Past

Past https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117816/bmid_past-qR3-117816.jpg 4 329 54

Zahrada nesmrtelnosti série

Co kdybyste se dozvěděli, kdy – na den přesně – zemřete? Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře. Tento osud čeká i šestnáctiletou Rein Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rein je útěk – chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rein se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty… 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wither , 2011

Shinju
16.03.2014

V levných knihách jí prodávají za 49 kč

katerinad
04.03.2014 5 z 5

některé věci mě překvapili, v knize se toho po úvodu moc nedělo, přesto to bylo zajímavé, dobře se kniha četla a těšila jsem se na další chvilky, kdy budu pokračovat, těším se až nakouknu do stránek druhého dílu

Knihomolka Rů
28.02.2014 3 z 5

U této knihy je pro mne velké mínus, že se mi špatně četla. Několikrát jsem ji odkládala a než jsem ji přelouskala, měla jsem několikrát chuť začít číst něco jiného. Jinak se mi příběh docela líbil, i když mě to občas lehce nudilo. Každopádně druhý díl už mám doma, takže si ho přečtu, třeba to ještě předčí mé očekávání.

Nicoletka
14.11.2013 5 z 5

Kniha me zaujala jako uz dlouho zadna jina ne. Od prvni do posledni stranky je dej napinavy, uchvatny. Opet neco noveho, nova myslenka, ktera je autorkou skvele zpravovana. Past jsem dohromady cetla mozna 8 hodin, nedalo se odtrhnout. Nektere veci (hlavne ohledne Cecily) me sice docela az desily, ale to k te knize proste patri. Tesim se, az si prectu druhy dil a jsem rada, ze jsem se do toho nakonec vrhla, ackoli jsem ji nekdy pred 10 mesici odlozila po prvnich trech strankach, protoze jsem si myslela, ze pujde o obchod s bilym masem, znasilnovani a podobne. Mile prekvapeni. :)

Lentilka45
25.08.2013 4 z 5

Oceňuji velmi zajímavý námět. Kniha se čte velmi pěkně, doporučuji jako nenáročnou četbu.

jana89
16.08.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova na jeden dech. Bylo zajímavé sledovat příběh hlavních postav Lindena a jeho tří manželek.

Musím přiznat, že jsem trochu fandila tomu, aby se vztah Rhine a Lindena o něco více rozvinul, a tak jsem byla poněkud sklamaná koncem. Ale zase na druhou stranu jsem zvědavá, jak se bude příběh Rhine dále vyvíjet, zda se jí podaří doputovat za jejím bratrem a zda se skutečně podaří vynalézt lék, který by mladým liden umožnil dožít se poněkud vyššího věku.

Už teď se těším na přečtení dalšího dílu :-).

zdenulii
04.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, je hodně čtivá. Je to zajímavý příběh, zase něco jiného :) Jen mě občas štvaly zdlouhavé myšlenky hlavní hrdinky. Mám radši konverzace

Lady.Ge
09.03.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla čtivá, děj mě prostě zaujal. Už od začátku jsem měla ráda Lindena, Rein i Jennu. I když Reinu rozhodnutí se mi nelíbilo (pozor, spoiler), protože já bych zůstala s Lindenem. Gabriel byl sympatický a blablabla, jenže se v knize skoro neobjevoval, takže jsem měla ráda hlavně Lindena. I když jeho nevědomost byla smutná.
Co mě hlavně zaráželo, bylo těhotenství nejmladší z manželek, Cecily. Vždyť ta holka byla tak stará jako já, a už čekala dítě! A ikdyž se potom to dítě narodilo, zaráželo mě, jak se ten debil (kdo četl, ví, o koho jde) opovažoval se toho mrňouse třeba jen dotknout. A to, co provedl mé oblíbenkyni Jenny...
Na další díl se těším, ale nepotřebuji ho nutně. Protože bych byla radši, kdyby si místo Gabriela vybrala Lindena. Každopádně si ho jistě přečtu.

Lana Lasthovick
24.02.2013 5 z 5

Smutná, pochmurná ale krásná knížka

kattyV
17.02.2013 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, dá se snadno přečíst za den či dva. Ale mám pár výhrad - trošku moc katastrof - už jen fakt, že se objevil virus, na který umírají dívky ve dvaceti a chlapci v dvaceti pěti by stačil. Ale autor ještě přidává totálně zničený svět. Zmizela Evropa, Asie,,, samozřejmě, že Amerika přežila. Zatím se ten fakt zmizelého světa moc neprojevil, asi v dalších dílech. A i ta je v rozkladu.
Druhou výhradou je poměrně chudý děj - mladá dívka unesená ještě s dalšíma dvěma, aby se staly manželkami bohatého chlapce. Ten je poměrně milý, byť naivní, zlo představuje jeho otec - příslušník poslední generace, která ještě byla odolná proti viru.Půvabná Rein nemyslí na nic jiného než ze zlaté klícky utéct. Postupně se sice sblíží s oběma spolumanželkami a nakonec i se svým manželem, ale myšlenka na útěk ji neopouští.
A daleko bližší vztah naváže s jedním z mladých sluhů. Útěk se nakonec podaří, ale co dále? Nejspíše se dozvíme v příštím díle. Celé to je takové hodně neukončené, takže si budu muset přečíst další díl. Jen se bojím, že ani tam tom ještě nedospěje ke konci.

dqenisa
13.01.2013 5 z 5

Začala bych tím, že mě to velice překvapilo. Ta myšlenka využití budoucnosti a ostatně samotné pojetí tohoto tématu bylo dobrý nápad. Iluze kterou auorka popsala byla téměr dokonalá, popsání vztahu třech odlišních dívek mě také nadchlo. Autorka zde vystihla všechny potřebné aspekty a to lásku, oddanost, touhu, příběh, sílu vůle a další. Opravdu dobrá knížka.

~.Lucy.~
07.01.2013 5 z 5

Knihu takového rázu jsem ještě nečetla a moc se mi líbila :) Myšlenka byla skvělá a originální (Moc knih jsem ale zase nenačetla) Jenna, Rowan a Gabriel mi byli sympatičtí jak už se mi dlouho nestalo. Doporučujiii :)!

Kate.S
27.12.2012 5 z 5

Moc pěkná kniha. Zajímavý námět, hezky zpracovaný. Nabízí skvělé nahlédnutí do budoucnosti, které bych ale byla velice nerada, kdyby se uskutečnilo. Příběh je v některých částech úžasně romantický a někdy mi je Lindena líto. Jsem moc zvědavá na další díl.

mynonka
20.05.2012 4 z 5

Po lehce rozpačitém začátku, kde autorka zbytečně opakuje určitá fakta, která už dávno máme v paměti (což mě osobně neskutečně lezlo na nervy:D), se začne odehrávat příběh, který Vás dokonale vtáhne do prostředí luxusu, ale také do nečekaného přátelství mezi ženami, jež by měly být rivalkami. Konec zůstává dokonale otevřený a já osobně se těším na pokračování, i když je prý velkým zklamáním. Skoro žádná z postav není jen kladná nebo záporná(obzvlášť Linden), což mě potěšilo. Styl psaní tak odpovídá věku spisovatelky a přece je to jedna z těch, kterou nedáte z ruky. Vřele doporučuji:).