Záhadné príhody pána Tragáčika

Záhadné príhody pána Tragáčika https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73423/bmid_zahadne-prihody-pana-tragacika-x13-73423.jpg 5 37 6

TENTO SVAZEK OBSAHUJE DÍLA VYDANÁ SAMOSTATNĚ: Pán Tragáčik a templári (orig. 1966) a Pán Tragáčik a strašidelný kaštieľ (orig. 1969). Hlavnou postavou je historik umenia a amatérsky detektív Tragáčik, čestný človek so zmyslom pre humor. V oboch príbehoch musi náš hrdina rozluštit mnoho záhad, čeliť nepříjemným protivnikom, vyviaznuť z nebezpečných pásci. Dobrých pomocnikov nachádza v šikovných a všímavých detoch, které neraz zbadajú to, čo jemu uniklo. A tak spoločnými silami hladaju dómyselne ukrytý poklad templárov a usilujú sa odhalit tajomstvo starého kaštiela.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Pan Samochodzik i templariusze,Nasza Ksiegarnia

bazyk21
02.01.2023 5 z 5

Skvěle jsem si oba příběhy užil. V dobách dětství jsem přelouskal všechny české díly a na slovenské jsem si netroufal. Tak teď, na stará kolena, si plním dětské sny ;o))

former3980
04.10.2021 5 z 5

Treba si odmyslieť mobily, internet, sociálne siete a ponoriť sa do toho... (to ale môžeme už asi len my staršie ročníky - mojim deťom nič nehovorí ani telefónna búdka). Nienacki mal lepšie aj slabšie príbehy. Ja som si ako prvý prečítal Fantomasa a bola to taká pekná naivná rozprávočka, okorenená krásou zámkov na Loire. Ale Záhady sú jeho najlepšia kniha. Strašidelný zámok je výborný, ale templári absolútny meisterstück. Nápady so všetkými tými úkrytmi ich pokladov sú fakt skvelé a autor musel byť majster fantázie. Plná paľba - 100 %!

charlied
19.05.2020 5 z 5

Kniha môjho detstva. Minule som knihu požičal kolegovi /má cca 50 rokov/, ktorý ju čítal synovi na dobrú noc. Potom som ju požičal kolegynke /po štyridsiatke/, ktorá celú sériu o Tragáčikovi čítala už druhý raz... Veľa som premýšľal o tom, či sa hlavný hrdina nepodpísal pri formovaní mojej osobnosti... Ak máš rád hľadanie pokladov, tajomné znaky, fajn ľudí a humor, potom je táto kniha pre teba. /Pozor! Kniha určite nie je Sci-fi, ani Fantasy! - To bude omyl./

protokol
19.05.2019 odpad!

do paroma zae som dôveroval a zase som naletel je to blbosť

Uroborus
17.03.2018 5 z 5

V období, keď sa to vydávalo v tejto edícii, určite to patrilo k špičke dobrodrodružnej sci-fi literatúry. Aj teraz sa celkom ťažko zháňajú...

Heyhey
06.02.2015 3 z 5

Bylo to celkem fajn čtení. Ale uvažovala jsem, jestli se to ještě líbí dnešním dětem, které jsou zvyklé na více akce a krve.

Zbigniew Nienacki
polská, 1929 - 1994