Za všechno může kapitán

Za všechno může kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59942/bmid_za-vsechno-muze-kapitan-4MM-59942.jpg 4 54 12

Humoristický román zachycující následky roztržitosti námořního kapitána. V okamžiku ztroskotání si je všichni připnou, ale ve zmatku ztratí klíče. Řada humorných situací pak zachacuje další události až do jejich překvapivého nálezu.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Odeon

Agosto, moglie mia, non ti cognosco , 1930

iceVS
22.02.2024 5 z 5

Já tuhle knížku už musela asi číst. Jako dítě. Protože na Mamrda (ok, na Mamerta) se prostě zapomenout nedá...
Jinak je to dokonalá nálož neuchopitelného humoru a hrátky s jazykem, při kterých se musel pan překladatel řádně zapotit. A odvedl báječnou práci, smála jsem se nahlas. Byť jsem se musela pekelně soustředit, abych nepřehlédla jediný flák.
Geniální.
Děkuji neznámému dárci :-)
Držím a nepustím.

Martina999
30.08.2022 5 z 5

Musím říct, že jsem přečetla jedním dechem. Mám ráda tento styl humoru. Vřele doporučuji pro oddech - pobavení. Smála jsem se nahlas. Tak trochu ve Wodeuseovském duchu - skvělý absurdní humor. Fakt doporučuji.

MartinLaznicka
08.01.2021 5 z 5

O vlastnostech a charakterech lidí, které by měly být absurdní. Ale někdy jsou reálné.

managalante
16.12.2020 5 z 5

Opravdu vtipné. :)

Ivan F
23.09.2020 2 z 5

Po pravde, nič moc. Nechcem porovnávať, ale pred touto knihou som čítal inú humornú knihu a tá bola o triedu lepšia. Príbeh je celkom absurdný, krkolomný a áno, je v ňom niekoľko vtipných pasáží a skvelých momentov. Škoda len, že sú utopené (tak ako kľúče od pásov cudnosti) v mori plochého textu, ktorý príbeh nikam neposúva. To by ani nevadilo, ak by text mal namiesto plochosti viac vĺn a čitateľ sa viacej zasmial. Možno niekde pri mori by ma príbeh bavil viac. Nápad dobrý, potenciál nevyužitý.

Ava365
30.11.2019 5 z 5

Geniální. Přečteno Xkrát a pořád tam nejdete nové věci k zasmání. Ideální čtení na dovolenou.

MrKrahujec
02.12.2018 3 z 5

Tohle je taková skoro jako italská verze geniálního Poláčkova "Hostince u kamenného stolu", jenomže mnohem, mnohem slabší. Přesto je i ten slaboučký zbytkový humor (velmi často bohužel utopený ve zbytečných ztřeštěnostech) nakonec vlastně překvapivě živý, takže jako četba na dovolenou, nebo do vlaku je to zcela kvalitní.

kapitan0643
07.03.2015 4 z 5

"Takové jsou ženy. Před svatbou chtějí, aby byl manžel génius. Když si ho vezmou, chtějí, aby byl blbec."
Malá vtipná kniha plná groteskného a absurdného humoru, zo zápletkou ktorá je už sama o sebe absurdná a smiešna. Kvalitný kúsok medzi humoristickou literatúrou.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

P.S. : Škoda že kresba na obale obsahuje spoiler ktorý vyzrádza ten "prekvapivý nález", takže sa naňu dlho nepozerajte pred čítaním knihy, hehe :)

Kurka
02.12.2013 5 z 5

Hezká knížka, nejvíce se mi líbila postava ředitele hotelu.
Malá zajímavost: Nevím, zda je to i u jiných, ale u předposlední strany prvního vydání jsou na spodní straně přehozeny mezi sebou dva řádky příběhu.

Melodrax
15.07.2013 4 z 5

Zábavná kniha na dovolenou, která mile překvapí. Zasmál jsem se nesčetněkrát a knihu mohu jen doporučit.

juvelinokivi
23.01.2013 5 z 5

Totálně ujetá kniha - děj předznamenává už hlavní zápletka: cestující na potápějící se lodi si vezmou místo záchranných pásů pásy cudnosti a vzápětí od nich v moři ztratí klíče. Což je ovšem nepříjemné i pro jejich partnerské protějšky, které je očekávají v přímořském hotelu. Než se klíče najdou, dočká se čtenář lecjakých šílených humorných příhod a milostných zápletek. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

kapllu
24.07.2011 3 z 5

Milá a vtipná knížečka. Několikrát mě ty absurdity tak překvapily, že jsem se opravdu od srdce zasmála :).

humoristické romány absurdní humor

Achille Campanile
italská, 1899 - 1977
1979  72%Za všechno může kapitán
1982  100%Celestinova cesta

Kniha Za všechno může kapitán je v