Zbohom zbraniam / Komu zvonia do hrobu / Starec a more

Zbohom zbraniam / Komu zvonia do hrobu / Starec a more https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70396/bmid_zbohom-zbraniam-komu-zvonia-do-hrob-J9J-70396.jpg 5 12 3

Kniha obsahuje romány Zbohom zbraniam (1929; preklad Alfonz Bednár), Komu zvonia do hrobu (1940, preklad Alfonz Bednár), Starec a more (1952, preklad Peter Ždán) a úvodem prejav Hemingwaya pri preberání Nobelovej ceny.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

A Farewell to Arms / For Whom the Bell Tolls / The Old Man And The Sea

Marianna496
04.02.2024 5 z 5

Knihu som čítala na podnet Čtenárskej výzvy - lebo jej dej sa odohráva počas války - v prvej časti I.sv.vojna,Komu zvonia do hrobu je z občianskej vojny v Španielsku a Starec a more je o vojne človeka so starobou.Hemingway bol úžasný rozprávač krorý učaruje každému čitateľovi.

freejazz
28.12.2022 5 z 5

tri najvážnejšie diela...
Zbohom zbraniam mi neustále pripomínali Remarquea...
Komu zvonia do hrobu bol miestami extrémne silný príbeh, miestami zúfalá propaganda.
a Starec a more je naozaj monument.

fristo
13.02.2021

Myslím si že o jednotlivých dielach ktoré sú v tejto zbierke niet čo viac dodávať. Za pozornosť ale stojí že súčasťou tejto knihy je prejav Ernesta Hemingwaya pri preberaní Nobelovej ceny, ktorý je veľmi stručný a napriek tomu končí vetami:
"Na spisovateľa som hovoril pridlho. Spisovateľ by mal napísať, čo chce povedať, a nie o tom rozprávať. Ešte raz Ďakujem."
Bol to veľký spisovateľ.