Zachraň nás

Zachraň nás https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485042/bmid_zachran-nas-Fqc-485042.png 4 542 542

Zachraň mě série

< 3. díl

Maxton Hall série

3. díl

Závěrečná část trilogie Mony Kasten nás opět vede za přáteli z Maxton Hall. Takhle si svůj poslední rok na střední nepředstavovali. Ruby je v šoku. Vyhodili ji ze školy. A ke všemu se zdá, že je to Jamesova vina. Jejich vztah projde novou zkouškou. Ruby ale v Jamese nepřestane věřit a ten dokonce u Bellových najde nový domov. Kdo ale za všemi katastrofami stojí doopravdy? James se rozhodne utéct svému nalinkovanému osudu a začít si s Ruby plnit své sny. Stejně jako jeho sestra, nastávající maminka Lýdie. První zamilovanost prožívá i Ember a Kesh s Alistairem. Ruby a Jamesovi se nakonec podaří rozluštit podivný propletenec kolem závěti Jamesovy matky a osudu prastaré anglické oděvní firmy Beaufort. Trilogie, která nás tak dlouho provázela osudy přátel z Maxton Hall, končí, a jejím hrdinům nový život začíná. Projděte s nimi jejich posledním společným rokem a vším, co tentokrát přinese.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Save Us , 2018

Mona Vasquez
06.01.2023 2 z 5

Třetí díl byl nejslabší ze série. Děsně sladkobolný. Příběh je zbytečně roztáhnutý na tři knížky, kdyby autorka zůstala u konceptu jeden pár = jedna kniha, udělala by lépe.

eva0772
30.12.2022 2 z 5

Prvni dva dily jeste celkem dobre, cetlo se to snadno, ale ze by to ve me zanechalo hlubsi dojem, to zas ne. Treti dil uz me vyslovene nudil. Strasne predvidatelne, az moc sroubovane, umele zvraty o 180 stupnu, postavy bud naprosto kladne nebo naprosto zaporne, decka v 18ti letech jak mali dospeli, ta nezmerna vasen :D ... ted jsem precetla Zacit znovu a je to mnohem zajimavejsi...

TerezkaMoz
21.12.2022

Emocionální bouře. Láska. Vztahy.
Líp tato kniha popsat nejde. Konec této řady byl plný napětí a snad nejlépe rozkrýval povahu všech postav. Fandíte úplně všem v knize. Neustále přemýšlíte nad jednotlivými osudy, trápení a tajemstvími. Co mě trošku mrzí, že nebyla více odkryta postava Percyho, jelikož by měl taky určitě co říct.
Teta Ofélie byla skvělá.
James a Ruby je opět srdcová záležitost a to jiskření. Líbí se mi, že příběhy nejsou sladké, že naráží na problémy světa, jen mi občas přijdou přemrštěné na 18leté osůbky. Díky poslední knize dostanete zcela jiný pohled na celou "Jamesovu" partičku a zjistíte, že ne všechno zlato, co se třpytí - viz. bohatství.

marukm
21.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Mno, obvykle komentáře nepíšu, ale prostě... Chm. Netuším, jestli jsem se zrovna trefila do hormonálně dobré části měsíce, ale sakra chytlo mě to, ne že ne. Romantika ze stránek doslova kapala a celou sérii jsem vzala jedním dechem. I přes trvající mravenčení v břiše (ježiš taky chci takovou romantiku zažít! :-D) se ale pokusím vypíchnout pár věcí, které mi celkový dojem maličko kazily.

1. Ve druhém díle obzvlášť mě neskutečně iritovalo, jak je Ruby ta dokonalá, mravní ikona. Co celou tu dobu předváděla, to mě přivádělo k šílenství. Když pak vyplynula její aférka s Wrenem, říkala jsem si, že kdyby to bylo naopak, zase bych 150 stran čekala, než vytáhne hlavu ze zadku a pochopí, že člověk dělá chyby, a když mu umře máma, může se stát asi fakt cokoli. Zase ale musím uznat, že Jamesova čím dál tím větší vyspělost/vyzrálost a dospělé chování mi to vynahrazovaly. Byl fakt milováníhodnej.

2. Vykreslení Kordélie ve třetím díle mi vůbec nesedlo. V prvním díle, když dostane James od Mortimera přes ústa, tak mu ještě řekne něco ve smyslu, že tak to dopadá, když se tahá s lůzou. Wtf? Vůbec mi k ní pak zápletka nesedla, jakože ona byla ta hodná máma, co na všechny myslela a všechny podporovala. No v paralelním vesmíru možná.

3. Ad překlad. Aby adolescenti o rodičích mluvili jako o mamince a tatínkovi, obzvlášť u Jamese a obecně mužských postav mi to teda nesedělo vůbec. Ani oslovení táto, které používali ve třetím díle (kde mám pocit, že to překladatelce buď došlo, nebo ji někdo upozornil). Nevím, prostě máma a táta/mami a tati nejsou zase tak špatná slova pro tento kontext, ne? Chvílemi jsem také měla chuť do té knihy vlézt a dát jim na ten neustálý chrapot a vyschlý krk strepsils. :-D

Celkově ale 97 %. Užila jsem si to. :-)

shecoola
16.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Fajn oddychovka, romantika, ktorá ma vrátila do čias, keď mi bolo "násť" a prežívala som svoju prvú veľkú lásku. Príbeh skončil spravodlivo pre všetkých, aj keď som tento tretí diel čítala vlastne už len preto, aby som sa dozvedela, ako to napokon dopadne s Mortimerom, nakoľko bolo isté, že všetky páry skončia spolu a šťastne až naveky, len on z toho vyviazne karmicky. Trochu som dúfala v hlbší moment s Percym, možno nejakú vačšiu zápletku z minulosti, ktorá by viac vykreslila Kordéliu alebo Oféliu.

Mamberi
22.11.2022 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit negativními recenzemi, protože tahle série byla prostě "WOW". I když mi dávno není "náct", tak jsem si prostředí střední školy neskutečně užila. Obvykle mi vadí, když se střídá ve vyprávění více postav, ale tady mi to přišlo, že to celý příběh posunulo o úroveň výše a bylo zajímavé sledovat osudy více osob. Knihy jsem si užila ještě více než sérii Znovu.

Fortuna7
13.11.2022 4 z 5

Nádherné zakončení neskutečně povedené série. Úžasné prostředí, zábavné postavy a roztomilé romantické linky. Autorka si obzvlášt skvělé poradila u romantické linky mladší sestry hlavní hrdinky, Ember. Konec se mi moc líbil a dopadlo to vlastně přesně tak, jak jsem si myslela a jak jsem chtěla :-).
Celou sérii moc doporučuji, úplně nejlepší byl 1. díl.

0197
13.10.2022 5 z 5

Začnu tím, čeho jsem se trochu obávala. Střídání pohledů. Oproti druhému dílu tu přibyly kapitoly z pohledu většiny vedlejších postav. Ale překvapivě mě to nehorázně bavilo. Až jsem koukala. Sice člověk četl, četl, něco se stalo, otočil stránku, rychle jak to bude dál, ale na řadu přišlo vyprávění jiné postavy, která řešila něco jiného :-).

To co se stalo na konci dvojky a řešilo se na začátku tady mi přišlo ani nevím, jak to napsat. Takové slabší nebo lépe řečeno unáhlené, trochu na sílu. Né moc věrohodné, vzhledem k tomu o koho se jednalo a jaký byl důkaz. Zkrátka působilo to na mě zvláštně.

Nejvíce jsem si oblíbila Ember a fandila jsem jejímu novému vztahu. Celkově se toho tady řešilo hodně. Každý měl větší či menší problém, se kterým se musel poprat. No jako v běžném životě. Těhotenství v mladém věku, sebeláska i když nemáte velikost S, bojování za své sny, zbankrotování a "chudší" životní styl, ztráta práce, překročení svého stínu, menší coming out. Do toho plno rodinný dramat a intrik. Ale taky plno lásky, souznění a porozumění.

Líbilo se mi, jak se James zabydlel v novém "sídle". Bylo to moc milé. Stejně tak jejich výlet a to jak James plánoval budoucnost. Jeho vášeň pro cestování a blogy byla zajímavá. A člověk si prostě má jít za sny a věřit v ně. Nic není nemožné. A o to se James snažil.

Když jsem dočetla první a druhý díl, běželo mi hlavou, že je to celkem pěkná série, ale znovu si ji už nepřečtu. Ale během čtení tohohle dílu, který můj předchozí dojem vylepšil, jsem si říkala, že bych si to jednou zase ráda přečetla. Tak uvidíme. Za mě tedy tento poslední díl nejlepší. Do poslední chvíle jsem trnula, jak se to vyřeší a neměla jsem skoro žádný tip. Epilog se Moně povedl a hezky to uzavřel. Rozhodně se nebojím doporučit. Možná spíše mladším, ale i já, která má blíže ke třicítce než k dvacítce jsem si tu přišla na své.

Verunka926
24.09.2022 4 z 5

Ústředním párem byla stále Ruby s Jamesem, ovšem mnoho prostoru dostaly i vedlejší postavy, což jsem moc ocenila. Bohužel se ale někdy kapitola usekla v místě, kdy mě velmi zajímalo pokračování, a na řadu přišla už další postava. Možná by tedy bylo lepší, kdyby každá dvojice měla svoji vlastní knihu. Jsem moc ráda, že jsem si sérii přečetla, ale za mě je o něco lepší autorčina druhá série, Znovu.

tynka65
22.09.2022 3 z 5

Já nevím, asi byla laťka u série Začít znovu nasazena moc vysoko. Protože celá tahle série je o poznání slabší. Poslední díl jsem dočetla už jen že setrvačnosti a zvědavosti jak to celé Mona zakončí.

whiolet
15.09.2022 3 z 5

Ve třetím díle se autorka zaměřila i na další osoby, což bylo super, ale stejně jsem prvni polovinu knížky četla spíše z donucení, za to ta druhá polovina už byla o dost lepší.

Klaton
14.09.2022 4 z 5

V knize se mi libilo, že se rozvinuli příběhy ostatnich jako Lydie, Ember.. Me se Mona čte hrozně dobře, knihu nikdy nechci odložit, ale tentokrát mě ten konec mrzel, přišlo mi najednou vše hrozne rychle ukončené a přitom mi přišlo že by si kniha ještě nekolik stranek zaslouzila... ale pribeh jinak moc hezký čtivý, oddechovy

TerryDee
11.09.2022 5 z 5

Na tento závěrečný díl jsem se těšila, protože jsem byla zvědavá, jak to s našimi hrdiny dopadne.

V této knize to už není jen o Ruby a Jamesovi, ale i o vedlejších hrdinech. Za což jsem byla ráda, neboť jsem si tyto postavy velmi oblíbila. Myslím si, že by si zasloužili samostatný příběh, zejména pak Ember a Wren a Lýdie a Graham.

Ruby a James jsou spolu úžasní. A jsem opravdu ráda, že se to mezi nimi vysvětlilo a vyřešilo bez nějakého velkého dramatu. Je vidět, že oba dva ušli kus cesty a svým způsobem se duševně vyvinuli. James se konečně postavil za sebe a splnil si svůj sen. Ruby svou ctižádostí dosáhla svého cíle a snu, a to Oxfordu.

Celkově tuto sérii hodnotím velmi pozitivně. Mona Kasten dokazuje, že je fakt dobrá v tom, co dělá. ️

Už se těším na další její příběhy. Takže doufejme, že se jich brzy dočkáme.

Kekik
11.09.2022 4 z 5

Tak mám za sebou celou trilogii. Bylo to hezké čtení, i když jsem možná měla dát pauzu mezi druhým a třetím dílem. Přeci jenom jsem druhou polovinu třetího dílu četla s pocitem, abych už to měla za sebou. Přesto se mně třetí díl líbil více než druhý.
Určitě se těším na další autorčiny knihy. U jejích příbězích si odpočinu. Teď se ale těším, až se začtu do detektivky.

jana4084
01.09.2022 4 z 5

Poslední díl hodnotím jako nejlepší. Líbí se mi, jak je v příběhu zahrnuto více postav. Je to veselé a oddechové čtení. Konec mě dost překvapil. Hnedle bych si dokázala představit žít život po boku těchto skvělých lidí :-)

Sarkak94
31.08.2022 3 z 5

Závěrečný díl této série. Řekla bych, že o něco lepší jak druhý díl Zachraň nás. Potom jak skončil předchozí díl, jsem tady čekala nějaké pořádné drama, něco mnohem většího Ano něco málo se tu stalo, ale to je jako všechno?
Na druhou stranu bylo moc hezké jak to celé vyřešili a to jak to Ruby s Jamesem celé zvládli Jejich vztah se od prvního dílu jen prohloubil a James se taky konečně pochlapil
Líbílo se mi že tu dostali více prostoru i vedlejší postavy, hlavně Lidie sestra Jamese a Ember sestra Ruby. Takže je kniha tentokrát psána z více pohledů, i když jsem se občas ztrácela u toho z kterého pohledu zrovna čtu. Sice to díky tomu působilo trošku urychlené, ale nijak mi to nevadilo
I přesto že mám nějaké výtky, tak se mi tato série líbí. Rozhodně tuto sérii doporučuji. A pokud jste už četli sérii Znovu, tak toto se nemůžete nechat ujít. A pokud ještě ne, tak tu také doporučuji, Mona prostě psát umí. Už se těším až si od ní přečtu něco dalšího.

Drahuska12
23.08.2022 4 z 5

Hezké zakončení série, ačkoli pro mě asi tento díl byl nejslabší. I přes to, ale naprosto doporučuji a doufám, že se Vám bude líbit :-)

niki2698
21.08.2022 5 z 5

Zakončení knížky totálně nečekaný překvapení, ale vždycky jsem doufala že se to musí vše vyjasnit a skončit dobře. Nejlepší série jakou jsem četla

book_loverka_
15.08.2022 5 z 5

Závěrečný díl byl celkem jízda a na konci mi bylo líto, že se s touto sérií musím rozloučit. Mona umí vytvořit prostředí, které si za chvíli oblíbíte a je to jako vracet se domů. Stejný pocit jsem měla u série Znovu. Když obě série srovnám, tak Znovu je asi o malinko lepší, ale i Maxton Hall jsem si naprosto zamilovala. Mezi hlavními postavami je super chemie a v příběhu dostanou prostor i sourozenci a některé další vedlejší postavy. Konečně jsem našla něco trochu na styl Papírové princezny a jsem z Maxton Hall nadšená!

Hypatia1010
13.08.2022 4 z 5

Poslední díl této série se mi líbil snad ještě víc než oba předchozí. Možná tomu napomohl i pohled vedlejších postav. Každopádně prolínání příběhů Lýdie s Grahamem a Ember s Wrenem s příběhem Ruby a Jamese mě hodně bavilo. Autorka mě také potěšila, jak to dopadlo s Jamesovým otcem, vzhledem k jeho otřesnému chování musím konstatovat, že mu to patří. Téměř se zatajeným dechem jsem čekala jak se vztahy Lýdie s Grahamem a Ember s Wrenem vyvrbí. Ruby a James dle očekávání našli ve svém vztahu rovnováhu a dokázali se vypořádat se všemi úskalími, včetně naprosto rozdílných snů a cílů. Skoro je mi až líto, že už jsem knihu dočetla a musím se se všemi hrdiny, i těmi vedlejšími, rozloučit. Pravděpodobně se někdy v budoucnu k této sérii ještě vrátím a přečtu si ji znovu.

Mona Kasten
německá, 1992