Poslední přání

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných t... celý text

Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši.

Povídky:
Cesta, z níž není návratu
Hlas rozumu 1
Konec světa
Hlas rozumu 6
Poslední přání
Hlas rozumu 7 méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30396/posledni-prani-0z9-30396.jpg 4.62259

Zaklínač (1.)

Ostatnie życzenie

Povídky, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Milkacek
včera

Težko říct, jestli jsou lepší povídky nebo románová série, určitě za přečtení stojí oboje. Výborné čtení.

SmoulikCZ

No jo.... Opět já a moje fantasy. Mágové, druidy, nepřirozená stvoření a magie. To je moje. Jsem rád, že jsem začal číst tuhle sérii. Akorát mě trochu štve, že nezačínám první knihou, která má ihned dějovou posloupnost s dalšími díly. Jsou to jen povídky z jeho cest. Na druhou stranu je zase dobře, že poznám zaklínače a co si prožil. Poté bude mnohem příjemnější se zakousnout do dějové linie celé série. Doufám, že další díl už tak bude. Pokud ne, nevadí. I s povídkami bych si vystačil.
Jednoznačně 5*

Natyna3

Je to škoda, ale nějak jsem zde nenašla ten opěvovaný "nový svět". Povídky mě nedokázaly příliš zaujmout, zdálo se mi, že je to pořád stejný scénář dokola.

Faila

Prvních pár povídek mě opravdu dostalo. Příběhy a způsob, jakým byly vyprávěny, mě vtáhly do čtení natolik, že mě od něj neodradila ani vzrůstající patetičnost jednotlivých povídek. Kvalita knihy má dle mého názoru silně sestupnou tendenci, kdy první povídka byla dokonalá a já z ní byla naprosto ohromená, u poslední už jsem se ošívala nedočkavostí, až tu trapnost dočtu. Postavy mi zpočátku přišly zajímavé, propracované a jejich příběhy neotřelé - úžasné je propojení s lidovými pohádkami. Ale ke konci už se postavy chovaly hloupě a děj s nimi byl dost mdlý. Geralt si naštěstí zachovává své kouzlo po celou dobu, stejně jako knižní svět samotný a zvědavost, jak to s nimi dopadne, mi nedovolí nečíst další díly. Jen doufám, že se budou kvalitou rovnat spíše první části Posledního přání.

Cari

Ehm, takže jsem skoro na konci knihy... a musím říct, že jsem marně pátrala po tom úžasném světě, kteří tady všichni tak opěvují. Přijde mi to jako téměř klasický středověk, plný stvůr. Nic nového, co se nedočtete jinde. Dokonce mi přijde, že okolí skoro vůbec autor nepopisuje...

No a musím říct, že Sapkowského styl mě nudil, bohužel. Poslední přání je psané tak obyčejně, že vedle Ziemianského ten pán Sapkowski slabě září... Ačkoliv se mnou jistě spousta lidí nebude souhlasit, o tom nepochybuji. Například v takové Acháje je nádherně vylíčená atmosféra, no tady tohle postrádám. Tady se tím jaksi autor nezabývá. Ale aby jen nekritizovala. Tak asi chápu, proč je Zaklínač tak oblíbený. Některé ty hlášky jsou opravdu boží! Je to vtipné dílo. Myslím, že to je právě spolu s hlavní postavou největší klad knihy. Ta vtipnost a Geralt... Snad budou další díly lepší, dám tomu ještě šanci.

galadrielin

Vše již bylo řečeno - skvělá kniha! K přečtení mě nalákala počítačová hra, kterou byli poblázněni manžel, otec i bratr. :)
Osobně mě velmi potěšily odkazy na klasické pohádky.
Rozhodně si přečtu i další díly!

monca20

Kniha člověka vtáhne a pomůže mu vytvořit nový svět i v tramvaji. Ztratíte pojem o světě.

Jojoba

Kniha byla naprosto úžasná, napínavá, zábavná a skoro jsem od ní nemohla odtrhnout očka. Každá povídka z knihy byla originální a zajímavá svým vlastním způsobem. Moc se mi líbil rozlehlý a promyšlený svět plný lidí, čarodějů, tajemných bytostí a nestvůr. Už mám rozečtený 2. díl a určitě si přečtu i další. Zaklínače rozhodně doporučuji!

MájaM.

Kniha mě naprosto vtáhla do děje a nepustila:)
Pokud se vám líbí hra Zaklínač,tak doporučuji přečíst si i knihy.

Knihožroutová

Poetické, magické a bolavé.

jan.bures

Velmi poutavé čtení.

kacenka7206

Tahle kniha mě okamžitě vtáhla a až do konce nepustila. Přečtena za jeden den.

Rawen616

Tady není moc co řešit - mistrovská povídková kniha a asi nejlepší fantasy svět, s jakým jsem se zatím setkal. Nádherně promyšlený, plný magie a kouzelných bytostí a i přes to drsný, špinavý a velmi reálný. Intriky, války, zrady, rasismus, krev a sex. Všechno hezky tak jak to známe, nic z toho ale není samoúčelné! Naopak, na prvním místě stojí vždy zajímavý příběh a především postupně odhalovaná hlavní postava zaklínače Geralta. Dost možná nejlepší fantasy postavy vůbec. Je drsný, vtipný a statečný ale ne bezchybný a i když není běžným člověkem, je daleko víc lidský než ti, co se hrdě za slušné lidi prohlašují. Už se těším, až se do jeho světa vrátím v další knize.

zpevSusannah

Tak tohle byl čtenářský orgasmus :) !!!
Absolutně jsem netušila, že by mě Zaklínač mohl takto chytit. Pořád jsem nechápala, proč moje kamarádka tuto "pohádkovou" sérii tak vynáší do nebes. A teď? Teď mi to je více než jasné. Ten vtip, ten nadhled a jalový sarkasmus, který doprovází Geralta na jeho cestách. Já jsem se normálně zamilovala! Nemůžu se dočkat toho, co bude dál.

Viky007

Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Povídky moc nemusím, ale u Zaklínače mi to kupodivu nevadilo. Jen škoda, že se to místy táhlo jako žvýkačka. Kvůli tomu jsem knihu četla dost dlouho.
Geralt mi to však vynahradil - byl vážně skvělý! Také se mi líbily (trochu temnější) pohádkové prvky, které knihu zpestřily.

kralika

Teď skoro nechápu, proč jsem tak dlouho odolával a přes všechna doporučení se Zaklínačovi vyhýbal... Povídky mám rád obecně, ale tyto mě bavily opravdu hodně. A co na tom, že se občas vyskytl jakýsi pokus o vtip - někdy se ten vtip totiž naopak náramně vydařil a některé povídky měly i jistý přesah, který z nich dělá malé klenoty jež vyčnívají nad ostatní (Menší zlo, Konec světa a Poslední přání).

Heisenberg

To je ještě ten Zaklínač, skládající se jen a jen z povídek, ale i tak pěkně napsaných a hravých. Je to mírně filosofické, hodně vtipné, vše s úžasnou fantasií. Pro mě mnohem lepší než například série Píseň ledu a ohně.

amaenium

Ze všech stran jsem slyšela, že pokud chci začít číst zaklínače, musím první tři díly, skládající se z povídek, nějak "přetrpět" než se dostanu k hlavnímu vyprávění. Očekávala jsem něco, co opravdu budu číst jen aby mi to později nescházelo, ale kniha mě velmi překvapila, byla velmi čtivá, poutavá a tajemná postava zaklínače mi přišla velmi sympatická. Povídky byly skvělé a už těším se na další díly!

jan14s

Skvělé povídky, radost číst.

Hadati

Přestože není nezbytné přečíst si tuto povídkovou sbírku předtím, než se vrhnete na samotnou ságu o zaklínači, je to vhodnější pro její lepší pochopení. V jednotlivých povídkách se totiž dozvíte o pozadí některých podstatnějších věcích – o záchraně dcery krále Foltesta, proč má zaklínač přezdívku „Řezník z Blavikenu“, jakým způsobem byla Geraldovi z Rivie přislíbena Ciri nebo proč je osud Geralda tak pevně propojen s osudem čarodějky Yenifer. Sapkowski jako základ povídek využívá klasické pohádky jako jsou Kráska a zvíře, Sněhurka a sedm trpaslíků, Popelka, Zlatý kolovrat, Rapunzel nebo Aladin a 40 loupežníků. Základy těchto pohádek pak přetváří do zcela jiných příběhů.

Týnidlo

Naprosto báječný, neuvěřitelně čtivý a napínavý příběh plný akce a samozřejmě nejrůznějších příšer a nestvůr umírajících pod zaklínačovým mečem. Ale ani v nejmenším by mě nenapadlo, že se u knihy budu smát, zvláště u jedné povídky, ješte dva dny po jejím přečtení. Nemohu jinak, než chválit umění autora a titul vřele doporučit.

Bella1

Postava zaklínače je úžasná! Skvěle jsem si početla.

MinaHawke

Moc se mi líbila kniha a velmi mě bavila. Je to skvělé fantasy.

BroDan

Zaklínača som vnímal už veľmi dlho, najmä vďaka hrám, no k tomuto skvostu som sa dokopal až teraz. Neľutujem to však, bola to perfektná kniha perfektných poviedok. Páčil sa mi spôsob, akým boli dlhšie a krátke poviedky (Hlas rozumu) striedané, čo pôsobilo ako také malé osvieženie. Napriek tomu, že som čakal oveľa viac akcie (bolo tam dosť veľa vysvetľovačiek cez dialógy a podobne) som si knihu obľúbil a rozhodne nezostanem len pri tomto prvom dieli. Postavy boli perfektne vykreslené, obľúbil som si ich a náramne som sa pobavil na ich hláškach. Veľakrát som sa s chuťou zasmial, až som na pár sekúnd prestal čítať. Čítal som veľa názorov, že český preklad je oveľa lepší ako ten slovenský, a aj keď som slovenský nečítal, myslím si, že je to pravda. Prízvuky a nárečia, sa tam perfektne hodili a obzvláštnilo to text. Odporúčam, ani veľmi nemám čo vytknúť. 5*

Majdule

První díl Zaklínače mě dostal do kolen. Báječná, silná, charismatická a tajuplná postava Geralta prochází povídkami, ve kterých krystalizuje jeho osobnost a mezi nimiž nenajdete žádnou slabší. Fascinující, zábavné a překvapující. Čekáte, poučeni z minula, tragédii a přijde příběh s nadějí, čekáte zradu a ona přijde, ale od toho, kdo měl být zrazen, autorova vynalézavost je prostě daleko před čtenářovou. Sapkowski svoji knihu navíc obdařil ironickým humorem, který umí projasnit děj i den. Přesahem v podobě křehkých otázek zásad i morálky mu dává zase další rovinu. Mě osobně navíc okouzlovaly odkazy k pohádkám, které se vinuly jednotlivými povídkami. Těším se na román.

BorknagarSK

Celá séria sa môže zaradiť medzi TOP fantasy literatúry... A to na poriadne dlho.... Skvelý zážitok, skvelý dej, slovanská mytológia, čo viac si človek môže priať...

fvalek

Mými přáteli dlouho opěvovaná kniha, kterou jsem ale dostal do ruky až teď. Dá se říci, že jsem se jí dlouho bránil, ani nevím proč. Nakonec mě nalákala přitažlivým tématem a slovanskou tématikou (mé polské kořeny zaplesaly :D ). Musím říct, že z počátku se mi četla těžce, nebyla tak, jak to říci, plynulá jako třeba české knihy. Nevím jestli to bylo překladem nebo čím, ale text mi přišel takový tvrdý, nešel snadno a rychle číst, hodně jsem se zasekával. Musel jsem si na to chviličku zvykat, ale pak už bylo vše v pořádku a kniha se mi moc líbila. Téma slovanské mytologie se mi sedlo. Bylo to jako číst fantasy a vlastně ho nečíst. Pro mě novinka a milé překvapení a těším se na další díly :) (Navíc ta mapa, co byla ke knize přiložená, je taky super).

Svářeč

Když jsem Poslední přání četl před lety, tak jsem moc nechápal, proč je ta kniha vyzdvihována jako takový kult. Ani po druhém přečtení se tento můj názor nezměnil, což ale neznamená, že by to nebyla vynikající kniha. Sympatický hrdina, zajímavá struktura (povídky prokládané propojujícím příběhem) a hlavně vynikající středověký svět, s jehož popisy autor dost šetří a přesto má člověk pocit, že mu ožívá před očima. To ale nic nemění na tom, že k dokonalosti tomu v mých očích ještě něco chybí (některé příběhy mi přijdou rozřešené dost podivně) a místo v mé Top 10 mají vyhrazeny úplně jiné knihy.

daniil7566

Naprostá lahůdka pro milovniky fantasy a spletitých přběhů. Geralt jakožto mutant vytvořený pro zabíjení, profesionální zabiják netvorů si mne získal okamžitě. Nádherně napsané dílko, které si rád přečtu znovu.

Meivis

Posloucháno jako audiokniha. Doporučuji. Moc hezky nahrané.