Zamkni poslední dveře

Zamkni poslední dveře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445691/bmid_zamkni-posledni-dvere-tV1-445691.png 4 451 451

Román vypráví příběh osamělé a opuštěné dívky bez rodiny, práce i peněz. Hlavní hrdinka se chytá neuvěřitelné šance zvrátit svůj osud a dát si svůj život do pořádku. Snaží se stisknout tlačítko pro restart života tak silně, jak to jen dovede. Situace se však vyvíjí zcela opačným směrem. Okolnostmi je přinucena udělat věci, které nejen nechtěla, ale ani ve snu by ji nenapadly. Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Lock Every Door , 2019

krejcovka76
15.04.2021 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, která se mi do ruky dostala náhodou při akci nejmenovaného knihkupectví. Celý příběh se pomalu rozvíjí a postupně graduje až exploduje. Vše do sebe zapadá jako ozubená kolečka v hodinách. Po dlouhé době knížka, kde moje fantazie pracovala na plné obrátky. V pasážích o nocích a nepříjemných pocitech v Bartolomějské mi přišlo, že je to opravdové. Četla jsem s nepříjemnými pocity a knedlíkem v krku a neskutečně jsem se těšila "na ráno" a dobré zprávy od mých "imaginárních přátel". Určitě doporučuji přečíst a já si jdu vyhledat další knížky autora :-)

Ďumbierka
12.04.2021 3 z 5

Posledných 90 strán v tejto knihe bolo výborných.
Žiaľ mne to nestačí, vzhľadom na to, že kniha má takmer 400 strán.

Nie je však zlá, to vôbec.
Je to fajn thriller. Dobrý.

Nemôžem ju však hodnotiť superlatívami, pretože pre mňa nebola až taká.

Anotácia knihy ma veľmi zaujala.
Navyše, autorova prvotina - Poslední dívka - milujem tú knihu, tak tá sa mi páčila veľmi.

Bola aj o niečo tenšia a možno, keby má táto kniha tak do 250 strán (plus/mínus), tak sa z nej stane švižný, napínavý a zaujímavý a dychberúci thrillerový počin.
Pre mňa.

Začiatok knihy ma rýchlo pohltil a dej odsýpal.
Kapitoly sú tu krátke a kniha sa číta pohodlne.

Po 100 stranách som bola nadšená, po 150-tich som bola v očakávaní a mala svoju teóriu.
Po 200 stranách to už bolo miernejšie.
Odbiehala som, odkladala knihu, miestami sa nudila.

Jednak sa dej stále zvláštne točil dokola, práve ako Uroboros, prestával ma baviť a čakala som asi aj niečo viac, ako krátke kapitoly.
Minimálne tak by som zhodnotila naozaj prvých 250 stránok.

Moja teória sa mi potvrdila. Odhalenie v knihe mi však prišlo akési “suché” ?
Neviem pre to nájsť vhodné slovo, ale ak čítate pozorne, jednoducho to viete a čakala som možno väčšie prekvapenie u hrdinky a následne trošku logického myslenia.

Niektoré pasáže mi tu jednoducho dvíhali kútiky úst a aj keď som sa snažila pochopiť rozpoloženie, prečo tak kto koná, neviem, chýbal mi tam zdravý sedliacky rozum.

Keď čítam romány pre ženy, tam mám rada pokojne aj pasáže, ktoré toto vynechajú, ale je to romantika, ja som romantička a oddychujem pri takom čítaní, som v inom svete, ale tiež tam nezvládnem všetko.

Keď čítam thriller, tak túžim byť v napätí, a chcem niečo dychberúce a teším sa, ak ma mrazí. A som rada prekvapená.

Urobila som si fotku stránky, kedy sa mi konečne zvýšil tep a bolo to skvelé, bola to strana 324.

Napriek tomu, táto kniha nie je zlá.
Inak by som ju nedočítala. Chcela som poznať koniec a ten bol dobrý - výborný.

Ak ste začiatočníci v tomto žánri a chcete skúsiť fajn thriller, kde máte krátke kapitoly a temnú budovu, ktorá má svoje tajomstvá a veru, majú ich aj obyvatelia tejto budovy, smelo do toho.

Viem si predstaviť, že moju maminku by táto kniha mohla baviť a s nadšením by ju čítala.

A rozhodne poznám aj mnoho čitateľov, ktorí hltajú thriller z thrillerom a sú sčítaní oveľa viac ako ja :) a boli z knihy nadšení.
Páčila sa im, bavila ich a šokovala a to je skvelé.

Takže je to naozaj veľmi individuálna záležitosť a ňou predsa - ČÍTANIE - konieckoncov je ❤️ .
Dajte na svoje pocity.
Tak urobíte najlepšie.

A verím, že si čítanie užijete :)

Misoso
11.04.2021 5 z 5

Skvelá kniha, nikdy som taký zvrat nezažil (okrem Fitzka). Práve Fitzka mi to čas od času pripomínalo. Záver ma dostal, nečakal som, že to dopadne takto :D. Prajem príjemný zvyšok dňa, peknú nedeľu.

Beky
10.04.2021 5 z 5

Tak to byl nářez ...
Musím sice říct, že rozjezd byl celkem pomalý a nějaká "akce" se začala dít až kolem poloviny knihy, ale nemohla jsem přestat číst!
Autenticky vykreslený příběh o hrůzném tajemství Bartolomějské, které je skryto za zdánlivou maskou naprostého pořádku, luxusu a šance na honosné bydlení i pro sociálně slabé jedince.
Opravdu bravurní zpracování všeho mi místy nahánělo husí kůži a představa, že by se tohle mohlo dít (a nejspíš i někde ve světě děje) mi nejspíš nedovolí na tuto knihu hodně dlouho zapomenout ...

něcosivymysli
10.04.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře bych za normálních okolností přehlédla, ale nakonec jsem jí dala šanci a vůbec toho nelituji :). Knížka se čte de facto sama, velmi mě bavila atmosféra příběhu a všechny postavy. Chvilku jsem se bála, že autor to opravdu zakončí tím jedním nastíněným vysvětlením a moc mě potěšilo, že se nakonec tímto směrem neubral.

To-z-kanálu
08.04.2021 3 z 5

Čtení mě bavilo, po celou dobu jsem byl zvědavý, jak bude děj pokračovat. Přesto pro mě to byl spíše průměr. Standardní zástupce thrillerového žánru.

rilajaan
07.04.2021 5 z 5

Mělo to spád, možná to bylo trošku přitažené za vlasy, ale já jsem hltala stránku po stránce.

Kekik
07.04.2021 5 z 5

Skvělý thriller s reálnou zápletkou.

Zamkni poslední dveře je první knihou, kterou jsem od autora četla, ale určitě ne poslední. Chvilku mně trvalo než jsem se začetla, ale pak už mě příběh nepustil.

Děj je velmi zajímavý. Líbilo se mi, jak Jules postupně odtajňovala tajemství. Možná lehké zklamání je v tom, že jsem očekávala více napětí, ale zápletka je vážně skvělé napsaná. Z mého pohledu se jedná i o velmi reálný, uvěřitelný děj. Ani bych se nedivila, kdyby nějaký takový dům někde skutečně stál. Vlastně k tomuto ani dům není potřeba. O to více z toho mrazí.

Závěr mě dostal. Člověk si myslí, že ví.

Já si čtení užila a rozhodně se těším na další autorovu knihu.

vlkove
06.04.2021 5 z 5

Super thriller. Autor píše čtivě a prostředí bylo nádherné. Takže odpouštím knize částečnou zdlouhavost a pár těch nelogičností a knihu mohu doporučit méně náročným čtenářům.

Da12
05.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi dobře četla, spád i napětí.. Jen realita nalezení dárců trochu nadnesená..

evik_svistik
04.04.2021 5 z 5

Autor s každou další knihou nabírá na obrátkách, tohle byla fakt jízda! Přečteno jedním dechem, nešlo odložit. Naprosto skvělé a napínavé!

Lavender756
04.04.2021 1 z 5

Pane Bože... Zase úroveň rozhovorů pro náctileté nanynky, pardon, ale je to tak. Od začátku podezřele klisoidni, nedokázala jsem dočíst ani do poloviny.

KnihoSny
04.04.2021 5 z 5

Knížka se mi četla skvělé,děj byl taky skvělej až tak mě to oslovilo ze jsem si musela koupit vše od autora♥️ jinak jsem předpokládala trošku jiný konec:D a přišel úplně jinej až mě to překvapilo

certik003
02.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Bohužel pro mě knížka postrádala napětí,  přitom mi obvykle pomalejší rozjezdy nevadí. Ale napínavá byla až od místa, kde se Jules ocitne v nemocnici. Jinak knížce rozhodně nemůžu upřít zajímavý námět a docela nečekané rozuzlení, protože jsem se opravdu obávala, že tam hlavní roli bude hrát magie. Tohle bylo prostě perfektní, ale... Co ale příběh hodně sráží jsou občasné nelogičnosti a vrcholem všeho je, že jedna osoba je jako dárce vhodná pro více osob a osoba pár dní po transplantaci jde navštívit druhého pacienta. Je mi líto, ale protože mám v rodině osobu s transplantovanou ledvinou, tak tohle mi prostě vadí a nadšení ze super konce se okamžitě vytratilo.

Milinito
30.03.2021 odpad!

Tady jsem bohužel šlápl vedle. Jedním slovem - slátanina. Neztrácejte čas a sáhněte po něčem jiném.

hledaseniki
28.03.2021 4 z 5

Zamkni poslední dveře je thriller, který se vám dostane pod kůži pokud přistoupíte na jeho hru. Má to pomalejší rozjezd to přiznávám, pořád totiž čekáte, kdy se tam začne dít něco divného, protože víte, že to je nevyhnutelné. Chytlo mě to, každou volnou chvilku jsem po knize sahala, rozuzlení bylo ????

Gabetka
26.03.2021 4 z 5

Nevěřte dokonalým nabídkám. Kniha byla napínavá a téměř neodložitelná, tak moc jsem se chtěla dozvědět, co za tím vším vězí. Tušení jsem tak trochu měla, ale ocenila jsem autorovo svádění z cesty. Moc se mi líbil popis Bartolomějské a jednotlivých bytů. Některé věci nebyly stoprocentně dotažené do konce, ale jinak si myslím, že je to velmi slušný thrillerový počin. A od autora si přečtu určitě i další knihy.

Leena
26.03.2021 3 z 5

Těšila jsem se na to, ale jsem zklamaná, čekala jsem trochu víc..
Něco tomu chybělo.
Poslední lež se mi líbila daleko víc.

micha-ella
24.03.2021 5 z 5

Tak to byl dobrý thriller! Tajemný, napínavý, strašidelný, hustý! Měla jsem chvilku obavy, že se jedná o duchařinu nebo o rituální nepravděpodobnosti, ale děj byl docela reálný a jeho vystupňování na konci mi tentokrát (jako u jiných thrillerů) nevadilo, naopak, ten závěrečný zvrat byl výborný. Už se chystám na další autorovu knihu.

Hotovson
24.03.2021 4 z 5

Nebylo to vůbec zlý, další barák, ve kterym se dějou nepravosti a mizí lidi, ale něco mi tu chybělo do 5* (stejně jako u Poslední lži). Neni tu moc postav, takže tak nějak samo vyplyne ze situace, kdo je ten špatnej, ale nejlepší je to odhalení, proč se to děje, to bylo fakt hodně dobrý, něco takovýho bych nečekal.