissou. Ale Melissa o to už nestojí. Přesto je opět spojí společné tajemství.
Knížka určitě není žádné odpočinkové čtení. Myšlení Melissy a Hester je zde velice věrohodně a citlivě vykresleno. Obě mají ve svém životě, co skrývat, při tom jsem je obě tak nějak chápala. Nečekejte klasickou detektivku, to rozhodně ne. Je to prostě nezařaditelný styl autorky, knížka čtenáře donutí trochu přemýšlet. Nebyla špatná, ale rozhodně nesedne každému.

kikies
13.10.2019 3 z 5

Mám-li Sousedky hodnotit jako napínavou detektivku, pohoří. Pokud se na ni ale podívám jako na psychothriller s prvky černé komedie, povede si mnohem lépe! Napínavé situace jsou opravdu spíše k smíchu a psychický stav hrdinů mě mnohdy nutil povytáhnout obočí nahoru. Je to taková zvláštní kniha, trochu se mi chce říct slátanina, ale to má zbytečně negativní nádech. Působí to na mě místy povedeně, místy nemastně neslaně, a celkově trochu neuměle. Špatné to není, ale větší ódy pět opravdu nebudu.

čef
12.10.2019 4 z 5

Na babský thriller docela slušný průměr. Někomu se může děj zdát krkolomný, různé zvraty v příběhu jsou opravdu divné, ale podle mne zase ne tolik, aby se to dalo považovat už jen za zcela nepřijatelné. Autorka se na mne dost babrá s mezilidskými vztahy, ale také nijak přehnaně, aby to její čtenářky nepřivítali.

L.Helena
29.09.2019 4 z 5

Asi budu trochu spoilerovat:
Knihu bych nezařadila do kategorie detektivek, spíš je to taková směsice žánrů. Začátek (než došlo ke zločinu) byl celkem nezáživný, ve stylu románu pro ženy. Celá druhá část mi však přišla docela humorná. Situace, kdy dvě ženy se snaží zbavit mrtvého těla a osud jim hází klacky pod nohy v podobě až bizarně nepříjemných náhod, mi přišla jako celkem dobrý námět pro zfilmování černé komedie. Fakt jsem se spíš smála, než byla v napětí. Pak už to bylo víceméně ve stylu psychothrilleru. Konec vede k zamyšlení, do jaké míry je to spravedlivé.

knihomolka_elka
23.09.2019 3 z 5

Po velmi povedené předchozí autorčině knize (Sama v černém lese) jsem byla velice namotivovaná si tuto knihu přečíst. Velmi tomu přidalo i pozitivní hodnocení na Goodreads. Bohužel moje očekávání nebyla zcela naplněna. Knížka sama o sobě je dobrá, příběh neobvyklý a zajímavý, psychologie postav je vcelku slušně vykreslená. Nicméně samotný příběh je psán poněkud vlekle, asi jako když stará bába sedí u kafíčka a vypráví o svém životě. Ano, k těm postavám to sedí, nicméně čtení je díky tomu docela zdlouhavé.