Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4211 4211

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

strana394
04.04.2022 4 z 5

Kvůli námětu knihy je hrozně těžké ji hodnotit. Zní totiž dost divně když napíšu, že se mi líbila knížka o domácím násilí, ale autorka převedla opravdu skvělý příběh, ze kterého mrazí. Kniha vás udržuje neustále v napětí, zatímco pomocí dvou časových linek pomalu odkrývá pozadí příběhu. I když čtenář poměrně brzo pozná, o co se v příběhu jedná, je to neuvěřitelně čtivé. Stále totiž netušíte, jak to celé dopadne.

Dostanete neskutečně dobře promyšlený příběh. Autorka skvěle vystihla každou situaci a čtenáře tak úplně pohltila/zděsila/zhnusila. Je to typ knihy, která vám nedá spát, dokud ji nedočtete a neujistíte se, že je hlavní hrdinka v bezpečí. Budete si klást bezpočet otázek a budete na ně chtít znát odpovědi.

Psychologie postav je dokonale vykreslená a proces toho, jak obtížné je se dostat z nemožné situace, je perfektně vykreslený. Celou dobu jsem hlavní hrdince držela palce a obdivovala ji pro její statečnost. Hodně mě bavila postava Miliie, sestra Grace s Downovým syndromem, která vnímá víc, než si okolí myslí. Autorka opravdu výstižně popsala chování a mysl psychopata a o to je kniha děsivější.

Jedinou výtku bych měla k trochu uspěchanému konci. Zajímalo by mě, jak se to nakonec celé vyřešilo. Každopádně pokud jste milovníci thrillerů, a to především těch psychologických, tak tohle rozhodně potřebujete.

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s Albatrosmedia, děkuji.
IG: @strana394

sona9984
01.04.2022 5 z 5

Tak tohle je pecka! Na konci jsem mela husi kuzi. Nemohla jsem se od knizky odtrhnout, koupila jsem si ji na dovolene jako e-knihu, protoze jsem docetla predchozi knihu teto autorky a mela jsem chut na dalsi, jak dobre pise. Doporucuju! Je super! A jdu si koupit dalsi dilo. Do jonce dovci zbyvaji jeste tri dny!

uzivatel6305
31.03.2022 4 z 5

Tak to byl napínák a překvapení od začátku do konce. Vždycky mi vadí bezmoc, a tady jsem si jí tedy užila. Myslím, že pro spoustu mužů by toto byl ideální vztah. Chvílemi mi to připadalo trošku přitažené za vlasy, ale stejně to je výborné počteníčko. Jděte do toho, pobavíte se.

Booklovers046
31.03.2022 5 z 5

za mě rozhodně nejlepší kniha od B.A.PARIS. Takto napínavý příběh jsem již dlouho nečetla a jak bylo zmíněno níže v komentářích, v této knize rozhodně nebudete předvídat děj

Alchemi
30.03.2022 5 z 5

Knihy, u kterých je snadné předvídat děj, mě nudí. To se tedy o této říct absolutně nedalo. Už tak nějak od anotace jsem počítala s tím, že Jack bude asi trochu psychopat, ale jak se nakonec vybarvil? A to nejlepší - nebo nejhorší? - na tom všem je, jak je to ve své podstatě uvěřitelné. Žádný krok hlavních ani vedlejších protagonistů mi snad ani jednou nepřipadal přitažený za vlasy. Kniha se skvěle četla. Navíc je to jedna z těch knih, které vás baví od začátku do konce a když už jsme u toho konce, na ten se dá říct jen WOW. Mazec, budu jedině doporučovat dál.

tulip131
30.03.2022 4 z 5

Příběh byl napsaný tak věrohodně, že mě to úplně vcuclo, úžasný Jack, důvěřiva Grace a Millie, která vnímá víc, než si okolí myslí. Manipátorství, intriky, lži, nekonečné plánování a přípravy.

rilajaan
26.03.2022 5 z 5

Uf, to bylo něco. Dramatické vylíčení psychického teroru.

LenkaMacak
22.03.2022 5 z 5

Wow, tahle knížka mě naprosto dostala! Přečetla jsem ji prakticky za jeden den, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo střídání kapitol z minulosti a přítomnosti.. autorka dokonale popsala psychopata, který je navenek dokonalý a za zavřenými dveřmi se odehrává peklo.. po celou dobu čtení mě mrazilo…

DeKo1996
21.03.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda.
Byla to jedna z nejnapínavějších knížek, jaké jsem kdy četla. Vůbec jsem ji nechtěla odložit a zajímalo mě, co se stane dál a jak to nakonec všechno dopadne.

Misanhanelojc
20.03.2022 5 z 5

Kniha velmi zajímavá A může nám ukázat to jak to může chodit i v běžném životě

KnihoSny
18.03.2022 5 z 5

Po přečtení knihy v pasti lží jsem šla hned do toho a opět mě to hned v táhlo děj je skvělí Grace a Milí jsou strašně sympatické bylo mi líto obou holek a celou dobu jsem jim držela palečky :) knihu doporučuji:)

beruska
07.03.2022 3 z 5

Jak píše čtenář pode mnou, není lehké tuto knihu hodnotit... Je těžké uvěřit, že by se to mohlo stát, tolik manipulace, nenávisti a zloby...
Už bych nechtěla nic takového číst, raději bych se tomuto tématu úplně vyhnula...

Mayaotzin
05.03.2022 3 z 5

Nějak nevím jak hodnotit. bylo to hodně čtivé, za chvíli to má člověk přečtené, ale spousta věci mi tam vadila. Bylo to celé takové hodně těžko uvěřitelné. Vůbec nechápu, proč by měl pro svý plány potřebovat Millie. A hlavně by to chtělo ještě jednu kapitolu.... co bylo dál?

Nikol1212
03.03.2022 5 z 5

WAU. Tak tohle bylo super. Nevědět, co bude dál..Celkem se mi povedlo vžít do kůže Grace. Kniha je moc dobře napsaná, měla jsem pocit, jako když jsem na jejím místě. Určitě zkusím další spisovatelčiny knihy.

Siwan
02.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla teda jízda. Na to, že hned od počátku víte, jak se věci mají je to neuvěřitelně čtivé a prostě vás to nepustí. Psychologie postav je dokonale vykreslená a proces toho, jak je obtížné se dostat z nemožné situace je perfektně vykreslený. Doufám, že si z toho každý odnese uvědomění, že pokud máte pocit, skutečně silný pocit, že někde něco nesedí, je dobré se tím řídit.

Twinny
24.02.2022 5 z 5

Jako první jsem od autorky četla knihu Přiveď mě zpátky, která mě moc nezaujala. Ale dala jsem jí šanci a vrhla se na Za zavřenými dveřmi a to byla teda jízda.
Kdo je psycho mi bylo jasné prakticky hned. Red flags hned od začátku. Jen jsem čekala jak to dopadne.
Hned jdu na V pasti lží, tak doufám že i to bude skvělé.

dana8437
21.02.2022 5 z 5

Přečteno již před pár lety, kdy jsem měla knížku půjčenou z knihovny… mezitím jsem si ji musela koupit i do své sbírky. Neskutečný nářez, co dokáže člověk, aniž by někdo něco tušil, prostě se vším všudy nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi! Nechutný chlap, jako právník do kterého by to nikdo neřekl, vždyť i při přátelských návštěvách je tak šarmantní, tak milý a úžasný manžel! Doporučuji přečíst všem, kdo mají rádi drsné psychothrillery.

Karoley
17.02.2022 5 z 5

On je atraktivní a bohatý. Ona má šarm a eleganci. Možná je nechcete mít rádi, ale máte. Jack a Grace jsou nerozluční, stále bláznivě zamilovaní. Je to dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Co se děje za zavřenými dveřmi?

Přečteno takřka jedním dechem, příběh vás chytí na první straně a vypustí ze svých spárů až na úplném konci. Hodně velké psycho! Dávám 5 všemi 10 :)

Kami33
14.02.2022 4 z 5

Knížka se četla dobře. Děj byl poměrně předvídatelný, chybělo mi tam nějaké to překvapení navíc. A po pravdě vůbec nevím, co Grace celou dobu (když jí Jack nevzal ven) dělala.

mi-380
05.02.2022 4 z 5

Nepředstavitelné psycho, alespoň pro mne, který vyrůstal v rodině, kde psychické násilí neexistovalo a fyzické se omezovalo na několik zasloužených výchovných plácnutí nezbedných synků, což jsem byl já a bratr. Proto mi tohle vyprávění zoufalé Grace připadá jako historky z jiného civilizačního okruhu, když už ne z jiné planety. Teror se stupňuje, napětí stoupá, zásadní otázky jsou stále naléhavější: „Je tahle situace opravdu tak beznadějná? Co se bude muset stát?“
Audiokniha: Simona Peková úspěšně nasazuje už od začátku tragický a zoufalý tón.
75 % (zatím 3559 hodnotících s průměrem 86 %).