Meč osudu

Sedm příběhů zaklínače Geralta. Meč osudu je několikátou povídkovou sbírkou o Geraltovi, trubadúrovi Marigoldovi čarodějce a Yennefer, kde se jejich osudy všemožně kříží a rozpojují, aby se nakonec všichni opět setkali. Hlavním hrdinou tvorby Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a ...celý text

Sedm příběhů zaklínače Geralta.

Hlavním hrdinou tvorby Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro své zaměstnání. Nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem, a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak mnoho jejich atributů je převzatých ze současnosti.

(Dotisk tohoto vydání proběhl v roce 2008.) méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30397/mec-osudu-Imt-30397.jpg 4.71496

Zaklínač (2.)

Miecz przeznaczenia (1992)

Povídky, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
Více informací...

xelzax

Určitě lepší díl než první. Tedy až na ten závěr, budu se tvářit, že tam vůbec nebyl- možná ho víc ocením po dočteni celé ságy

kuceju

Zkrátka, je to tak. Ságu zaklínače mi do rukou vložil Osud. Ne. Něco víc. XD A ten, kdo tvrdí, něco jiného, z toho udělám rukávník!

jarabr

Postava Zaklínače a myšlenka jako taková se mi líbí, ale řekl bych, že je dost nešikovně uchopená. Záživné a napínavé pasáže se střídají s nezáživnými až nudnými. Skoro bych řekl, že ty nezáživné převažují. Musel jsem se hodně přemlouvat, abych to dočetl a to mám fantasy rád...

Cacolinka

Tak konečně mám přečtený i druhý díl povídek a musím říct, že si mi líbil ještě víc jak první. Moje asi nejoblíbenější povídka je Trochu se obětovat. Fakt pěkné to bylo...

Hellrampage

Táto kniha ani nepotrebuje komentár. Je to povinné čítanie pre všetkých fantasy nadšencov - rovnako ako napr. Tolkien. Druhá poviedková zbierka je ešte lepšia než prvá, každú poviedku by som hodnotil plným počtom, zaslúžia si to.

tsai.

Skvělá. Jdu si pro třetí díl. Musím. Hned zítra.

zipporah
30.12.2016

v osude, jak to já vidím, je napsáno šplechnout tenhle megapříběh na filmové plátno... jenomže k tomu něco jako peníze a grál je třeba... to se ví, že grálem bude hodnej režisérik, který to neposere... modlime se přátelé, ať to stojí, co to stojí (času)... budeme čekat jako děcko Ciri na Geralta, protože věříme v osud a v něco víc

Solgeon
27.12.2016

někdy až příliš popisné a rozvláčné pasáže, nicméně stále kvalitní a rozhodně se těším na další díly.

whiolet
01.12.2016

Zbytečné cokoliv psát, vše již bylo řečeno

kara
29.11.2016

Perfektní! Co víc dodat.

Greene
13.11.2016

Všechny povídky jsem prakticky zhltl, Sapkowski je výtečný vypravěč.

witchersbitch
07.11.2016

co dodat - počet hvězdiček mi nestačí..

Devil-Ivet
05.11.2016

Meč osudu? Nezklamal. Poutavý a hlavně zajímavý a nepředvídatelný příběh. Ciri mě okouzlila hned na začátku. A Yennefer? Stejně je to mrcha :D Ale stejně mě nejvíc pobavil konec knihy :)

Freedomova
31.10.2016

Já Zaklínače prostě miluju, takže za mě plný počet bodů.

dadako
19.10.2016

Druhá kniha byla méně akční a více se táhla, přesto se stále dobře čte. Stále mi to ani po druhé knize nejpříjde jako nějaká série, ale soubor povídek rozdělený do dvou knih. Určitě nejlepší povídka byla Meč osudu. Sem zvědavý na další vývoj příběhu.

Zania
15.10.2016

Skvělé !

Dryáda
10.09.2016

Mnohem vážnější, mnohem filozofičtější, mnohem temnější a taky dějově vleklejší než první sbírka povídek... tedy až na tu poslední, tzv. epilog, která působila svou kýčovitou hravostí a vtipností jako pěst na oko a úplně zkazila náladu knihy i předzvěst děje pentalogie. Za povídku "Něco víc" - asi nejlepší, co jsem dosud od Sapkowského četla - bych neváhala dát pět hvězd. Ale za tu podivnost v epilogu jsou jen čtyři.

wiix
05.09.2016

Ok, asi nie som fanúšikom Zaklínača. Kniha pozoruhodná, nevšedná, napínavá i vtipná. Druhý raz však po nej nesiahnem.

Insignitka
01.09.2016

Sapkowského Zaklínač je král moderní fantasy literatury, čili žánru, který má budoucnost jako málokterý jiný žánr

annytheangel
23.08.2016

jak první tak druhá povídková knížka jsou prostě pecka už se těším na krev elfů.

Dakarianna
21.08.2016

Velmi těžko lze najít lepší fantasy sérii. Pan Sapkowski je skutečně král spisovatelů.

tovlasek
16.08.2016

Další skvělá Zaklínačská kniha. Řekl bych,že i o kousek lepší než Poslední Přání. Nejvíce mne zaujaly povídky: Střípek Ledu, Meč Osudu, dosti zasněný nebo spíše halucinogenní Něco Více a hlavně podle mě mistrovské dílo Trochu Se Obětovat na jejíž konci jsem byl i dojat. Epilog byl taktéž skvělý, myslím, že se podobná událost nedá popsat lépe. Již se těším na dalsi knihu.

Kapucinka
13.08.2016

Výborné čtení.Po odehrání hry jsem myslela,že knihy budou jen slabý odvar,ale opak je pravdou.Zbužňuju Geralta a jeho hlášky.Je příjemné dozvědět se jak to bylo před hrou a jak se spolu hlavní hrdinové seznámili

Matteo
11.08.2016

Úžasná knížka, které nikdy nezapomenu na cibuli loupající ninžy na konci povídky "Trochu se obětovat".

Mišulenka
17.07.2016

Druhá povídková kniha je prostě pecka. Příběhy jsou delší, mnohem hlubší a je mi strašlivě líto, že je už konec. Chci další!
V těchto dvou úvodních knihách miluju Geralta. Je to ten drsný muž, navíc Zaklínač, který dokáže mít rád a zároveň zabít, který má strašidelný a neutěšený život a přesto nekňučí. Miluju i Ciri. Malušenkou, rozcapenou holčičku. Miluju Marigolda.
Parádní zážitek, který předám své dcerušce. Bezpochyby si Zaklínače oblíbí jako já. Cítím to. :-)

Aaron_Hill
15.07.2016

Druhá povídková kniha o Zaklínači u mě nezabodovala tak, jako ta prvá. První příběh "Hranice možností" je parádní dobrodružná záležitost, melancholický ''Střípek ledu'' mě neoslovil, zdlouhavý ''Věčný oheň'' mě dokonce donutil knihu na nějaký čas odložit. Čtvrtý příběh ''Trochu se obětovat'' byl slušný, i tak ale horší, než jakýkoliv příběh z první knihy. ''Meč osudu'' byl naopak velmi dobrý a ''Něco víc'' trochu zklamalo. Pochopil jsem, že tento příběh má být jakýmsi úvodem do následujících knih, ale roztříštěnost a uspěchanost mi nedovolila se do příběhu patřičně vcítit. Epilog ''Něco končí, něco začíná'' je svým humorným pojetím blízko prvnímu příběhu, příběhově je ovšem absolutně o ničem a s ohledem na celkovou melancholii v knize na mě působí poněkud nepatřičně. Doporučuji s výhradami, pro pochopení následujících románů je ovšem kniha nezbytná.

-Endy-
07.07.2016

Snad ještě o kousek lepší než Poslední přání, emočně vypjatější...s...hm...osudovým epilogem ;) (ale o tom až po přečtení všech dílů)

ManželéMannovi
02.07.2016

Druhý díl úžasné série, stejně jako díl první je předzvěstí toho, co teprve přijde. Kniha se čte velmi dobře, některé příběhy jsem si zamiloval.

Pazďa
30.06.2016

Druhé povídkové nahlédnutí do Geraltova světa se mi líbilo možná ještě více než první. Příběhy jsou navzájem propojené s i s první knihou kterou není radno vynechat a dohromady dávají dohromady úvod k úžasnému příběhu.Mezitím co v první knize se řešil Zaklínač obecně, jeho zvyky a zásady ve druhé se dočkáme víc rozboru Geraltových citů k Yennefer a v hlavní povídce s názvem Meč Osudu se poprvé objeví zaklínačka s popelavými vlasy, která je velice věhlasná a oblíbená po videohře Zaklínač III - Ciri, jejíž osudy budeme sledovat celou hlavní pentalogii. Na Zaklínačských povídkách se mi líbí jedna naprosto úžasná věc, která hodně povídkám chybí - pointa. Většina povídek jsou krátké příběhy, které vám ve výsledku nic nedají a brzy na ně zapomenete, na Zaklínačské nikdy. Ať už jde o úžasnou povídku "Trochu se obětovat", "Střípek ledu" nebo samotná titulní povídka "Meč Osudu" což jsou povídky které se mi líbily asi nejvíce, protože jsou velice příjemně čtivé a mají úžasné vyvrcholení a hlavně pointu. Ostatní povídky jsou taky naprosto fascinující, ovšem pokud bych měl říct, která se mi zdála nejslabší (což furt neznamená že je to špatné čtení) vypíchnul bych asi příběh, jak se Marigold a Geralt potýkají s dopplerem - "Věčný Oheň". Podtrženo, sečteno druhá povídková kniha o Geraltovi je úžasná pecka a doporučuju ji absolutně všem, ať už máte rádi fantasy nebo jen hledáte dobře napsanou knížku s trochou přemýšlení.

Phyl
24.06.2016

Co to kurva.... jo vlastně jsem chtěl napsat, že to.... no.... že to bylo.... noooo.... přesně tak. Až na epilog, který by člověku mohl zkurvit budoucí čtení dalších dílů, se dá říct, že mně to... coo.... nooo... jak říkám že joooo.... a to je asi tak vše no.... vlastně ještě.... jo přesně tak.... je to mrtě mazec.... toooo. masakr nejwítz psýško mocné.