Země zůstane ještě dlouho mladá

Země zůstane ještě dlouho mladá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1869/mid_zeme-zustane-jeste-dlouho-mlada-laB-1869.jpg 4 27 3

Tento soubor povídek představuje cosi jako momentky z uplynulých dob, tak jak je autor coby reportér viděl a zachytil. Jsou to drobné příběhy, v nichž jde o právo a bezpráví, hlad a blahobyt, válku a mír. Jsou zde historky veselé i smutné, vzrušující a dojímavé, o lidech, kteří zabíjejí, i o lidech, kteří druhým pomáhají, o mocných politicích a nemocných dětech, které málem zemřely v důsledku tupé byrokracie. Tyto mini příběhy zřejmě neotřesou světem, ale právě v malých příbězích malých lidí se zrcadlí duch doby jasněji a ostřeji než ve velkých historiích heroických velehrdinů. Neboť jak sám autor říká "heroické příběhy velehrdinů byly vždycky ty nejhorší."... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Ikar (ČR)

Erde bleibt noch lange jung , 1981

jprst
27.02.2020 2 z 5

Tyto povídky jen potvrzují, že se nejedná o autorovu silnou stránku jeho tvorby. Sice jsem tuto knihu po jejím vydání kdysi přečetl, ale už se k ní zcela jistě nevrátím. Prostě autor uměl mnohem lepší díla.

ToVy
23.01.2020 2 z 5

Dvacátá první kniha Johannese Maria Simmela. A hned říkám, že jsem se jí protrápil a protrápil jsem se jí, jen protože jsem se jí protrápit rozhodl hned na začátku. Už když jsem četl povídkovou knihu Dvaadvacet centimetrů něžnosti věděl jsem, že mě čeká ještě další povídková kniha a dopředu jsem si ji možná i trochu znechutil a možná jsem doufal v nějaké překvapení, které se však, světe div se, nekonalo. Tedy mé očekávání bylo směřováno k titulní povídce Země zůstane ještě dlouho mladá, jelikož Dvaadvacet centimetrů něžnosti byla pro mě dobrá povídka a právem zvolena titulovou povídkou. O to větší zklamání bylo, když ani titulová povídka této knihy za moc nestála. A až téměř u konce se přece jen jedna pěkná povídka našla, kterou však už znám anebo se citace objevila v nějaké knize JMS. Povídka Bunda barvy velbloudí srsti je opravdu velmi velmi pěkná povídka. Důvodem proč možná povídky JMS nemá rád bude to, že se mi zdají až příliš pesimistické, útočné, nejde snad o to, aby byly povídky veselé a nasazovaly růžové brýle, ale většina pesimistických povídek s kombinací toho, že častokrát se JMS vrací, pořád a pořád ke stejným tématům, je pro mě jako čtenáře ubíjející a beru povídky JMS jako vypsání si ruky, aby autor mohl napsat tak skvělé knihy.

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

Povídky stejně jako Setkání v mlze. Taky pohodička :o) Čtěte!!!

Kniha Země zůstane ještě dlouho mladá je v