Zamkni poslední dveře

Zamkni poslední dveře
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445691/bmid_zamkni-posledni-dvere-tV1-445691.png 4 451 451

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Lock Every Door , 2019

iveta3689
02.02.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, svižné. Námět je výborný, uvěřitelný. Zajímavě zpracované.

dia.riedl
31.01.2021 4 z 5

Byla jsem naprosto překvapená tím, kam se příběh ubral. Skvělá kniha, rozuzlení nebylo vůbec přehnané, naopak pro mě příjemné zakončení.
Moc by mě teď po dočtení zajímal příběh Jane. Samostatná kniha o ní by mi určitě přišla vhod.

Ophelie
31.01.2021 4 z 5

Napínavá a velmi čtivá kniha, přečteno téměř na jeden zátah. Jules jsem při pátrání po zmizelé Ingrid fandila, sympatická hlavní postava. Tajemství opředené kolem budovy Bartolomějské bylo děsivé, ale samotné rozuzlení snad ještě děsivější, když si člověk uvědomí, že by se něco takového mohlo stát. Za mě originální, napínavý thriller, který lze určitě doporučit.

Kočičáci
23.01.2021 5 z 5

Skvělý a velmi napínavý thriller. Luxusní činžák Bartolomějská, který leží na Manhattanu je opředen záhadami a tajemstvími více než sto let starými. Mladá Jules, která je bez práce, bez peněz a bez rodiny se rozhodne přijmout "práci" hlídačky bytu. Za slíbené peníze se těší na restart svého života. Jenže většina plánu nikdy nevyjde tak, jak si představujeme...
Po záhadném zmizení dívky, která hlídá byt pod ní Jules rozjede pátrání na vlastní pěst a zdráhá se uvěřit tomu na co přichází...
Byla jsem našponovaná a dávala jsem Jules rady - BOŽE, UŽ SE TAM NEVRACEJ!!! - leč marně... užila jsem si čtení do posledního písmenka a smekám klobouček. Těším se na další knihu mistře Sagere!

PS: chtěla bych zažít ten výhled z horního patra Bartolomějské a pozdravit přitom George.

PPS: jsem jediná, komu zcela nesedí název knihy versus obsah? - jakože pidi detail :-D

alexis818
11.01.2021 5 z 5

Výborná kniha.Líbil se mi příběh i styl psaní.Po dočtení po mě lezla husina a je mi zle z toho,že se toto opravdu může dít.

lucie5197
11.01.2021 5 z 5

Už dlouho jsem nezažila ten pocit, kdy po dočtení knihy jen užasle zírám na poslední stranu a říkám si ,,wow". Ted se to Sagerovi fakt povedlo. Jeho pokrok je vážně úžasný, když si vezmu první knihu, která proti tomuhle byla slabší odvar, nenadchla neurazila.. Druhá byla naopak skvělá o to více jsem se bála zklamání z této, ale fakt předčila i tu. Od začátku do konce napínavá, vůbec jsem jí nechtěla pustit z ruky a s menšíma pauzama jsem jí dala za jeden večer. Opravdu strhující, jsem zvědavá zda jí letos něco překoná.

katasokolov
07.01.2021 5 z 5

Zatím žádná autorova kniha mě nezklamala. Opět to byl zajímavý příběh, ale ten konec, tak ten měl teda grády!!!! Je to skvělý mrazivý thriller, ve kterém můžeme vidět obrovskou sociální propast mezi chudými a bohatými, jejíž pomyslné nůžky se časem rozevírají stále víc a víc !!! Knihy, seriály a filmy na podobné bázi, které jsem si při čtení vybavila: kniha Ta přede mnou, film Intimní past, kniha i film Neopouštěj mě, jedna série Plastické chirurgie s.r.o. a možná trochu AHS: Hotel. Největší husinu jsem měla u strany 348!

maličkán
04.01.2021 5 z 5

Tak jako dvě předcházející 2 knihy od autora, opět perfektní, čtivé a napínavé. Tento autor mi opravdu sedí. Těším se na další jeho knihy.

marianafoster
03.01.2021 4 z 5

Od autora mám přečtené jak Poslední dívku i Poslední lež, tak jsem si nemohla nechat ujít i autorovu novinku :) Kniha se čte (jako předchozí dvě) úplně sama, já ji přečetla za 2 dny, je napínavá až do konce. Ale očekávala jsem nějaký větší moment, nad kterým se zastavím a řeknu si, že toto jsem opravdu nečekala! Nějakou větší zápletku na konec to chtělo, jako měli předchozí dvě knihy, u těch opravdu nečekáte co se stane. Na Poslední lež kniha sice nemá, ale také skvělé čtení. Kniha se mi líbila, líbí se mi autorův styl psaní, těším se na další knihy!

martina.tim
03.01.2021 5 z 5

Naprosto strhující příběh, který mě nepustil ani na chvíli. Tato kniha je stejně dobrá jako předešlá Poslední lež. Předem doufám, že vyjdou i další knihy od tohoto autora, které si s chutí přečtu. Vřele doporučuji.

Maus
28.12.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok četla. Krásný a napínavý děj a knížka je velice čtivá.

Knižní střípky
06.12.2020 5 z 5

Je to má třetí kniha od autora a opět bomba. Příběh mě naprosto pohltil, hlavní hrdinku jsem měla velice ráda, byla mi strašně sympatická, jak se rvala se životem, fandila jsem jí od samého začátku a jen jsem trnula, co dalšího zlého se jí přihodí. Za mě skvěle vymyšlená zápletka, děj bez hluchých míst, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Mám radost, že jsem za tento týden narazila na dva výborné thrillery, po Andílkovi další kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

alnahu
24.11.2020 5 z 5

Výborný thriller,který vás drží v napětí až do konce.Příběh Jules dívky,která hledá nové zaměstnání i ubytování-to ji zavede do Bartolomějské ulice ,ze které záhadně mizí zdejší nájemníci.I Jules se dostane do obtíží ,když zde začne pátrat kam zmizela její kamarádka.Závěr je opravdu překvapivý a děsivý.

MirKop
23.11.2020 5 z 5

Tato kniha vás sundá...zaručeně. Ať už čtete v sedě, v jogínském postoji nebo u toho tancujete na řasách, sundá vás to...nejen strhující příběh, který prakticky nemá žádné liché řádky vč. finálního rozuzlení, které se tak nějak od počátku knihy nabízí, ale i to samotné zamyšlení nad tím, co všechno moc a bohatství dokáže vám nedá chvíli spát.

Přečteno jedním dechem, pořád jsem musel číst dál a dál, abych se dozvěděl, co se na té Bartolomějské opravdu děje ( dokonce jsem byl tou knížkou natolik omámen, že jsem se snažil Bartolomějskou vygooglit :-) )

Famózní, 100% hodnocení jednoznačně zaslouží. Pro mě TOP letošní kniha.

Vladísek
20.11.2020 5 z 5

Jedním slovem - perfektní. Kniha mě doslova vcucla do děje hned od první stránky a vyplivla na samém konci téhle turbulentní jízdy. Hlavní hrdinka je sympatická holka, se kterou se život rozhodně nemazlí. Ačkoliv jsem v New Yorku nikdy nebyla, při čtení jsem měla vážně pocit, že stojím na Manhattanu u vchodu do tohoto domu. Tak reálně na mě příběh působil. Hodně mě tohle čtení bavilo a vás, kteří tyhle příběhy prostě "můžete", bude jistě také :)

jana79
17.11.2020 5 z 5

Vyrazí vám dech, sebere slova, každou další stránkou vás pohltí a nepustí. Přestanete vnímat svět kolem sebe dokud nedočtete. Příjemná děsivá jízda, která vás překvapí, když to nečekáte. Stránku za stránkou hltáte každé slovo a i když se bojíte nemůžete přestat dokud nedočtete. No prostě brilantní, wow, neskutečné a hlavně zanechá ve vás děsivý pocit, že za prachy je všechno možné. Nikdy jsem podobnou knihu nečetla a je vskutku moc dobrá ikdyž se bojíte. A konec je ještě lepší a překvapí vás, ale taky zanechá otázky. Prostě bravo autorovi.

Danago
12.11.2020 5 z 5

Za mě mnohem lepší kniha než Poslední dívka. Napínavý příběh , logický a dobře vymyšlený závěr.

Holcicka2001
12.11.2020 5 z 5

Napínavé, super. Musela jsem pořád číst a číst, abych se dozvěděla víc.

Ridley
01.11.2020 5 z 5

Super čtení.....tohle bych chtěla vidět i jako film...bavila mě ta budova, bavilo mě jak rychle se děj odehráva a hlavně všechno bylo uvěřitelné...i když Poslední lež je pořad Topka...????

tereza94
01.11.2020 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem od spisovatele četla. Nemohla jsem vůbec přestat a ten konec byl pro mě rozhodně nečekaný. Myslím, že o této knize budu ještě dlouho přemýšlet.