Země odpoledního slunce

Země odpoledního slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326101/bmid_zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 4 232 73

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Land of Afternoon Sun , 2016

Sisi711
09.04.2017 5 z 5

Má oblíbená autorka opět dokázala napsat krásnou knihu plnou výborně vykreslených situací, ale především barvité přírody. Příběh od začátku lehce plyne a nechybí v něm ani romantická linka dvou sympatických hrdinů. Země odpoledního slunce splnila má očekávání do poslední tečky a stejně jako ostatní knihy od Barbary Woodové ji velmi doporučuji.

orinka3
09.04.2017 5 z 5

Knížka jako lusk! Nádherně se čte, je nabitá bohatým dějem. Zajímavé prostředí. Nejde o jednoduchou červenou knihovnu, i když se tam samozřejmě o lásku jedná. Postavy jsou výborně vykreslené a uvěřitelné, hlavní hrdinka získala mé sympatie okamžitě a její spoluhráči jsou rovněž výborní. Doporučuji všem, je to dobrá četba, která zaujme, poučí a utkví.

Ivana11
08.04.2017 4 z 5

Pěkné čtení, i když oproti předchozím autorčiným knihám jsem byla trošičku zklamaná. Ale zase byl příběh z jiného prostředí, opět jsem se dozvěděla něco nového.

raty
04.04.2017 5 z 5

Jako vždy od paní Woodové -do detailů propracovaný příběh silné ženy, která si najde své místo ve společnosti navzdory zvyklostem doby. To, že najde i lásku pro mě neznamená rovnítko s červenou knihovnou.

alepav
04.04.2017 3 z 5

Proti jiným knihám této autorky ( Lékařka Samanta, Pod africkými sluncem ) je toto opravdu zklamání. Tak snad příště se to povede.

Dadula118
29.03.2017 3 z 5

Na novou knížku od této autorky se vždycky moc těším.Ale musím teda říct,že u této jsem se nudila.

ugisha
24.03.2017 3 z 5

Pěkný příběh, ale na mě dost červená knihovna; žádné překvapení se nekonalo. Ale jako oddechovka na jarní dny...proč ne. Zarazilo mě však množství překlepů.

Lena63
22.03.2017

Začala jsem číst ale zatím mě nenadchla. Zdá se, že každá další kniha autorky je slabší.
Panenky z ráje byly určitě nejlepší.

Modrina
21.03.2017 4 z 5

Měla jsem trošku problém se do knížky začíst, ale najednou jsem měla pocit, že se docela rozjela. A až do konce jsem knížku hltala. Ano, je to lehce červená knihovna. Ale příběh se mi moc líbil a popis prostředí byl skvělý. Takže já jsem vcelku spokojená.

zuzana2599
19.03.2017 5 z 5

Mistrovský román z pera známé autorky. Velmi rozsáhlý děj, krásné popisy krajiny, vodopády, poušť, postavy mi doslova ožívaly před očima a pak ta všudypřítomná zakázaná láska, která se vine celým příběhem jako hedvábná nit...Konec dobrý, všechno dobré - takový jsem měla pocit na konci knihy, která svůj příběh uzavřela přesně podle mého přání.
Země odpoledního slunce se mi moc líbila a tak nějak cítím, že mě vnitřně naplnila a obohatila a já na ni na oplátku jen tak nezapomenu :-)

Michaela91
17.03.2017 4 z 5

Na knihu jsem se těšila. Určitě mě nezklamala námět a příběh se mi moc líbil. Pohodové a čtivé.

jindrusa
12.03.2017 5 z 5

Pěkné čtení, i když bylo od začátku víceméně jasné, jak vše dopadne.

LéňaM
11.03.2017 4 z 5

kniha je pěkná. Jen od této autorky čekám víc. Konec byl trošku rychlí a kniha víc "červená" než naučná. Ale pěkné čtení.