Zakletý v čase

Zakletý v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32016/bmid_zaklety-v-case-xcR-32016.jpeg 4 285 69

V lese nedaleko domu, kde bydlí malá Clare, se zjevuje a mizí tajemný nahý cizinec. Když Clare překoná prvotní strach a se záhadným mužem jménem Henry se seznámí, začne se odvíjet napínavá romance. Henry trpí zvláštní chorobou – přemisťuje se v čase, aniž by mohl ovlivnit směr a cíl své cesty. Přesto je pozoruhodně často přitahován k malé, dospívající, dospělé či stárnoucí Clare. Netradiční romance s fantastickým motivem cestování v čase a propracovaným dějem okouzlila jen ve Spojených státech 2,5 miliónu čtenářů, získala několik literárních cen a byla převedena do filmové podoby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Time Traveler´s Wife , 2003

mss
17.02.2020 3 z 5

Filmové zpracování této knihy mě uchvátilo po prvním zhlédnutí. Avšak až letos jsem si koupila knihu, na kterou jsem se velmi těšila. Ale bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem krásně hřejivý příběh, plný dramatu a osudové lásky. Avšak v knize mi to kouzlo z filmu chybělo. Kniha se sice četla velmi dobře, ale dost často mě spíš odrazovala kvůli různým zbytečným scénám. Škoda, snad poprvé v životě, kdy ocením filmové zpracování více než to knižní.

KristínaKap
10.01.2020 5 z 5

Otřesná devadesátková obálka knihy mě sice skoro odradila, ale aspoň už chápu doslova, co znamená rčení " Nesuď knihu podle obalu." Příběh neskutečnè propracovaný a zajímavý, i když o ději jasně vypovídá už název, tak jsem byla neskutečně mile překvapená.

jjanca
05.01.2020

Po 220 stranách bohužiaľ odkladám. Začala som sa nudiť asi po 180 stranách, je mi jedno, čo sa s postavami stane. Zbytočne dlhé, knihu by šlo skrátiť. Možno sa k nej niekedy vrátim.

KateTheBlogger
20.12.2019 4 z 5

Chvíli trvá než se do knihy "dostanete" a začnete se orientovat v čase, ale pak už Vás příběh pohltí a čtete v kuse až do konce a bez problému skáčete z jednoho roku do druhého. Líbil by se mi jiný konec, protože by si ho oba zasloužili, ale i tak, jsem ráda, že jsem knížku přečetla.

lucinka84
06.10.2019 3 z 5

Upřímně řečeno, čekala jsem uplně něco jiného. Zbytečně dlouhé. Místy jsem se nudila. Za mě je kniha zklamáním.

saman001
08.08.2019 4 z 5

Kdyby byla o polovinu kratší, byla by to skvělá kniha.

adorjas
29.04.2019 3 z 5

Romantické scifi, ktoré sa dalo vydržať aj pre tých, ktorí úplne romantickí nie sú. Inak, občas tam bolo dosť veľa sladkých rečí a niektoré časti mi prišli priam zvláštne (predstava 40 ročného Henryho a 12 ročnej Clare, trošku lolitkovské na moje pomery), ale inak, kniha príjemne ubiehala aj napriek jej hrúbke.

Alizon
18.03.2019 4 z 5

Knihu mi doporucila kamaradka, ktera z ni byla opravdu nadsena. Za sebe muzu napsat, ze kniha nebyla vubec spatna. Romantika a laska napric casem - kniha tak oslovi spise zeny. Celkove dobre promysleny pribeh, styl psani se mi take libil. Plus davam za dalsi osobu, ktere bude trpet stejnou chorobou, ktera se v pribehu objevi (neprozradim kdo) - pridava celemu pribehu jeste neco navic. Mne osobne v knize neco maleho chybelo .... , snad to ze pres vsechny detaily pribehu je Clare jaksi malo osobni. Normalne bych se u podobneho romanu vice "ztotoznila" s zenskou hrdinkou - tady mi zajimavejsi prisel spise Henry. Takze "jen" 4 hvezdicky. Kniha rozhodne dobra, ale ne uplna srdcovka.

Amifa
18.01.2019 5 z 5

Velmi čtivá :-)

Taťka Hraboš
02.11.2018 4 z 5

Pokud se člověk přenese přes některé logické nedostatky autorčiny koncepce (lze vstoupit do minulosti, aniž by se cokoli změnilo na budoucnosti?) i přes některé jiné dílčí nedomyšlenosti, může konstatovat, že přečetl pozoruhodný a velice čtivý a napínavý román. Ani ten už poměrně dlouho předvídatelný "špatný" konec dojem nekazí (tomu by možná bylo právě naopak, pokud by autorka svůj román dovedla k happy-endu).

BlaniVan
24.10.2018 4 z 5

Už je to déle co jsem viděla film a moc se mi líbil, takže když jsem zahlédla v knihovně tuhle knihu, chtěla jsem si to také přečíst. Moc pěkný příběh a skvěla se čte. Občas je trochu zmatečné kdo a kdy zrovna vypráví příběh, ale není to nic co by se nedalo překonat, naopak to k tomu příběhu patří. Originální a nápaditá kniha.

milan1315
06.06.2018

Petra Andělová by měla vědět, že "Down under" je Austrálie, cheshirská kočka není druh kočky, ale Kočka Šklíba z Alenky v říši divů atd. Překlad knihu zabíjí.

Makus216
30.01.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se orientovat v ději, ale jakmile jsem se začetla, od knihy jsem se neodtrhla. Četla jsem jí asi před sedmi lety, ale stále si vybavuji, že mě kniha dojala a pár stránek jsem promočila díky mým slzám, hezký příběh.

jaroiva
27.01.2018 5 z 5

jeden z mých nejoblíbenějších filmů, knížku si asi budu muset nutně přečíst

tatjana1737
17.09.2017 3 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Neviděla jsem film a po začtení se do knížky jsem čekala trochu něco jiného. Jednu hvězdu ubírám za jistou nedotaženost, druhou za absenci happy endu, na který jsem zhruba od poloviny knihy čekala. Protože taková láska, která překoná čas i všechny překážky, dokáže roky čekat, ale i žít v nejistotě v přítomnosti, by si happy end rozhodně zasloužila.

Kdybych si po přečtení knížky neodnesla nic jiného, tak musím říct, že ode dneška budu s podezřením v oku koukat na každého ze zaměstnanců Krajské vědecké knihovny v Liberci, jestli neskrývají nějaké "časové" tajemství...

ajucha
21.10.2016 2 z 5

No jo no, světový bestseller, podle kterého se točí filmy :( Záruka kvality to tedy rozhodně není! Kniha byla předvídatelná a zbytečně dlouhá, ubrat sto stran by jí rozhodně neuškodilo. Ani postavy mi nepřišly nijak zvlášť sympatické, zejména Henry. Hodně prvoplánové romantiky a málo cestování časem, škoda, že se také necestovalo i do jiných období, jako třeba v Propasti času. Když vůbec srovnám obě knihy, tak v české (!) Propasti času byla romantika mnohem více uvěřitelná a přitom se jednalo o ultimativní sci-fi. Takže Zakletý v čase má ode mě palec dolu :)

KiyomiAsuka
10.09.2016 4 z 5

Originální a zajímavé skrz cestování časem.

Annette
20.06.2016 5 z 5

Zakletý v čase je nesmazatelně jedna z mých nejoblíbenější knih vůbec. Četla jsem ji už třikrát a pokaždé se mě dotkla, pokaždé mě rozzuřila, rozesmála i rozplakala. Nesmazatelně se mi vryla do paměti a to nejen tím, jak neobyčejný a originální je její děj a námět, ale i lehkostí a citovostí s jakou je kniha napsána.
Je snad jen trochu škoda, že tato literární předloha není tak populární jako její filmové zpracování, ale to se knize v kvalitách dost přiblížilo a určitě také stojí za pozornost.

Jonny
13.06.2016 4 z 5

Rozhodně zajímavé. Přesuny v čase a jejich pojetí (že jsou neovladatelné, nepředvídatelné) vytváří spoustu zajímavých situací. Těžko se mi hledala hranice mezi tím, co může Henry, coby poutník časem, ovlivnit a co už ne. (Sám explicitně říká, že nic ovlivnit nemůže, ale dost a dost věcí změnil...) V knize jsou překlepy a drobné chyby - a bylo jich tolik, že mi utkvěly v paměti a zmiňuju je tady. Ale jinak je kniha čtivá a zajímavá.

Krami
14.05.2016 5 z 5

Opravdu atraktivně zpracovaný námět, díky kterému tahle knížka vybočuje z řady těch "běžných". Snad bych už dal "jen" čtyři hvězdičky, ale za kapitolu "Rozluka" dávám pět! Slza byla. A film je taky moc pěkný.

zfilmováno cestování časem první láska fantaskní

Audrey Niffenegger
americká, 1963
2009  85%Zakletý v čase
2011  75%Její děsivá souměrnost

Kniha Zakletý v čase je v