Zelený děs

Zelený děs https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60520/bmid_zeleny-des-KXH-60520.jpg 4 152 31

Povídková kniha irského spisovatele Josepha Sheridana Le Fanu In a Glass Darkly spatřila ve své rodné zemi poprvé světlo světa v r. 1872 a sám autor tehdy stěží mohl tušit, že si právě touto knihou natrvalo zajistí čestné místo mezi klasiky žánru trochu nepřesně označovaného jako horor.

Horory Povídky Fantasy
Vydáno: , Dialog

In a Glass Darkly , 1872

Alizon
13.03.2017 4 z 5

Kdysi davno pred lety moje prvni setkani s timto zanrem a musim rict ze se mi to docela libilo. Nejvic me zaujala Carmilla, tu jsem si od te doby precetla nekolikrat (naposledy nedavno a tak jsem si na knihu vlastne vzpomnela) a i u ostatnich povidek me prijemne mrazilo v zadech. Opet jedna ze starych knih, ktera se dobre cte i po letech.

flanker.27
02.03.2017 4 z 5

Díky tomu, že jsem nedávno viděl staré české televizní zpracování povídky Hostinec u létavého draka, připomněl jsem si celou tuto knihu. Poprvé jsem ji četl někdy ve 14 letech a i když už tenkrát se mi nejvíce líbily poslední dvě povídky, tak za nejhororovější a nejvíc husí kůži nahánějící považuju Pronásledovatele.

PeM
12.01.2017 2 z 5

Nejsem z této knihy nijak zvlášť "na větvi", v hlavě mi zůstala jen povídka Pokoj v hostinci (dlouhé, přesto dobré)..... a Carmilla (moje neoblíbené téma).

iLuciferie
29.12.2016 3 z 5

Pěkné povídky, ale třeba výbor Tichá hrůza se mi líbil více.

JLČ
12.11.2016 5 z 5

Vynikající povídky Carmilla a Hostinec u létavého draka.

Naoki-Keiko
30.05.2015 5 z 5

Carmilla je nejlepší :)

Kathrine
03.01.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jednu noc a musím přiznat, že mě u některých částí příjemně mrazilo v zádech. Pohodové čtení a skvělý námět...

nemer
04.10.2014 5 z 5

Carmilla byla mou láskou i noční můrou. Četla jsem ji poprvé tajně jako dítě a pak se sama doma krásně bála :) Nicméně onen lesbický podtext, o kterém jsem se dočetla až v dospělosti, jsem v knize nikdy neviděla. Ani jako dítě, ani nikdy poté.

Aiwa
14.05.2014 4 z 5

Mé první literární setkání s hororovým žánrem. A velmi úspěšné. Při čtení mi místy běhal mráz po zádech a nějakou dobu jsem se bála zhasnout lampičku na nočním stolku. Nejvíce mě zaujaly povídky Soudce Harbottle s motivem, že když je pozemská spravedlnost krátká, posvítí si na vás nějaká „jiná“, a upírská Carmilla (hlavně zmínka o Moravě;-)). Pronásledovatel je četba vhodná, pokud se v noci potulujete sami po dlážděných ulicích. Zelený děs děsí optimálně, jen by mě zajímalo, proč se v originále nazývá Green Tea. Nejméně děsivý, v hororovém slova smyslu, byl Pokoj v hostinci Dragon Volant - v podstatě taková morbidnější detektivka. Knihu vřele doporučuji všem milovníkům hororového žánru. Kam se na ni hrabou dnešní filmy.

tomino
11.02.2014 5 z 5

Povídky Soudce Harbottle a Carmilla doslova hororovým klenotem!

Lomax
16.02.2012

Výborná sbírka povídek,která by neměla uniknout žádnému milovníkovi "tiché hrůzy".