Zakletý v čase

Zakletý v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32016/bmid_zaklety-v-case-xcR-32016.jpeg 4 285 69

V lese nedaleko domu, kde bydlí malá Clare, se zjevuje a mizí tajemný nahý cizinec. Když Clare překoná prvotní strach a se záhadným mužem jménem Henry se seznámí, začne se odvíjet napínavá romance. Henry trpí zvláštní chorobou – přemisťuje se v čase, aniž by mohl ovlivnit směr a cíl své cesty. Přesto je pozoruhodně často přitahován k malé, dospívající, dospělé či stárnoucí Clare. Netradiční romance s fantastickým motivem cestování v čase a propracovaným dějem okouzlila jen ve Spojených státech 2,5 miliónu čtenářů, získala několik literárních cen a byla převedena do filmové podoby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Time Traveler´s Wife , 2003

denuska
18.07.2012 5 z 5

Já takovéto knihy moc ráda, proto dávám 5 hvězd za nápad, formu, čtivost.....

eniete
17.07.2012 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se v samotném příběhu začala orientovat, ale je to skvělý příběh, který dožene i k slzám.

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Úžasný nápad, skvělá kniha, řekla bych, že i filmová verze je povedená. Rozhodně doporučuji k přečtení. Nejvíce mě asi zaujal samotný námět, nápad. Napsat o člověku, který se přesouvá v čase a snaží se přitom žít v reálném čase život s krásnou mladou ženou je někdy až dech beroucí. Jmenovaná žena nikdy neví, kdy se její láska objeví a kdy zmizí a hlavně v jakém věku se objeví, zda v mladé podobě či už více vyzrálé.

Vikina333
24.05.2012 5 z 5

Sci-fi romanťárna, co stojí za přečtení..

netty.vanity
16.03.2012 5 z 5

"Jaké to je?
Přesně takové, jako když se vám zdá o zkoušce, na kterou jste se neučili, navíc na ni přicházíte úplně nazí a nechali jste doma všechny doklady."

Konečně kniha, které můžu dát s čistým svědomím plný počet. Strašlivě dojemný a silný příběh o cestovateli v čase, který díky svým záhadným cestám do minulosti pozná svou budoucí ženu. Nejvíce mě bavila první půlka, kdy šlo převážně o seznamování Clare s Henrym, jakmile se začali snažit o dítě, už to trochu ztrácelo na čtivosti a navíc to bohužel směřovalo k tomu nevyhnutelnému konci. Zatímco ta druhá půlka je tedy vážně smutná, u první se ještě člověk pobaví, jak je úsměvná. Ale i tak je kniha jako celek naprosto výborná, nic takového jsem snad ještě nečetla. Předem jsem bohužel věděla, do čeho jdu, protože jsem jako první viděla film. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíš bych z knihy byla ještě nadšenější. Takhle si neodpustím srovnání;v knize nebyl Henryho konec dostatečně vykreslený tak jako ve filmu, takže to sice zabránilo slzám, ale i silnějším pocitům z konce. Těžko říct, jestli je to dobře. Když pomyslím na zápory, tak mě napadá snad jedině čtyřicetiletý Henry líbající Clare v pubertě, zdálo se mi to trochu nemístné:-)Jinak celkově velice promyšlený děj, nekýčovitost příběhu (u cestování v čase je to ošemetné) a výborný čtenářský zážitek, který jen tak nic nepřekoná.

bookcase
03.02.2012 5 z 5

Výborný román, dobře propracovaný, i když jsem se ze začátku musela vracet, abych to pochopila. Jakmile se tak stalo, vklouzla jsem do příběhu jako po másle a četlo se to samo.

papaya
22.01.2012 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a potom sem ji našla v knihovně, musela sem si ji přečíst, a naprosto mě dostala :-)

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

A ještě bych ráda dodala, že popis knihy Žena cestovatele časem je popsaná spíš z filmu než dle knihy, protože v knize za to Clare nemůže, není to tak, že by obešla Henryho a poradila si jinak.

Film byl hezký, ale ve srovnání s knihou mě hodně zklamal.

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je moc pěkná a hezky se čte. Zaujme vás hned na začátku a poté už nepustí až do úplného konce. I když je pravda, že jeden úsek ke konci by se podle mě mohl klidně vymazat.

Zajímalo by mě, jak někdo mohl tuto knihu ohodnotit jen jednou hvězdičkou. Myslím, že taková nízká hodnocení by měla mít i doprovodný komentář.

zfilmováno cestování časem první láska fantaskní

Audrey Niffenegger
americká, 1963
2009  85%Zakletý v čase
2011  75%Její děsivá souměrnost

Kniha Zakletý v čase je v