Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3587/zatmeni-KLT-3587.jpg 4 81 10

Píše se rok 1952. Světem zmítá studená válka a Londýn úpí pod příkrovem zhoubné mlhy. Jednou z jejích mnoha obětí je zřejmě i utopenec, jehož tělo bylo nalezeno ve stojatých vodách říčky v Hyde Parku. Brzy vyjde najevo, že oním nešťastníkem byl mladý biochemik, jenž se jen několik hodin před smrtí chlubil, že učinil vědecký průlom, který by mohl změnit svět. O výsledek biochemikova výzkumu projeví zájem CIA, KGB i MI5 a nastalý bezohledný boj proniká až do nejvyšších pater již tak rozjitřeného politického dění. To není vskutku snadná pozice pro Herberta Smithe, detektiva Scotland Yardu s minulostí špiona, který byl pověřen vyšetřením výbušného případu. Jak Smith pozvolna zjišťuje, kudy a kam vedly poslední vědcovy kroky, je si stále jistější, že do celé záležitosti jsou zainteresovány nejen tajné služby, ale že stopy vedou až do časů Třetí říše...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Domino

Visibility , 2006

ArwenAragorn
09.02.2024 2 z 5

40%

Tak to se fakt nepovedlo. Děj se vleče, Smith je neschopný a to rozuzlení bylo i na mě hodně fantastické.

Eicherik
17.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Pro Herberta Smitha, detektiva Nového Scotland Yardu, byl konec roku 1952 nepochybně zlomovým obdobím v jeho životě. Do rukou se mu dostal nejdůležitější případ jeho kariéry, přežil tzv. Velký smog, který měl na svědomí tisíce Londýňanů a seznámil se s Hannou. Příběh ze zamlženého Londýna, v kterém hrály důležitou roli tajné služby a biochemičtí vědci, se mi líbil, ale jednu hvězdu strhávám za jistou překombinovanost a neuvěřitelnost. Kladně hodnotím zajímavý doslov.
Citace: Hanna na Fischera upírala pohled - tak upřeně, že se Herbertovi téměř nechtělo věřit tomu, že je nevidomá. Něco koktala. Tak rozrušenou ji Herbert ještě neviděl.
A pak - ve zlomku vteřiny, než ze sebe dokázala vysoukat ta čtyři slova - pochopil to, co pochopila i ona, i to, co chce říci.
"Dobrý den, strýčku Pepi," vyšlo z ní.

jprst
23.07.2019 3 z 5

Zkusil jsem to po několika letech znovu, ale žádné nadšení, možná bych i jednu hvězdu ubral.

derminator
02.08.2018 2 z 5

Milí čtenáři, musím souhlasit s některými komentářemi k této knize, že po zajímavém, ale opravdu zajímavém začátku přijde propast! Autor dle mého úplně správně nevzal za správný konec s dobrou zápletkou. A pokud je pravda to co píše na závěr, že takto se to opravdu stalo tak nevím, přijde mě to přitažené za vlasy až moc. Knih o nacismu už jsem přečetl hodně baví mě, proto jsem si vybral v toto parné léto na dovolené další, ale kniha jako taková mě zklamala. Nevím zda po autorovi ještě někdy sáhnu dávám 40%.

ThomasRuhe
28.07.2017 2 z 5

Po solidní úvodní zápletce, příchází vcelku rozvláčný a nudný děj, který připomíná mlácení prázdné slámy. Inspektor Scotland Yardu Herbert Smith je docela nekňuba, kterému to pomalu zapaluje a při řešení případu se posouvá vpřed jak zpomalený film.
Jedním z lepších momentů je odhalení pravé identity jedné z postav.
Závěrem bych asi doporučil zvolit si jinou knihu na dané téma. 50%.

barker3040
19.05.2017 2 z 5

Nečekal sem podobnou knihu jako Mesiáš, ale spád děje a promyšlenost, kterou autor umí. Kniha se mi nečetla dobře a na můj vkus u detektivky je Zatmění hodně přitažené za vlasy.

Gracian1964
04.05.2016 3 z 5

Nuž, ja zas až taký nadšený nie som, hm...Po Mesiášovi toto pokladám za slabšie dielo...V doslove sa autor štylizuje do polohy toho, kto len prerozprával príbeh Herberta Smitha...Predpokladám, že ide o mystifikáciu...Keď v závere zapojil do deja ešte aj Mengeleho, to sa mi zdalo už dosť pritiahnuté za vlasy a priveľká nepravdepodobnosť, že sa obeť z koncentračného tábora stretne so svojím trýzniteľom...nič v zlom, ale ku koncu mi to pripadalo ako slušná zlátanina...Mengele rozpučený v útrobách Londýnskeho mosta? To tak! Pomerne hrubo som sa pritom bavil...to snáď nie... V prípade, že by šlo naozaj o skutočný príbeh (o čom pochybujem), samozrejme všetko beriem späť...pátrať po tom však nehodlám, nestojí mi to zato .

kam-pak
09.11.2013 5 z 5

Ano, Zatmění je úplně jiné, než Mesiáš, ale naprosto skvělé, výborné čtení, velice doporučuji!

guru
11.02.2013 5 z 5

Kniha prepracovaná na všetkých frontách.
Napínavý dej, zaujímavé postavy, zaujímavé doplňujúce informácie, čítavo napísané.
Nenapadá ma nič, čo by som vytkol.

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Hodnotím knihu velmi vysoko, zajímavý příběh, který probíhá po válce v Londýně. Zajímavě vylíčené charakteristiky hlavních postav, dějová linie má spád, nechybí zde napětí, drama ale ani láska. Četl jsem i Mesiáše a Bouři, ale tento příběh je trošku o něčem jiném.

thrillery

Boris Starling