Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 859 859

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Pjater
26.11.2021 5 z 5

Další skvělá kniha tohoto autora. Hrozně jsem se těšila a jsem ráda,že mě od koupi knihy neodradily negativní komentáře. Nesbo je mistr slova a opět dokázal, proč se jeho knihy tak dobře prodávají. Všechny povídky mají něco do sebe a některé ty konce...prostě skvělé. Určitě DOPORUČUJI.

harena
25.11.2021 4 z 5

Několik povídek o žárlivosti, z nichž některá je lepší, některá horší, ale všechny mají zajímavý námět s dobrým, i když často s předvídatelným závěrem. Nejvíc se mi líbil Londýn, pak i Odpad.

Dada077
25.11.2021 2 z 5

Nesbo si u mňa vystaval latku hodne vysoko, preto moje očakávania pri jeho poviedkovej knihe boli adekvátne doterajšej kvalite jeho písaného slova. Nechcem napísať rovno - bola som sklamaná, ani Nesbo nie je stroj, čo bude chrliť dobré príbehy a temné zápletky, či zvrátené konania vrahov v severskom prostredí donekonečna. Z týchto poviedok ma zaujali sotva dve, možno tri - Rad, Smeti ... Hlavný ťahúň - Žiarlivec - ma okrem popisu lezenia a lezcov nezaujal vôbec, skôr ma nudil.
Ale koľko ľudí, toľko chutí, kto by rád ochutnal netradičného Nesba, smelo do toho. :)

IvaKo
24.11.2021 4 z 5

Zručně napsané povídky zabývající se psychologií vrahů a různými podobami žárlivosti v lidských vztazích. Bavilo mě to.

knihoun
22.11.2021 2 z 5

nenadchlo - jako když se maratónec postaví na sprinterskou trať, tak to prostě nebude ono. Tenhle autor umí rozpracovat mnohovrstevnatý příběh a na konci ho zase spojit do pěkného závěru, což se mu myslím povedlo u Žárlivosti, ale u těch ostatních krátkých se mu to prostě netrefilo.

Výsledkem byla buď jednoduchá hříčka, kde byl konec jasný už od první půlky - Londýn, Fronta, Přiznání - (což samozřejmě neurazí - ale od autora bestsellerů člověk čeká víc než jednorázové spotřební zboží) nebo povídky s rozplizlým obsahem i koncem (Odd).

Bar16
21.11.2021 3 z 5

Některé povídky byly slabší, jiné se mi líbily hodně (zejména Odpad a Přiznání). Povídka Žárlivost mě ze začátku strašně nudila - na povídku je fakt dlouhá - a dokonce jsem i v průběhu čtení knihu odložila a přečetla jinou. Ale když si ji vezmu jako celek, tak patřila taky k těm povedenějším. Celkově se mi kniha líbila, takový zlatý střed. :-)

kopeceli
21.11.2021 3 z 5

Čtivé, dobré tempo povídek. Londýn se mi líbil nejvíc, chytře zvolený začátek knihy, aby čtenáře navnadil.

Knihomolka134
15.11.2021 4 z 5

Moc se mi libila cela kniha - nejvic vsak povidka Londyn a Zarlivost. Ty jsou proste top! Zajimave pribehy se zapletkou a uplne necekanym koncem. Na to, ze Nesbo neni muj oblibeny autor, tohle se vazne povedlo! Navic pekna ilustrace na obalce dokresluje vybrane povidky.

LivieBorova
11.11.2021 5 z 5

Byla to jiná kniha než na které jsem u autora zvyklá a líbila se mi.

SedllY
10.11.2021 4 z 5

Nesbo a povídky? Ano, prosím. Snad se sbírka setká s úspěchem a jo, Jo bude vydávat povídek více.
Nejlepší povídky: Žárlivost, Londýn.
Nejslabší povídka: Odd

helusa2
09.11.2021 4 z 5

Velmi příjemné jednohubky, které jsem si vychutnala každou zvlášť. Nejvíc se mi líbila Žárlivost a Londýn.
Od Nesbøho mám přečtené vše a bavilo mě, jak jsem podle určitých náznaků vytušila zamýšlený směr vyprávění - např. popelářský vůz :-D Tím nenaznačuji, že se Nesbø opakuje, jen ho patrně některé náměty prostě zaujaly a lehce je znovu nahodil...
On je prostě moje srdcová záležitost :-)

Višnička
05.11.2021 5 z 5

Tak za mě naprosto super, Nesbo je prostě Nesbo, ať píše Harryho nebo krátkou povídku, za mě všechny povídky naprosto super, mnohé z nich by si zasloužily samostatnou knihu. Já tedy oproti většině tady úplně nadšená!!!!

Runinka
05.11.2021 5 z 5

Výborné povídky,svižně napsané,nejvíce se mi líbila Žárlivost,Odpad a Náušnice. Nesba moc nečtu,ale toto se mi líbilo.

PaníLenka
04.11.2021 4 z 5

Objektivní pravda je, že napsat dobrou povídku je mnohem těžší než napsat dobrý román - a Nesbo prostě talent nezapře - povídky měly všechno, co mít mají a originální nápady může průměrný člověk jen závidět…

Modrina
03.11.2021 3 z 5

No, přečetla jsem to, moc to nedrhlo, ale nadšení se taky zrovna nekonalo. Povídky byly - jak to bývá - některé lepší, některé nic moc, ale celkově jim nějak něco chybělo. Ale vyhozené peníze to zas nebyly. :)

Mermaid
02.11.2021 5 z 5

Nepatřím ke stálým čtenářům Nesbøa, proto nebudu srovnávat s jeho jinými díly.
Jestli se dá vůbec říct, že mě na knihách něco nebaví, tak to jsou jejich začátky. Těch pár ospalých stran, které čtenář musí přetrpět, než se spisovatel dostane do tempa (občas dokonce úplně změní styl), zkrátka než se stane ten ZÁZRAK a vy se už nemůžete odtrhnout.
U povídek je to horší v tom smyslu, že obvykle nejsou psané v jednom sledu, tvoří jen intermezzo mezi ostatními knihami autora, možná si na nich i zkouší, jestli se příběh sám nějak odkope a nabobtná a když se tak nestane, zůstane povídka. Mnoho povídek = mnoho pomalých začátků a tak trpíte znovu a znovu.
Ale tady jsem si buď zvykla, nebo nevím, ale ke konci mě to celé začalo bavit natolik, že jsem se rozhodla pro plný počet hvězd.
Ano, příběhy nemají extra překvapivou pointu, ale určitě nenudí.

Největší výhradu tak mám nakonec k překladu. Autor se jménem natolik známým, by si už asi zasloužil někoho, kdo jeho myšlenky v překladu nepohřbí.
Bylo tam opravdu hodně míst, kde text vyžadoval úplně jiné synonymum. U jedné povídky tenhle přístup skoro zazdil pointu.
V knize o sobě hrdina jedné kapitoly uvažuje jako o "muži průměrně inteligentním s mírně nadprůměrným citem pro jazyk". Tak zrovna ten cit pro jazyk by měl mít vydavatel vysoce nadprůměrný.

orson
02.11.2021 4 z 5

Dobré povídky. Částečně předvídatelné, ale částečně překvapivé konce, to se mi líbí!

Simstr
01.11.2021 5 z 5

Bavilo :-) skvělé jednohubky !

pkweb.eu
01.11.2021 3 z 5

Líbí se mi, že má sbírka povídek společné téma. Bohužel to ale udělalo některé příběhy předvídatelnými a nemá to pak potřebný wov efekt. Takže nakonec jsou zajímavější ty kratší povídky, které dokázaly překvapit. Nebýt to Nesbø, zapadne to do šedého průměru...

gaaabi
30.10.2021 5 z 5

Mně se to moc líbilo... raději bych ovšem byla, kdyby místo každé povídky byla samostatná (tlustší) kniha. Povídky jsou na mě vždy moc krátké a myslím, že autor by na to měl...