Zapomeň na minulost

Zapomeň na minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231028/bmid_zapomen-na-minulost-231028.jpg 4 156 36

Lékař Josef Prokop je ženami obdivovaný muž, ale ve svých citech k partnerkám projevuje zdrženlivost a jistou míru sobectví, kterou skrývá za svou uzavřeností. Oženil se třikrát a pokaždé jeho manželství dopadlo jinak, než očekával. Josef si to musí znovu připomenout, když se chystá na svatbu svého syna z prvního manželství, který si bere jeho třetí manželku a za svědka jí jde jeho druhá žena. A přesto bez těch tří různých manželek by nemohl existovat. Díky jednoduchosti první toužil po intelektu druhé, která ho zase svými malichernostmi vehnala do náruče třetí. Román je nejen zrcadlem životů tří Josefových žen, ale také se v něm odhaluje, jaký doopravdy je tento šarmantní a ženami obdivovaný muž.... celý text

Jirinamac
06.08.2023 5 z 5

Pan doktor Josef Prokop, by rád žil poklidný rodinný život a rád se věnoval své práci na gynekologii, ale vždycky mu ho zkomplikuje nějaká žena a tak nás děj knížky provede jeho životem se třemi manželkami, vážným úrazem, který ho upoutá na vozík a na závěr je napětí, jak naloží se svou budoucností. Hezké čtení.

ivusse
08.11.2022 4 z 5

Takový je život.

Radka1911
16.08.2022 5 z 5

Pěkný a napínavý román.

Nermal
07.07.2022 5 z 5

Krásně vystavěná a čtivá kniha o životních peripetiích jednoho muže a ženách jeho života. Nádhera!

Zuzulinka
31.10.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Líbila se mi realita života hlavního hrdiny. Jednou jsi nahoře a pak hned dole..

Ála1968
25.08.2021 4 z 5

Jako vždy super.Mám moc ráda tuto autorku a ještě mě nezklamala.

Jiparis
19.07.2021 4 z 5

Život Josefa je plný práce, je schopný, čestný, ale nemá štěstí při výběru partnerek. I když, ženy si spíše vybírají jeho. Proplouvá životem, stále řeší problémy a zdá se, že mu ani nebude dopřáno mít vlastní potomky .Závěr mě překvapil, trochu červená knihovna. Přes to vše se příběh čte dobře a je to výborné na deku u vody.

petrulkaa
10.04.2021 5 z 5

Má oblíbená autorka mě opět nezklamala, už se těším na její další knihu. Že začátku jsem se sice nemohla začít, ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Pěkný, napínavý manželský a rodičovský propletenec. Sice smutný, ale to je život. Jsem moc ráda za ten optimistický závěr.

Dataline
04.04.2021

Jako vždy u této autorky, nejprve se nejde zacist a po padesáti stránkách nejde knihu odložit. Příběh až neuvěřitelný, fantazie autorky nezná hranic.

knihovniceS
18.10.2020 5 z 5

Zapomeň na minulost
Pěkný a zajímavý příběh inteligentního mladíka Josefa z dobré rodiny – studenta medicíny, kterého vášnivost a nedostatek příležitosti zažene do manželství s primitivní chtivou ženou, která má za svobodna syna a Josef chlapce adoptuje. Ze studenta je výborný lékař, dobrý táta, ale manželství se nepovedlo. Netrvá dlouho a Josef „vleze do chomoutu“ podruhé, tentokrát s méně hezkou, ale s inteligentní a cílevědomou Jolanou. Ani tentokrát manželství nevydrží zase z jiného důvodu. Josef je nenapravitelný a zamiluje se do mladičké dívky svého syna, který na 2 roky odjel do USA, a ožení se potřetí. Osudové propletence Josefovi komplikují život, a když to nejméně čeká, přijde těžký úraz ... Nechci vše prozrazovat, doporučuji k přečtení. 5 hvězd si kniha zaslouží.

i.stefany
25.11.2019 5 z 5

Moc pěkně jsem si početla, až je mi líto, že už je konec. Příběh začíná v době minulého režimu, vracíme se v čase ke složitosti doby, vysokým postům, protekci, podpultovému zboží... Psychologie postav románu je jako vždy dokonale zvládnutá, všechno do sebe zapadá a já bych jen četla a četla. Tuto knihu řadím mezi jednu z nejlepších od paní Váňové a jako slovo na závěr příběhu mě napadá - "paradox". :-)

Aleh
06.10.2019 4 z 5

Tři manželství. Tři životy. A s tím spojený složitý propletenec vztahů. Zdá se, že ten svět je opravdu malý! Bývalé svazky a vztahy provázejí a překvapují našeho hrdinu na jeho cestě životem doslova na každém kroku. A jak dál? Nejen nevydařená manželství a zpackané vztahy, ale i osobní zdravotní komplikace ho přinutí zvolnit, zpomalit a přemýšlet, jak a kam se v životě dál posunout. Kniha o životě, dobře se čte, je zábavná, úsměvná i poučná. A jako vždy má autorka krásně podrobně psychologicky vykreslené všechny hlavní postavy.

FofrNožka
25.01.2019 4 z 5

Příjemné počtení. :-)

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky, která opravdu nezklame :-)))

jahlina
30.12.2017 4 z 5

Četla se výborně.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Jako vždy u této autorky - plný počet hvězdiček.

elaine
11.08.2017 5 z 5

Pribeh me velmi zaujal.Radim mezi jednu z nejlepsich knih teto autorky.

lea67
09.11.2016 5 z 5

Takové knihy čtu nejraději, těším se na další-)

Zdenulkaa
07.11.2016 5 z 5

Přidávám 5 *, velice dobře se mi kniha četla a určitě si přečtu další od této autorky

Joyce24
07.10.2016 5 z 5

Opět další kniha od této autorky, která se četla skoro sama, měla spád a téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout.