Zakletý v čase

Zakletý v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32016/bmid_zaklety-v-case-xcR-32016.jpeg 4 285 69

V lese nedaleko domu, kde bydlí malá Clare, se zjevuje a mizí tajemný nahý cizinec. Když Clare překoná prvotní strach a se záhadným mužem jménem Henry se seznámí, začne se odvíjet napínavá romance. Henry trpí zvláštní chorobou – přemisťuje se v čase, aniž by mohl ovlivnit směr a cíl své cesty. Přesto je pozoruhodně často přitahován k malé, dospívající, dospělé či stárnoucí Clare. Netradiční romance s fantastickým motivem cestování v čase a propracovaným dějem okouzlila jen ve Spojených státech 2,5 miliónu čtenářů, získala několik literárních cen a byla převedena do filmové podoby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Time Traveler´s Wife , 2003

Aneleh
26.03.2016 5 z 5

Zaujal mě především zvláštní zajímavý námět, s kterým jsem se nikdy dříve nesetkala. Ze začátku jsem se trochu hůře orientovala v časech, ale jinak pěkná sci-fi romantika. Kniha stojí za přečtení a určitě si půjčím i "Děsivou souměrnost" od této autorky.

orson
26.03.2016 5 z 5

Moc se mi líbily ty časové paradoxy. Dobrý příběh, skvěle vymyšleno, napínavé do poslední stránky. Jen začátek byl pro mě trochu matoucí, ale to bylo hlavně tím skákáním v čase. A to jsem viděl dříve film, než jsem přečetl knihu (naštěstí jsem jej z větší části zapomněl).

zuzana1888
16.01.2016 3 z 5

Začetla jsem se a pak mi teprve došlo, že jsem viděla film. Knížka je ale poutavá, romantická. Mě osobně se moc líbily pasáže vyprávěné Henrym. SPOILER: Jinak knížka má stejnou dynamiku jako příběh - na začátku jsem byla nadšená, pak jsem už začala tušit špatný konec a už jsem se skoro musela do čtení nutit. Ale moc příjemně strávený čas.

Veronika.C
30.06.2015 5 z 5

Krásná příběh ikdyž opravdu smutný ... od knihy jsem se nemohla odtrhnout a i filmové zpracování se mi líbilo :)

06.05.2015 5 z 5

Čtivé, romantické, smutné... Ten typ knihy, díky které zapomenete na všechno kolem.

06.05.2015 5 z 5

Sali88
09.04.2015 5 z 5

Když jsem viděla počet stran, nejdříve jsem se lekla, říkala jsem si, co by v takovémhle příběhu mohlo být na tolika stránkách, ale nakonec se mi knížka četla opravdu dobře, občas jsem se sice musela zorientovat ve skocích časem, ale přečetla jsem ji za tři dny, moc se mi líbila :)

exitus
09.04.2015 2 z 5

Že já se vždycky s těmi bestsellery nechám nachytat. Spousta povyku pro nic, nebo téměř pro nic. Zajímavý námět, ale zpracování silně pokulhává. Četla jsem v AJ, nevím, jestli překlad pomohl, ale některé obraty a odstavce mě fakt bily do očí. Strašně mi také vadilo občasné používání hrubých výrazů (co se sexu týče), vůbec mi to k charakteru Clare nesedělo a vždy mě to úplně vytrhlo z děje. Ani jedna postava nebyla zvláště sympatická a úplně jsem nepochopila, proč vlastně Clare Henryho tak strašně milovala? Protože jí řekl, že to tak v budoucnosti bude? Bohužel mi tedy bylo úplně jedno, jak kniha dopadne a co se s hrdiny knihy stane, takže nemohu ani posoudit, zda byla na konci smutná.

dalia1769
02.02.2015 4 z 5

Můj oblíbený námět cestování v čase a z toho vyplývajících paradoxů, tentokrát v trochu netradiční podobě. Zpočátku chvíli trvá, než si člověk srovná v hlavě posloupnost a aktuální věk zúčastněných, ale postupně do sebe všechno zapadne. Napínavý, krásný a zároveň, zvlášť ke konci, smutný příběh...

Alisce
22.01.2015 5 z 5

Trochu mě odradil počet stránek, ale kniha se čte velice dobře. Nejdříve jsem viděla film, který se mi sice líbil, ale na knihu nemá. Ráda si jí ještě někdy přečtu.

tweed
10.10.2014 2 z 5

Čekala jsem více sci-fi a méně růžovosti. Moje chyba. K mému - ne příliš vysokému - hodnocení, také příspívá to, že i kdyby nastal v knize konec světa, tak vám to je naservírováno na krásné podložce, abyste si náhodou nemysleli, že to je nějaká tragédie. Milovníci romantiky si v tom zřejmě najdou své. Není to úplně tupé, není to úplně obyčejné, ale pro mě to nebylo dostatečně vzrušující/působivé.

sumcicka
29.04.2014 3 z 5

Zaujal mě především zajímavý námět knihy, na níž bylo vidět, že autorka má vše promyšleno do nejmenšího detailu. Neustálé skoky v čase mě nejprve poněkud mátly, ale postupně se vše začalo propojovat až přede mnou nakonec velmi živě vyvstal celý obraz života Henryho a Clare.

27.03.2014 5 z 5

Hodně čtivá kniha, sice jsem z tématu byla původně trochu rozpačitá, ale pak jsem se začetla a během pár dní jsem knihu zvládla. Příjemné, lehké čtení.

ttinecka
21.08.2013 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, a protože mě příběh zaujal, koupila jsem si knížku. Kdybych příběh poznala v opačném pořadí, nejspíše by se mi knižní podoba líbila více. Příběh je to úžasný, i když smutný, ale takový je život. Knížka mohla být kratší, některé pasáže, kdyby nebyly, nic by se nestalo. Vztahy mezi lidmi jsou obecně složité, tady ještě složitější, ale z vyprávění dýchá silný cit a láska. Pocit z příběhu ve mě zůstane dlouho :-)

chatterbox
12.07.2013 5 z 5

Asi nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla.

budíček
08.06.2013 3 z 5

V případě tohoto příběhu jsem viděla nejdřív film a ten byl dobrý, tak jsem se rozhodla přečíst i knížku. Přeskakování z času do času bylo celkem pochopitelné a dalo se v ději i přesto orientovat. Příběh o vztahu 2 lidí, z nichž jeden cestuje časem, mě zaujal. Kdyby ale knížka byla o polovinu kratší nic by se nestalo, spíš by jí to pomohlo. Takhle byly některé pasáže vyloženě zbytečné a navíc k ničemu zásadnějšímu nevedly - jen natáhly dílo o nějakých zbytečných 100 stran navíc. Upřímně film, který byl o tuto vatu ochuzený, se mi líbil mnohem víc (a to se mi v porovnávání knížky s filmovým zpracováním skoro nestává --- Až tak moc tě nežere je děsivá výjimka potvrzující pravidlo:) ). I přes tato mínus mě to ale celkem bavilo a časem si ji třeba zase přečtu.

Četla jsem i jiné příběhy s podobnou tematikou, které byly sice kratší ale kvalitou lepší a víc mě oslovily takže se prostě neubráním srování a kritice... Možná, že až se k ní časem vrátím budu hodnotit jinak, teď spíš jen mírný nadprůměr...

manaj
10.04.2013 5 z 5

Krásná kniha. Zanechala ve mně takový nějaký zvláštní pocit smutku. Ráda se k ní budu vracet.

Patulle
27.01.2013 5 z 5

Opravdu dobrá kniha. Celý příběh je úžasně propojený s minulostí a přítomností. Opravdu skvělé čtení a ten konec. :)

ivankaax
29.10.2012 5 z 5

Občas jsem se v příběhu ztrácela, tak jsem se vracela, ale i přesto to byl zážitek. Krásná kniha, určitě budu muset shlédnout i film, který je prý taky povedený.

KKlara
19.07.2012 5 z 5

Chvíli mi trvalo se dostat do příběhu. Chce to trochu jiné rozpoložení, knihu nepovažuji za vhodnou do pražské tramvaje, ale spíš ji číst v klidu, mít čas se i zamyslet. Byla to krásná kniha.

zfilmováno cestování časem první láska fantaskní

Audrey Niffenegger
americká, 1963
2009  85%Zakletý v čase
2011  75%Její děsivá souměrnost

Kniha Zakletý v čase je v