Železný Míťa

Železný Míťa https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90598/zelezny-mita-90598.jpg 4 8 8

Kattie
06.07.2018 5 z 5

Když jsem tuto knihu zakoupila z bazaru spolu s dalšími dětskými knihami, že to budu číst malému synovi, mamka se mi smála, že to bude asi pěkně tendenční, že Míťa je zkráceně Dimitrij. Ano, je to příběh o malém chlapci, který se otci ztratí při návštěvě jeho pracoviště - železárny. Chlapec se seznamuje s tím, jak se vyrábí železo a celou dobu je vlastně čtenář přesvědčován o tom, jak je super stát se v dospělosti slévačem nebo jiným dělníkem v této továrně. Ale jinak to je fakt zajímavé, člověk si připadá jak na exkurzi. Mám vystudovanou stavařinu a tato kniha mi dala více než kapitola o výrobě železa ve vysokoškolské učebnici :). A když si chlapec v polovině knihy posteskl, že je škoda, že se nepodívá ještě do ocelárny, tak jsem si říkala: "prosím, prosím, ať se tam podívá" :). A když se tam podíval, tak jsem měla opravdu radost. Takže myslím si, že dětem, co je baví technika a rádi zkoumají, jak se co dělá, se kniha bude líbit. A o tom, co pak budou v životě dělat si později určitě udělají vlastní obrázek, kniha je určitě do ničeho nevmanipuluje :). Jediné, co se mi na knize nelíbilo bylo to, že se hoch pohyboval v docela nebezpečném prostředí a žádnému ze zaměstnanců to nebylo moc divné a kluk sám neměl rozum, že by se tam neměl toulat.

SimonBorn
24.03.2017 3 z 5

Moje srdcová záležitost, Míťa courá železárnou a malý čtenář je nenásilně školen o výrobě železa. Vůbec mi to tenkrát nevadilo.