Zemřeš-li dřív než já

Zemřeš-li dřív než já https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58523/zemres-li-driv-nez-ja-58523.jpg 4 7 5

Román „Zemřeš-li dřív než já“ je poutavým příběhem života Jana Siky. Muže, který na konci svých dnů bilancuje dosavadní život. Prostřednictvím retrospektivních statí je čtenář postupně vtahován do nelehkých, i když zdánlivě všedních, a tím pádem i blízkých, osudů hlavního hrdiny a jeho rodiny. Čtivým a barvitým jazykem psané vyprávění o životě a smrti, lásce a rozumu, přetvářce a pravdě, vztahu rodičů a dětí i dětí a rodičů umožní čtenáři nahlédnout nejen pod pokličku života Jana Siky, ale také sebe sama.... celý text

Johanka1956
20.12.2021 5 z 5

Smutné až depresivní, ale pravdivé. Příběh ze života. Slabá komunikace v rodině, tak málo o sobě ví jak matka s otcem tak i děti o rodičích a i vzájemně mezi sebo. Vztahy v rodině na mne působily tak studeně, jenže tak to v některých rodinách opravdu je. Moc se mi líbila ta část, kde autorka popisuje odchod Jana Siky z tohoto světa, kde odchází na druhý břeh, kde už na něho čekají ti, kteří ho opustili. Je to velice smutné pro každého, když mu odchází někdo blízký, ale zde je odchod opravdu citlivě a pro mne i krásně popsaný. Celkově hezky napsané, čtivé.

Atak
07.05.2020 5 z 5

Zajímavý počin, naprosto ze života s trochu trudomyslným koncem.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Smutné,ale pravdivé

MartinaF
27.10.2016 4 z 5

Smutné až depresivní čtení, rozhodně to nebyla žádná oddechovka. Ale bylo to čtivé a skoro jako ze života.

zdehan
16.12.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla je ze života,pěkná