Zapomenutá vesnice

Zapomenutá vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501266/bmid_zapomenuta-vesnice-MND-501266.jpg 4 34 11

1943: Svět je ve válce a obyvatelé vesnice Tyneham musí podstoupit další oběť: poskytnout své domovy britské armádě. V předvečer jejich odchodu však dojde k hrůznému činu, který způsobí, že tři z nich navždy zmizí. 2018: Melissa doufala, že prázdniny na pobřeží Dorsetu oživí její ustrnulý vztah, ale navzdory idylické krajině se to moc nedaří. Když pak objeví podivnou fotografii ženy, která kdysi žila v místní zapomenuté vesnici Tyneham, je odhodlaná zjistit o jejím příběhu víc. Tyneham však skrývá strašlivé tajemství a Melissino pátrání po pravdě jí změní život tak, jak si nikdy nedokázala představit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Village , 2019

Ctenaricek4
07.03.2024 3 z 5

Příběh jako takový není špatný. Některé popisy byly možná zbytečně moc dlouhé. Nicméně, závěr knihy se mi líbil. Hodnotím třemi hvězdami.

Szilvia1
14.02.2024 5 z 5

Příběh je krásně napsaný,hlavně ta minulá část byla pěkná,i když manželství Veroniky a Alberta nefungovalo,ta přítomná část byla trošku předvídatelná,ale když se začalo pátrání se nedala knížka položit.Je to krásný příběh.

anovy64
30.12.2023 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha, která nepopisuje žádné hrůzy 2. světové války, ale líčí příběh jednoho nešťastného manželství a odhalení jeho tajemství po 70 letech. Najdete zde napětí, romantiku a možná i trochu neočekávané rozuzlení příběhu z války.

Pumpkin
26.09.2023 5 z 5

Já sice nejsem úplně románová, ale tohle mne fakt bavilo. Byla tam romantika, byla tam historie, bylo tam pátrání a dobrodružství, bylo tam napětí...
Až na obrat ,,ruka jí vyletěla k ústům" nemám knize co vytknout.

Knižní střípky
12.09.2023 3 z 5

Pokud chcete hezký příběh vedený ve dvou dějových liniích, rozhodně se knihy nebojte. Pokud ale chcete historický román nadupaný informacemi a podrobněji se věnující určitému tématu, to tady nenajdete.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

zuzana2599
26.08.2023 4 z 5

Zapomenutá vesnice je román s názvem plným příslibů, které se u mě až tak úplně všechny nenaplnily. Opět je to příběh ve dvou časových linkách, ta historická je kolem roku 1943 a odehrává se v Dorsetu, ve vesnici Tyneham, která musela být vysídlená kvůli válce a vylodění v rámci Dne D. Čtenář sleduje na místním panství problémový vztah lady Veroniky a jejího manžela lorda Alberta. Tato část se mi líbila, jen si přeji, aby byl příběh víc propracován a větší část děje se odehrávala na panství. V současné lince se rozvíjí vztah historika Guye a Melissy, která tráví na pobřeží prázdniny. Melissa a Guy pátrají po starém příběhu lady Veroniky a chtějí odhalit její tajemství. Může k tomu pomoci i Guyova babička Anna, která na panství sloužila ?
Jedná se o čtivý i hezký příběh, jen na plný počet hvězdiček mi zde něco scházelo. Třeba romantický vztah Melissy a Guye byl velmi jednoduchý, já se i trošičku nudila :-)

zdehan
24.08.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha kde se minulost přeléva do přitomnosti.Stoji za přečtení.

soukroma
21.08.2023 2 z 5

Opravdu nesnáším, když se mi do ruky dostane romantický blábol vydávaný autorkou, nakladatelem a koneckonců i zde zařazením do žánru "historický román" (aspoň sem přidám žánr "pro ženy", nic jiného to v současném pojetí slova naneštěstí není). Na celém, dokonce dvojím, veskrze romantickém příběhu (1943/2018) byla historická jen jediná věc: jméno vysídlené vesnice. Další zmínky proč, zač, jak, co se tam pak opravdu dělo se omezují na jednu vzdálenou zmínku o armádě a dvě o Ministerstvu obrany (válka jakoby nikdy nebyla).
Autorka (která dle záložky opustila publicistiku, aby psala historické romány!) si o historii válečné nenastudovala, a tudíž nezprostředkovala čtenáři zhola nic, a celá jinak nesporně zajímavá skutečná válečná historie 1943- v Británii právě v téhle oblasti příprav na den D byla jen kulisou vzdálenou světelné roky daleko od autorčina vyprávění. 35%

Martule44
14.07.2023 5 z 5

Rozhodně nelituji,že jsem po této knize sáhla! Úžasný příběh, popisující dvě dějové linky a hlavně vycházející z podkladů kdysi skutečné vesnice a lidí v ní žijících, kteří přišli o své domovy. V knize je od každého trochu a rozhodně to bylo příjemné čtení, které mohu doporučit :-)

Paja1709
14.07.2023 4 z 5

Pěkné to bylo.Kniha se cetla velmi dobře a doufám, že budou i další knihy od této autorky.

mysterygirl
12.07.2023 3 z 5