Žena v černém - Anděl smrti

Žena v černém - Anděl smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208725/bmid_zena-v-cernem-andel-smrti-208725.jpg 4 119 40

Na Londýn prší bomby, ale ve starém domě číhá daleko větší nebezpečí… Volné pokračování slavného duchařského bestselleru Susan Hillové, Žena v černém Je podzim 1940, zuří druhá světová válka a na města Velké Británie dopadají německé bomby. Domy se hroutí, lidé umírají… Rodiče se loučí s dětmi a posílají je z Londýna na venkov, kde by pro ně mělo být bezpečněji. Skupinka školáků doprovázená dvěma učitelkami je ubytována ve starém, osamělém, zchátralém domě poblíž nevlídného močálu. Cesta k němu vede po přílivem zaplavované hrázi s podivným jménem Devět životů… Měli by tu být sami, ale brzy se ukáže, že tady na ně někdo – nebo něco? – čeká. Tajemné náznaky záhy přerostou ve smrtelné nebezpečí. „Kdykoliv ji někdo spatří, zemře dítě,“ tvrdí venkovský stařec, který však není zdaleka tak pomatený, jak se zdá. Jaká děsivá síla číhá v Domě u Úhořího močálu, aby si vzala to, po čem už nekonečná léta touží?... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Metafora

Angel of Death , 2012

RadkaKabát
26.05.2015 1 z 5

Je smutné, když se obsah knihy dá shrnout třemi větami: dostali se do domu, prchají z domu - pardon, tak vlastně stačí dvě :-( Totální zklamání. Klišé, klišé. Umřeli ti špatní, přežili ti hodní. Literatura je kde?

Bathory
26.05.2015 2 z 5

No kniha pro mě byla velkým zklamáním. Na můj vkus hrozně jednoduše a v krátkosti napsaná (troufám si říci, že skoro pro děti) kdykoliv napětí jen trochu gradovalo, hned bylo ukončeno. Myslela jsem, že toto nikdy neřeknu, ale film je mnohem, mnohem lepší... :(

kosilka
12.04.2015 5 z 5

Knížku jsem vyhrála a jsem moc ráda, že ke mně přišla :-)
Skvělý, v podstatě klasický horor. Děj odehrávající se převážně ve starém domě (staré domy skýtají mnohé možnosti pro tento žánr) nabízí spoustu děsivých a napínavých situací a událostí. Celé je to umocněné temnou atmosférou druhé světové války, psychologií hlavních postav a démony jejich minulosti (jak dobře víme, každý člověk si většinou nese nějaké své démony z minulosti). Příběh byl hlavně zpočátku pro mě tak děsivý, že jsem četla zásadně jen přes den :-) a na noc raději odkládala :-) Pak jsem si zvykla, ale celkově velmi zdařilé. Autor se, podle mého, zhostil výzvy napsat volné pokračování výborného hororu, se vší grácií. Skvěle popsané detaily z vnitřku domu, obrazy jeho rozpadu a zkázy, úžasné scény malého Edwarda s Kašpárkem, tak jednoduché a přitom tak děsivé, vše jsem s největší lehkostí viděla před očima, četlo se to samo. Příběh je děsivý, napínavý, smutný i romantický, s hrdiny můžete soucítit a prožívat vše s nimi. Oceňuji i nekýčovitý zajímavý ne-šťastný konec, u hororů opravdu nemám ráda, když končí stylem ...A od té doby žili všichni šťastně až do smrti. :-) Prostě velmi zdařilé a příjemné počtení! Dávám plný počet :-)

orinka3
05.04.2015 5 z 5

Velmi dobrý horor. Napínavý příběh od začátku do konce, výborně se čte.

Allia
28.03.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Nemohu ji porovnat s původním příběhem o ženě v černém, tu jsem bohužel nečetla, ale mohu říci, že tato kniha stála za to. Napětí pomalu narůstalo a nedala se odložit, jelikož jste chtěli vědět, jak to bude dál. Temna atmosféra houstla a houstla a já četla a četla, abych mohla na konci najít vytoužené světlo ;-) Vřele doporučuji jako oddechová četba od těžších knih ideální :-)

Dodee
02.02.2015 4 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla to první kniha, u které jsem byla opravdu napjatá a zlehka jsem se v nějakých částech i bála. Určitě se těším na film.

Misha11
01.02.2015 5 z 5

Vůbec mi nešla odložit, poutavá a jednoduchá knížka, která ve vás (možná) vzbudí odpor, lítost, soucit a lehce i strach. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

sirek
15.01.2015 3 z 5

Tohle je první kniha, které se podasilo mě vyděsit a vystrašit... Přečetl jsem ji za třináct hodin. Začal jsem o půl jedné ráno s pomyšlením, že to nemůže být tak strašidelné. A po části s houpacím křeslem jsem ji odložil a rychle hledal něco optimistického, protože bych jinak asi neusnul. Opravdu. Když jsem ji následně ve škole dočetl, díky světlu mi akorát naskakovala husí kůže, ale v noci bych byl asi hodně vystrašenej. Tohle je asi zatím po Spáleništi nejlepší kniha, kterou jsem letos četl.

wir
25.12.2014

Dle mého názoru lepší než kniha Žena v černém, na který volně navazuje.

Faustka
24.11.2014 3 z 5

Ve filmové podobě by Anděl smrti vypadal ještě efektněji.

Edit
10.11.2014 5 z 5

Ze začátku jsem váhala co to zase bude... Ale pak... Knihu jsem přečetla jednim dechem. Hodně tomu pomohly krátké kapitoly, které knize dodávají rychlý spád. Misty mi naskakovala husí kůže, možná i tím, jak je příběh jednoduchý... O to děsivěji na mne působí. Knihu doporučuji. Čte se sama :) teď jen usnout ... Když ty stíny jsou všude...

ZÓNA
02.11.2014 4 z 5

Duchařský horor s velmi dobrou atmosférou, která člověka pohltí. Šíleně vykreslené plísně vás vybaví odporem, nešťastné a mrtvé děti ve vás vzbudí lítost. Bojujete spolu s hlavní hrdinkou a kapitánem Harrym až do úplného konce. Za zmínku stojí i poměrně zdařilý, otevřený závěr. Proč nedám maximum hvězdiček? Sám nevím, ale myslím, že text byl napsaný příliš jednoduše. Tak snad proto.

Lidudu
19.09.2014 3 z 5

Já jsem asi nevděčnej spratek, ale ani volné pokračování mě teda nenadchlo. Dokonce bych řekla, že to bylo ještě horší než Žena v černém od Hillové. Je to jako s věcmi, například s hračkami. Představte si panenku vyrobenou třeba v 19.století. Má krásné šatičky, dokonalou tvářičku z porcelánu, očka jako živá a hebké vlásky načesané do lokýnek... možná je zaprášená a sem tam trochu popraskaná nebo vybledlá, ale přesto vám připadá krásná a dýchá z ní tajemná minulost. Pak si představte tutéž panenku, ale vyrobenou ve 21.století. Je celá z plastu. A takhle je to i s Ženou v černém a jejím pokračováním. Sice je Žena v černém všechno jen ne strašidelná, ale aspoň voní tou minulostí, Žena v černém-Anděl smrti je plastová a umělá. Ale na zabití času dobrý.

Budicek51
18.09.2014 3 z 5

Hodně jednoduchá kniha.

ddomikk
11.08.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že kniha mě upoutala již podle obalu, popis hrůzné války a snad ještě hrůznějšího domu mě uchvátil! Neřekla bych, že byl příběh úplně hororový, ale byli i kapitoly kdy jsem byla ráda, že jsem u konce. Je to velmi poutavá kniha, která se díky krátkým kapitolám a ději dá přečíst jedním dechem! Vřele jen a jen doporučuji!

tkometka
11.08.2014 4 z 5

Děj je poutavý, vtáhne do atmosféry války kterou lehce čtenář vycítí. Velmi krátké kapitoly mi ale možná nedovolili se do děje více vžít. Stejně tak bylo všude propagováno jak je kniha strašidelná a budeme se bát. Efekt se však nedostavil. Nebála jsem se a to mi možná trošku zkazilo z knihy dojem. Hrůzostrašná nebyla, ale možná to bylo jen mým rozpoložením. Knihu však můžu doporučit jak pro čtivost tak pro děj.

Janasem
29.07.2014 5 z 5

Je to tak děsivé, že jsem byla ráda, když jsem dospěla na konec - od téhle knihy se odtrhnout opravdu nedá!

kleria
28.07.2014 4 z 5

Skvělá knížka. Líbilo se mi to mnohem víc než Žena v černém, u které jsem se teda víc bála, u této jsem se nebála vůbec. Neměla jsem sice jakoby ten první díl v plánu číst, ale aspoň víte některé věci, které předcházeli ději v této knize. Čte se to rychle a dá se to přečíst i během chvilky. Za sebe vám tuto knížku můžu doporučit :).

Nikolka001
18.07.2014 3 z 5

Čtivý příběh s kapkou thrilleru a hororu z období bombardování Londýna ve II. sv. válce. Čtenář by měl čekat knihu, která ho během čtení mírně zasáhne, ale po dočtení nezanechá hrůzostrašné pocity.

bookcase
15.07.2014 4 z 5

Volné pokračování kultovní Ženy v černém. Děj je zasazen do období II. sv. války a ani tentokrát žena v černém nechce odejít s prázdnou...Napínavé a lehce děsivé.

Autorovy knížky

Martyn Waites