Ze vzpomínek Josefiny Mutzenbacherové

Ze vzpomínek Josefiny Mutzenbacherové
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354409/bmid_ze-vzpominek-josefiny-mutzenbachero-YBH-354409.jpg 4 11 11

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Dybbuk

Josefine Mutzenbacher - die Lebensgeschichte einer Wienerischen Dirne, von ihr selbst erzählt , 2005

Ladys
30.12.2016 4 z 5

Nedávno kniha znovu vyšla a tak jsem si ji půjčil. A světe div se, zklamání se nekonalo.
Sice už jsem neprožíval takové erotické napětí, jako když mi bylo cca 14-15 (tenkrát mi to půjčila bráchova kamarádka a četl jsem to potají), ale čte se to dobře, tak nějak samo, děj se posouvá s věkem postavy taky celkem bez tlaku, erotika bude fungovat pořád a Josefina (myslím tím autora) umí vyprávět tak, že na vás dýchne atmosféra doby.
Jediné, co mi dělalo problém, byl hned na začátku příběhu věk jedinců, spíš dětí, pokoušejících se o první sexuální krůčky. Nebo spíš skoky :-) Optikou současných hodnot a měřítek výchovy je ten nízký věk opravdu neuvěřitelný.
Jinak prima čtení.
A kdo by chtěl víc atmosféry doby a méně sexu, ať nečte erotické romány :-)

Jack Bauer
14.09.2012 3 z 5

Koupil jsem to po revoluci z čiré zvědavosti v brožovaném vydání, když to v tehdejší době kolovalo na VHS. Dnes už mě podobná literatura nic neříká.