Ze zpráv a kronik doby husitské

Ze zpráv a kronik doby husitské https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58123/bmid_ze-zprav-a-kronik-doby-husitske-3nH-58123.jpg 4 5 2

xulij01
04.07.2023 4 z 5

Jak již název napovídá, jde o úryvky textů z dochovaných kronik a záznamů doby husitské. Jedním z problémů je, že některé záznamy se dochovaly pouze v opisu, a nikoliv v originálu, takže není stoprocentní jistota, že původní text byl beze změny zachován. Další písemnosti nebyly dochovány v úplné podobě. Je samozřejmé, že u mnohých textů nelze mluvit o objektivitě a nestrannosti, hodně záleželo na smýšlení autora. Celkově se každopádně jedná o obtížnější čtení, texty jsou přeloženy tak, aby byla zachována jejich starobylost, takže se nejedná o knížku, která by se četla sama. Text je provázen doprovodným obrazovým materiálem (kresby, rytiny, dokumenty, kroniky, pečeti, fotky atd.).

evelinaevelina
30.01.2013 3 z 5

Nedokázala jsem knihu přečíst tzv. jedním vrzem, ale vybírala jsem kapitoly - potom jsem informace dokázala vstřebávat lépe. Je to svým způsobem velice zajímavě sestavená kniha ze sice náročných, ale pěkných textů.

kroniky husitství

Autoři knihy