Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 859 859

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Clair16
29.10.2021 4 z 5

Kdysi jsem psala práci o zobrazení berlínské zdi v německé literatuře 60. let – a překvapilo mě, jak málo spisovatelů se mu bezprostředně po jejím postavení aspoň okrajově věnovalo. Proto si cením toho, že jedna ze zdejších povídek je zasazená přímo do současného období protipandemických opatření a rouška v ní hraje klíčovou úlohu...
Souhlasím s většinovým názorem níž, i mě nejvíc oslovily první dva příběhy. Úvodní rychlým tempem, neotřelými myšlenkami a logickou gradací, druhý psychologickým podtextem přítomným pod oběma liniemi klasicky vyprávěné detektivní novely. Zbylých pět povídek pak dokládá, že potížemi s amygdalou trpí intelektuálové i řidiči, a dokonce ani sami spisovatelé nejsou v tomhle ohledu žádnou výjimkou :-).
Z mého pohledu jsou všechny texty svižné, sebevědomě pojaté a stylově čisté. Až se to zdráhám říct, ale jako celek působí vlastně navzdory žánru optimisticky.

Jane333
23.10.2021 2 z 5

I když jsem čekala , že to bude něco jiného, tak to bylo docela zklamání a většina povídek mě vůbec nebavila.

amanek
22.10.2021 3 z 5

Některé povídky byly dobré, některé horší a Odd mě nebavila vůbec, bohužel.

Susan94
22.10.2021 4 z 5

Mám ráda povidkove knihy, tahle se Nesbovi moc nepovedla. Respektive to bylo dobré, ale od Nesba bych to čekala mnohem, mnohem lepší. U některých příběhu byl děj předvídatelný, někdy mě překvapil, proto hodnotím 3,5/5.

Šebestová3
20.10.2021 5 z 5

Jak již zde bylo psáno. Výborně vypointované.

CharlesWard
17.10.2021 2 z 5

Povídky Londýn, Naušnice a Odpad mě bavily. Už tak útlou knihu, bohužel tvoří další 4, kde totéž už říct nemůžu.

Standa24
17.10.2021 5 z 5

Trochu jiný Nesbo než jsme zvyklí. Tyto povídky nejsou tak temné jako série o HH nebo zatím poslední kniha Království, ale soustředí se převážně na myšlenkové pochody a emoce postav. Každá z povídek je jiná, i když láska a žárlivost jsou hlavním tématem vetšiny z nich.

Martiiiik
14.10.2021 4 z 5

Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity.. Některé povídky se mi moc líbily, první dvě např., jiné, např. Odd, vůbec.. Nebylo to tak zlé, ale dala bych si radši nějakou autorovu detektivku, ideálně nového HH :-D ale zase za přečtení stojí :-)

buboscsek
07.10.2021 5 z 5

Jo Nesbo umí psát. A je to jedno, jestli píše o HH anebo krátké povídky. Umí dobře a zajímavě
vyprávět. Knihu jsem přečetla ani ne za 2 dny.

petrarka72
07.10.2021 5 z 5

Ty povídky jsou mistrovské. Námětem sice všechny vzdáleně něco připomínají (Londýn je jako z Mauroise, Odpad jako z Chandlera), ale styl odboček a cliffhangerů je poskládán zcela originálně. Výborná je Fronta, vynikající Náušnice, titulní Žárlivost náročná, protože pomalá a s odkládanou pointou. Čistá čtenářská radost.

ddkk
03.10.2021 5 z 5

Výborné, dobře vypointované povídky, jejichž společným tématem jsou lidské emoce, především žárlivost v různé podobě. Příběhy, na nichž je dobře poznat, že je psal zkušený autor thrillerů. Jsou různorodé, odehrávají se na různých místech a v různých situacích. Všechny jsou vtipné, napínavé a zábavné.

A ano, nevěra se nevyplácí a jak se říká, dráždit hada bosou nohou je vždycky riskantní.

Doporučuji. Nesbo je prostě skvělý vypravěč.

icezero
30.09.2021 4 z 5

Za mě příjemně jiný pohled na autora spojeného především s trošku problematickým detektivem. Všechny povídky jsou napsány příjemným stylem i když u některých mi bylo rozuzlení jasné už před koncem. To se mi u zmíněného detektiva nestávalo. I tak za mě můžu tuhle odpočinkovou sbírku doporučit.

Evča K.
29.09.2021 3 z 5

Nebylo to to, na co jsme od Nesba zvyklí, ale i tak se mi kniha docela líbila. Protože byla tenká a chtěla jsem si ji šetřit, dala jsem si plán, že každý večer přečtu jednu povídku, nevyšlo to a knihu jsem přečetla za tři večery. :) Nejvíc se mi líbila první povídka, ty ostatní mě už tolik nebavily, ale i tak byly čtivé.

1alena1
29.09.2021 3 z 5

Tak trochu zklamání, od autora jsem čekala víc. Umí víc.

kululinka
22.09.2021 4 z 5

Za mě příjemná chuťovka. Každá povídka je jiná, každá vtáhne do děje a zaujme jiným způsobem. Jako vždy brilantní autorův jazyk a styl psaní, jen mi chybělo něco, na co jsem u něj tak nějak už zvyklá - prostě taková ta temnost, mrazení na zádech, které cítím při dobrém severském krimi. Ale na to kniha ani neaspirovala, takže ve výsledku, pokud se k tomu člověk správně postaví a neočekává víc, než v tom má být, celkem fajn. Autor je moje srdcová záležitost, proto dávám 4 *, jinak bych asi dala 3.

nakavusterezou
21.09.2021 2 z 5

Kdyz jsem si procitala (pred ctenim) komentare na tuto knihu, slovum typu “tohle je spatny” jsem neverila, rikala jsem si, ze je to BLBOST, Nesbø pise jen dobre knihy…… opak se stal pravdou.

Z cele knihy me bavila jedna jedina povidka, a to ta prvni. Povidky Nesbømu nejdou.

Snazil se nacpat vsechno dulezite do co nejkratsiho textu, ale neslo mu to. On je mistr v detektivnim pribezich, ktere jsou detailne propracovane, dava si na vsechno cas a nic se nesnazi uspechat. Takhle kniha je opravdu spatna.

Fanousky Nesbøho, tuhle knihu vynechte.

Dve hvezdy jsem dala proto, ze autora miluju a dat mu jen jednu hvezdu by mi zlomilo srdce :D

Pavlína2019
21.09.2021 3 z 5

Souhlasím, zcela něco jiného, než jindy. Mě se ale povídky líbily (přiznám, že pouze Odd- moc ne). Autor píše inteligentně a nápaditě. Také v nich střídá pohled - vypráví mluvou chytrých lidí i těch lidových. Povídky jsou tím pádem každá jiná. Hodně se mi líbil Londýn, ale i ty zbylé. Doporučuji.

Honey19
20.09.2021 2 z 5

Na knížku jsem se těšila moc, ale byla jsem zklamaná. Kniha obsahuje pár povídek, které mne upřímně řečeno nebavily... ač je to útlá knížka, měla jsem problém ji dočíst.

Hana62
20.09.2021 5 z 5

Úplně jiný kafe. Mě se knížka líbila. Nesbo umí psát uvěřitelně, poutavě a hlavně pokaždé jinak!!! 10 hvězdiček. Hana

ninano
20.09.2021 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními, tohle mě moc nebavilo.