Rónin

Rónin https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510038/bmid_zaklinac-ronin-iTN-510038.jpg 3 71 71

Zaklínač (manga) série

1. díl

Originální manga ze světa Zaklínače! V novém světě inspirovaném japonským historickým obdobím Edo čelí Geralt obtížným morálním rozhodnutím a střetne se v boji s různými duchy zvanými jókai, démony zvanými oni a jinými tvory z japonských mýtů. Každé setkání je vodítkem v jeho zoufalém pátrání po tajemném přízraku sněžné ženy zvané juki onna, která je klíčem k osobě, kterou se Geralt snaží nalézt. Ovšem hledání nebude vůbec snadné... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Ronin , 2022

fvalek
24.04.2023 2 z 5

Tohle bylo... zajímavé, nevšední, originální, ale vlastně natolik jiné, že to úplně nesedí. Velký tenký formát a manga pravidla čtení se hodí, ale člověk si říká, jestli to bylo vážně potřeba. Celé to nepodporuje ani kresba, která je taková specifická a ne každému sedne. Příběh v prvním díle zatím dost o ničem, vůbec bych se nebránil tomu přidat pár kapitol. Otázkou je, zda autor bude nějak měnit Geraltovu osobnost podle japonské etiky a morálky a zatím to není moc vidět, nebo jestli to bude opravdu stejné, jen v jiném prostředí. těžko se to posuzuje, protože tam nebylo zase tolik momentů, a hlavně Geralt je celkově takový docela čestný. Dobrý začátek je celé to hezké prostředí a příšery vycházející z japonského folkloru. Autor je japonský folklorista, tak co bychom asi taky čekali. Nicméně příšery pro mě osobně opět trošku nezajímavé. A co je vrchol, nezajímavá je i celá ta hlavní zápletka... Geralt pátrá po Ciri a je to dost nuda. K nepochopení pak je, kdo je ta sněžná čarodějka, protože se tam vyskytne Eredin, ale v bestiáři je to popsané prostě jako zimní čarodějnice... Matoucí. Tak snad pokračování přinese nějakou příjemnou změnu.

Local_Bunny
24.04.2023 4 z 5

Zaklínač v Japonsku je něco, co jsem ani nevěděla, že potřebuju, dokud jsem to nedostala. Velmi zajímavé dílo ve stylu mangy, které nám představí kompletně nový svět monster se starým známým.
Geralt má předem jasně daný cíl, ovšem to by nebyl on, aby mu osud neházel klacky pod nohy. Po cestě jej potká spoustu nástrah, se kterými si ale hravě poradí. Hodně se mi líbilo, že vždy problém vyřeší po svém, i když ho to dostane jen do dalších nesnází. Je zde hodně zapojena japonská mytologie, ale na konci můžeme najít bestiář, kde se o nestvůrách dozvíme více.
I když bych to u krátkého komiksu nečekala, samotná zápletka mě překvapila a věřím, že fanoušky i potěší, co vlastně Rónin zpracovává za příběh. Jediné, co mi příliš nesedlo, byla kresba.
Tohle dílo bych asi doporučila spíše těm, co o světě Zaklínače mají přehled, aby se zbytečně neochudili o zážitek.
za komiks děkuji @crew_komiks #spoluprace

Dragonian
09.04.2023 3 z 5

Těšil jsem na Geralta v Japonsku. Ale něco tomu příběhu chybělo, aby mě úplně pohltil.

jan8470
29.03.2023 3 z 5

Nápad udělat z Geralata poztulného rónina není špatný, v podstatě i Usagi (hrdina komiksové série Usagi Yojimbo) se občas utkal s nějakou tou příšerou a že jich v Japonské mytologii je. Takže ten posun do Japonska je v pohodě. Problém je ovšem příběh. Ten je na rozdíl od příběhů ušatého rónina plytký a bez pořádné dějové linky. Geralt prostě jen pátrá po tajemné sněžné ženě. A kdyby to nebylo naznačeno v anotaci, ani by člověk nevěděl, proč ji hledá. To se čtenář dozví až na samém konci knihy. Mnohem zajímavější jsou ovšem příšery, se kterými se na své pouti utká, a jejichž informacemi nabytý bestiář najdeme na konci knihy. Rafal Jaki se tedy se scénářem moc nevytáhl. Naštěstí je tu ještě Hataya jehož kresba není úplně marná. Ale ve srovnání s prací Inko Ai Takita která ilustrovala komiks Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska působí nevýrazně. Z celé knihy tak nejvíce zaujme krásná obálka a již výše zmíněný bestiář Mathewa Mayera.

KubaHanzelin
29.03.2023 3 z 5

Geralt se nám trochu zatoulal, tentokrát až do Japonska
Trochu jsem se toho bál, ale spojením zaklínačského světa a japonských mýtů vzniklo poměrně zajímavé okénko, do kterého se rád vrátím, ale pro příště by to chtělo zapracovat na příběhu, tohle byla jen taková hodně rychlá jednohubka, která japonskozaklínačský svět představila:)

manga

Autorovy knížky