Zázraky očima psychiatrie

Zázraky očima psychiatrie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188314/bmid_zazraky-ocima-psychiatrie-188314.jpg 3 2 1

Publikace uvádí přehled náboženských zázraků,čarodějnických rituálů a nadpřirozených schopností světců z pohledu psychiatrie a psychopatologie.

Njina
01.01.2021 3 z 5

Přibližně na 130 stranách textu si přečtete o církevních zázracích pohledem psychiatrie z 60. let 20. století. Brala jsem ji jako sondu do historie psychiatrie, jelikož mnohé z toho, co autor uváděl již bylo dávno překonáno (popsáno a vysvětleno jinými způsoby). Z každé věty je vám při čtení jasné hlavně jedno - autor rozhodně nemá církev/náboženství/církevní autority a cokoli s tím souvisejícího příliš v lásce ;))
Některé pasáže vám dají možnost podívat se na "nezpochybnitelné zázraky" z jiného úhlu pohledu, u jiných částí knihy se rozhodně pobavíte viz. citace (str. 102) "Psychiatrie učí, že těžké hysterické stavy spojené s hysterickými vizemi a halucinacemi se vyskytují především u primitivnějších, méně vzdělaných jedinců, zejména u žen..." (No řekněte, není to geniální vtip??? ) ;))

psychiatrie

Ivan Horvai