Krev elfů

První část ságy o Zaklínači. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30482/krev-elfu-30482.jpg 4.61612

Zaklínač: povídky+sága+další příběhy se Zaklínačem (3.)

Krew elfów (1994)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

shmaic

Už jsem četl Eragona, takže zdejší vykreslení světa kolem Zaklínače mi přijde téměř komicky slabé. Jenže od dob Eragona mi to přijde téměř u všech fantasy:-)
Vadí mi, kterak se tento svět prolíná s tím naším - někdy to dává smysl, někdy je to takové.. nehodící se. Nejzřetelnější jsou kombinace našich jmen a jmen světa zaklínače.

Na druhou stranu Zaklínači nemohu upřít surovou realitu, kdy pro čtenáře dnešních fantasy naprosto nečekaně přiletí sprosté slovo jako facka. To pak děj knihy zase vrací do reality všedního života.

"Si mě nasral, zkurvenče!" zní rozhodně věrohodněji, něž "U sta hromů, aby tě ďas!" a za to si této knihy musím cenit.

Rawen616

Co si budeme povídat, povídkové knihy jsou lepší, čtivější. I tak to ale bylo příjemné čtení. Jen je ale nutné vzít v potaz, že tohle je prostě jen rozjezd a v knize se toho mnoho nestane. Užijeme si sice Zaklínačova světa habaděj, ale už méně si užijeme samotného Zaklínače, což mne trochu zklamalo. Né, že by ostatní postavy nebyly fajn ale všichni chceme číst o Geraltovi a o tom jak kosí příšery nebo neopak řeší morální dilemata. Politické části sice asi nebudou pro každého, ale dobře v nich vynikne, že si s tím světem Sapkowski fakt vyhrál.

Acamar

Přestože jsem četla první dvě povídkové knihy už před lety, nedělalo mi problém navázat, asi to na mne udělalo tehdy silný dojem:-) Po přečtení první části ságy zatím takové smíšené pocity, povídky se mi zdály lepší, originálnější a čtivější, ale beru to jako rozjezd (i pro mne, abych se do toho znovu "dostala") a další díl určitě zkusím.

zpevSusannah

Doufám, že tahle zaklínačská sága nikdy neskončí! S takovouto hloubkou a sílou příběhu jsem se už dlouuuuuuuuho nesetkala.
Povídky sice skončily, ale souvislý příběh začíná a s ním osudy mým oblíbených postav - Geralta, který zaklel mé srdce, rozverné a sladké Ciri a v neposlední řadě Yennefer, jejíž fialové oči dokáží vyvolat mráz v zádech.
Jen v té politické rozmluvě králů a mágů jsem se celkem ztrácela. Ty jejich jména jsou prostě nezapamatovatelná :-D.

Allia

Já nevím, ono kniha nebyla špatná, ale tak nějak na mne trochu nudnější a politicky laděná, což nebylo nic pro mne. Snad v dalším díle ukojím své chutě líp ;-)

kacenka7206

Nejde přestat číst a ani nechci, bojím se, až dojdu na konec série, co pak budu dělat?

Heisenberg

A v tento moment se z povídkového Zaklínače, stal ten příběhový. Ale i tak je zde kvalita opět hodně vysoká.

fvalek

Krásný přechod z povídkových knih do souvislého příběhu. Hezky navázané na jednu z posledních povídek "Něco více". Docela jsem si oblíbil i Ciri, ke které jsem dříve cítil odpor, protože jsem se bál, že vyšoupne Zaklínače. Geralta tam tedy bylo podstatně méně, ale přesto mě to bavilo a upoutalo. Trošku mi vadilo, spíš jen byla škoda, že už tam bylo méně příšer, mutantů a stvoření, prakticky žádné (až na jedno fakt super!). Těším se moc na další díly a vřele doporučuji :)

jan14s

Je pravda, že kvalit prvních dvou knih nedosahuje, přesto je to dle mě výborná kniha.

PetraMishka

První jsem hrála Zaklínače 3, pak jsem teprve objevila tuto sérii a seriál jsem nikdy neviděla. Čekala jsem akci, boje s příšerami, ale základem této knihy je představení alternativního světa, v němž existuje magie, ale současně se tam dějí stejné politické čachry, jako ve středověké Evropě. Určitě se podívám po dalších dílech.

tlllk

to posledné čo sa dá o knihe povedať je, že je originálna. Tolkien, Paolini ešte aj Prattchet to mali prešpekulovanejšie, navyše tam mali akcie, tu som sa šiel ukúsať nudou. Snáď to zachráni ďalšia časť, potenciál to má... Ešte že to aj narozprávali.

Evickar

Podle hodnocení jsem čekala mnohem, mnohem víc. Skoro nic se v knize neděje, jen samé politické žvásty, v postavách se i v polovině dost ztrácíte. Líbil se mi výcvik Ciri, boje bylo pomálu :-(

jindrusa

Po 20 letech jsem si s chutí přečetla ságu o Zaklínači.

MiroslavŠváb

Pro mě slabší díl o Geraltovi než předchozí dva povídkové díly a slabší než Bouřková sezóna. Hodně politiky a mnohdy zbytečných rozhovorů o politice. Geralt má v knize málo prostoru. Výuka Ciri čarodějkou Yennefer mě taky moc nebere. Snad bude další díl lepší.

josef5899

Mě se to líbilo. :)

Leome
29.12.2016

Knihy Sapkowského jsou snad základem knihovny každého milovníka fantasy knížek. Právě druhý a třetí díl Zaklínačské série jsou mé nejoblíbenější a nenechám na ně dopustit :-). Obecně mám raději kratší série, spíše o třech až čtyřech knihách, ale takhle série mi nedá spát. Svět Zaklínače je promyšlený do detailů. originální a krásný. Líbí se mi i vývoj hlavních postav, hlavně Geralta, a vztahu mezi nimi. Vřele doporučuji všem.

babsi66
20.12.2016

Jsem z toho trochu rozpačitá. Krev elfů byla moje první kniha ze ságy o zaklínačovi a nějak se nemohu zbavit dojmu, že ač má příběh obrovský potenciál, autor ho zdaleka nevyužil tak, jak by mohl. Některé pasáže jsou výborné, některé působí v ději trochu zmatek a občas jsem se ztrácela v dějových obratech. Ale třeba je to tím, že jsem nezačala prvními dvěma knihami povídek. Každopádně čekala jsem, že mě to naprosto dostane. Ve skutečnosti si nejsem jistá, jestli si za týden budu pamatovat víc než jméno hlavní postavy.

whiolet
29.11.2016

Výborné

Greene
27.11.2016

Občas se děj lehce zadrhával, ale jinak opět skvělé.

Devil-Ivet
05.11.2016

Příběh mě opravdu pohltil. Je poutavý, zajímavý, nevšední a rozhodně Vám nedovolí ho jen tak odložit.

zork
03.11.2016

Tretia časť sa mi nečítala tak dobre ako prvé dve, ale možno to bolo aj tým že som na ňu mal málo času a dosť dlho som ju čítal. Uvidíme čo prinesie ďalšia.

dadako
27.10.2016

O něco méně povídkové, o něco více ucelené a stále hodně čtivé. Možná ještě čtivější. Zaklínač mě baví...

-Endy-
18.10.2016

Z první a druhé knihy povídek jsem byla úplně odvařená. Krev elfů je taky skvělá, ale připadá mi, že mnoho úhlů pohledu (a ano, pro tak velkou epickou ságu je jich třeba) četbu poněkud zpomaluje a ztěžuje.
Vynikající pasáže: dopis od Yennefer, rada králů, Ciri ve společnosti Yennefer

Insignitka
01.09.2016

Špičkové fantasy, co dodat.

blaka165
28.08.2016

♥ ♥ ♥ Opět skvělý díl,ve kterém jsme se něco dozvěděli o minulosti Ciri. :)

tovlasek
23.08.2016

Kniha se mi velmi líbila obzvláště z počátku a také hlavně poslední kapitola. To co je vytvořeno v povídkách, krásně pokračuje zde. Přiznám se, že mi děj a jednotlivé kapitoly přišli napsáni v povídkovém duchu jen zase o trošku ucelenější. Zaklínač pana Sapkowského mě prostě baví.

Dakarianna
18.08.2016

Milion hvězdiček by bylo málo.

Matteo
11.08.2016

Méně akční, hodně popisné, ale překvapivě čtivé a poutavé. Rozhodně mě to neodradilo od čtení dalšího dílu. Právě naopak.

Phyl
05.08.2016

Klasický příběh o lásce. Zaklínač potká dítě, dítě je jeho osud, osud se stává mladým zaklínačem, mladý zaklínač do toho ještě nechá promluvit čarodějky, které předtím vždy odzkoušel zaklínač, pomocí svých dovedností, které hrají důležitou roli v reprodukci potomstva, a mladý zaklínač se tak stává i čarodějnickým učněm. To je jednoduché jako, když Jose Armando miluje Josefinu, která se ovšem spokojí jedině s opětovanou láskou Antonia, který je ovšem násilník a vrah,zabivši Donu Merunu, první svého jména, která jediná mohla opětovat lásku Armandovi, neb jej hluboce milovala,což se nelibilo Antoniovi, který si zamluvil srdce Armandovo, jemuž se naopak Antoniova láska hnusila. Je nad slunce jasné, že vrah není určitě zahradník, nýbrž muž s černou helmou, zdobenou péry. Krásný opravdu nádherný úvod, ke knize Armando v lese.

kirkous
14.07.2016

Skusil jsem to, když o tom spousta lidí mluví (pochvalně), ale nedočetl. Nemohu přitom říct, že by to nebylo čtivé. Ale asi jsem čekal víc, i když těžko říct, co. Nakonec mi z toho zbyla jen knížka na ukrácení volného času, a to je málo. Možná mi ale nesedí žánr. Je-li všechna současných fantasy podobně slátaná, tak prostě do tohoto oddělení knihovny chodit nemusím.