Zachraň nás

Zachraň nás https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485042/bmid_zachran-nas-Fqc-485042.png 4 542 542

Zachraň mě série

< 3. díl

Maxton Hall série

3. díl

Závěrečná část trilogie Mony Kasten nás opět vede za přáteli z Maxton Hall. Takhle si svůj poslední rok na střední nepředstavovali. Ruby je v šoku. Vyhodili ji ze školy. A ke všemu se zdá, že je to Jamesova vina. Jejich vztah projde novou zkouškou. Ruby ale v Jamese nepřestane věřit a ten dokonce u Bellových najde nový domov. Kdo ale za všemi katastrofami stojí doopravdy? James se rozhodne utéct svému nalinkovanému osudu a začít si s Ruby plnit své sny. Stejně jako jeho sestra, nastávající maminka Lýdie. První zamilovanost prožívá i Ember a Kesh s Alistairem. Ruby a Jamesovi se nakonec podaří rozluštit podivný propletenec kolem závěti Jamesovy matky a osudu prastaré anglické oděvní firmy Beaufort. Trilogie, která nás tak dlouho provázela osudy přátel z Maxton Hall, končí, a jejím hrdinům nový život začíná. Projděte s nimi jejich posledním společným rokem a vším, co tentokrát přinese.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Save Us , 2018

AnnaNes
31.03.2022 3 z 5

Pěkné zakončení, na můj vkus trochu uspěchané. Přála bych si více kapitol z pohledu Jamese a Ruby.
Cením, že v každé větě nebyla maminka a tatínek. Zároveň vím, že to není vina autorky, ale nakladatele/tiskárny, ale proč ty prázdné stránky mezi kapitolami? Dost mě to rušilo a knížka měla ještě o X stran méně.

Špekyn
28.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Milé zakončení trilogie. Ale žadný "wow" efekt se nekonal, děj se příliš neposouval. Proměna charakterů hrdinů byla moc prvoplánová a zápletka se zavětí taktéž. A čekala jsem větší rozvinutí vztahu Wrena a Ember, případně i Keshava a Alistaira, když Alistair dostal dokonce prostor jako jeden z vypravěčů. Ale jako young adult počtení hezké.
K překladu bych měla výtky ohledně používání slovesa osamět. V češtině se rozhodně neužívá v takove míře, jako v daném textu.

MichaelaJan
25.03.2022 4 z 5

James mi udělal radost, jak se od prvního dílu změnil, nakonec se z něj stal slaďouš . Ale na druhou stranu, mnohem víc jsem chtěla číst příběh Wrena a Amber. Určitě je to slabší než série Začít znovu. Ale ! Je to Mona Kasten :) pohodové čtení , podle mě zbytečně protažené do tří dílů, určitě udělá radost, ale nepatří mezi knihy, ke kterým se někdy vrátím.

Zuzana215
25.03.2022 2 z 5

Bohužel musím s těžkým srdcem říct, že mě to ani trochu nebavilo. Překlad paní Nory se trochu zlepšil - slova tatínek a maminka z 80% zmizela, ovšem který mladý člověk říká slovo JEJDA, COOL, aj.? Za mě to bylo hrozně prkeně napsané (přeložené). Navíc postavy se lusknutím prstů neskutečně změnily, což jsem jim vůbec nevěřila. Při životě mi držel jen příběh Ember. Jsem ráda, že je série za mnou.

Pavcas76
24.03.2022 3 z 5

Poslední díl byl celkem nuda. Je vidět, že autorce došly nápady.

happy19
23.03.2022 5 z 5

Skvělé zakončení série!
Hlavně,že se vše vysvětlilo,-)
Moc jsem si se členy Maxton Hall užila jejich trnitou cestu za štěstím:-*

„Ten, kdo chce mít něco, co ještě nikdy neměl, bude také muset udělat něco, co ještě nikdy neudělal.“

Pedruska01
22.03.2022 5 z 5

Na třetí a poslední Monu jsem se těšila, byla jsem dost zvědavá, jak to s postavami dopadne. Takže není divu, že jsem po ní skočila hned, jak jsem mohla. Samozřejmě ani poslední díl nepostrádal už jistou osobnost Mony samotné, čtivý a příjemný styl. Četlo se to velmi rychle a upřímně mě mrzí, že to nemá více stránek. V mnoha ohledech by tomu pomohly ještě více. V každém případě jsem byla spokojená a oceňuju, že se autorka rozhodla dát prostor i dalším postavám, které byly v předešlých díle stále jen hodně vedlejší.
Hlavní hrdinka Ruby byla fajn, oblíbila jsem si ji a neměla jsem nic proti zásadního. Na začátku knihy, dokud se řešilo to, co se jí přihodilo mě hodně zajímala a bavila. Po vyřešení můj zájem sice opadl, ale nebyla to vlastně chyba postavy jako takové. Pak už se hlavně demonstrovalo, to jak dobře se má a jak řeší svoje barvy, plánovač a jiné. To první bylo ok, to druhé už ani tak ne. Její sestra Ember se mi líbila snad o to víc, že ona ještě to svoje "neřekla" celé. Měla jsem jí ráda, fandila jí a upřímně jsem jí docela přála druhou polovičku. Po malém zrádném šoku jsem se za ni usmívala.
Druhý hlavní hrdina James toho měl na svých bedrech stále pořád dost, a to především kvůli jeho otci. Mimochodem, tenhle parchant mě vážně štval. Nepřála jsem mu nic hezkého a trochu mě zklamalo, že se nekonalo velké odhalení nějakého krutého potrestání, které by si jednoznačně zasloužil. James měl velké plány a sny a byla jsem ráda, že se mu (s)plnily, že byl šťastný s Ruby, že jim to klapalo i přes počáteční nedorozumění. Jeho sestra Lýdie se od prvního setkání hodně změnila a jak jsem ji nemusela, tak si mě dost získala. I za ni jsem velmi ráda, že našla to své životní štěstí. Nemohla jsem ji nefandit, včetně jejího protějšku. Jistě to není jednoduché a stále se to nebere, ale poprali se s tím velmi dobře.
Jak jsem se zmiňovala na začátku, oceňuji, že i další postavy jako Wren či Alistair měli svůj vlastní prostor, což v předchozích dílech nebylo. Dokázala jsem se k nim dostat blíže a utvořit si na ně úplně jiný obrázek. Velmi dobrý krok a možná až neobvyklý - čím víc dílů, tím víc vyprávění jednotlivých postav. Ale zpět. Přeci jenom to nebyli jen zazobaní spratci, kterým svět padá k nohám. Ne. Zdání klame. Stačí jen když si jejich důvěru někdo získá a oni se pak otevřou. Dokázala jsem si je oblíbit a držela jsem jim palce. Dokonce obou. I přes osobní postavení mi to tady prostě nevadilo a jo, byla jsem za ně ráda. Až na výjimky to neměli tito kluci jednoduché. Samozřejmě se objevili i další postavy, které jsem si dokázala oblíbit jako Ofélie nebo Percy. Vlastně, byla to dost sympatická kniha, po této stránce.
Děj se nijak výrazně neposunul, rozhodně to není nějaké výpravné vyprávění, spíše se jednalo o řešení vztahů jako takových u studentů, které čeká maturita. Jediným zpestřením byla poslední vůle, která se záhadně objevila. Mě to ale nevadilo. Líbilo se mi to a kniha mě bavila. Dokázala jsem si najít to svoje. Myslím si, že se jednalo o krásný závěr, kde je černé na bílém, že všechno dobře dopadlo a pokud neumřeli, tak žijí dodnes. :D Krásná, moderní pohádka. Je pravdou, že bych možná uvítala, kdyby kniha byla delší, abych se dozvěděla více dalších a hlavně podrobnějších informací o ostatních postavách, jako takovou třešničku na dortu. Přeci jenom mě to dost zajímá, nebudu lhát.
Monu jako autorku mám velmi ráda, oslovila mě už na základě její předchozí série - a získala si mě na plné čáře, takže i tato tvorba mě dostala. Celek jako takový je velmi čtivý, dokáže vyvolat různé emoce a čtenář se nemůže odtrhnout. Velmi dobře napsané. Bavila jsem se a líbilo se mi to. Rozhodně knihu/sérii doporučím, přesto tento samotný třetí díl hodnotím 4,5* kvůli drobnostem, které ta osobně spatřuji. Každopádně budu velmi ráda, když se s Monou opět, ideálně brzy, setkám znovu. Je mi trochu líto, že se se sérií musím rozloučit, ale všechno jednou končí. A jednou zas něco musí začít. Takže se těším na to příště. :)

hnilda3
20.03.2022 5 z 5

Pěkné zakončení trilogie.

valika0302
19.03.2022 5 z 5

Posledná knižka trilógie. Keďže dvojka rovnako ako jednotka končila spôsobom, že máte pocit, že ste krátko pred infarktom, tak som sa neskutočne na túto poslednú časť tešila. Konečne som sa dozvedela, ako skončí vzťah nie len hlavných hrdinov, teda Ruby a Jamesa, ale aj to ako sa vyvinie situácia vzťahu párov: Allistra a Keshova, Grahama a Lýdie či Ember a Wrena.

Ako vždy Mona absolútne nesklamala. Aj táto časť nám zabezpečí mnoho dynamiky, udeje sa tam toho veľmi veľa, často sa čitateľ dostane až na pokraj zúfalstva, pretože už by fakt doprial daným dvojiciam happy ending. Bohužiaľ, autorka nám ho aj tu skoro až do konca nedopraje. S koncom knihy a vlastne aj celej série som veľmi spokojná.

Za najsilnejšiu stránku tejto časti považujem práve to, že nám viac ukazuje život Ember a Wrena, Lýdie a Grahama. Tomu sa v predošlých častiach až takto do hĺbky nevenovalo.

Knihu veľmi veľmi odporúčam. Každopádne je to #musthave pre fanúšikov Mony Kasten, ale taktiež pre mladšie čitateľky, pretože táto trilógia sa odohráva na strednej škole. Z toho dôvodu ja preferujem viac autorkinu sériu Znovu. Napriek tomu, aj mne ako 20-čke sa tieto knižky páčili a zaradili sa tým do môjho zoznamu NAJ kníh.

HODNOTENIE: 5/5*

helenkan
17.03.2022 5 z 5

I třetí díl byl moc fajn. Moc pěkné čtení. Vrátila jsem se do mládí. Prožívala s nima jejich problémy, starosti, blbosti které prováděli a hlavně první lásky. Všechny díly se mi moc líbily. Je skvělé, že jsou psané i z pohledu vėtšiny kamarádů a nejen hlavních postav Ruby a Jamese. A ještě, lituju děti které mají otce jako měli James a Lýdie.

Mona Kasten
německá, 1992