Za hrsť zdravého rozumu

Za hrsť zdravého rozumu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483754/bmid_za-hrst-zdraveho-rozumu-lLq-483754.png 4 3 3

Priame, múdre a zažité počas dlhých rokov skúseností. Také sú myšlienky a pohľady na svet od uznávaného kňaza a psychiatra Maxa Kašparů. Táto knižočka ponúka jeho krátke i dlhšie pohľady na ducha, dušu, telo a vzťahy. Načerpajte za hrsť zdravého rozumu v tomto nestálom svete. Varovanie: Autor varuje pred čítaním knihy na jeden hlt a odporúča k textu pristupovať ako k soli, ktorá sa používa iba kde-tu, v malom množstve, a podľa chuti.... celý text

Matematicka
29.01.2023 5 z 5

Krátké postřehy Maxe Kašparů, které mám velice ráda. Jeden trefný příklad za všechny:
"Vyjadřoval se k problémům školství i medicíny, protože měl zkušenosti. Chodil totiž do první třídy a v nemocnici mu umřela babička.
Z jeho názorů bylo ovšem patrné, že spíše záškolačil a pletl si zdravotnický transport s pohřební službou.
Eventuálně své nové vědomosti čerpal z denního tisku. On totiž moudrý muž nahlíží věci ze všech stran, pitomcovi stačí novinová verze."

Kniha mi hodně připomínala jeho starší knihu Šum z pěn, kterou jsem shodou okolností četla minulý rok, a některé postřehy byly stejné. Ale jak víme, opakování je matka moudrosti a toto vydání má trochu modernější "kabát", takže proč ne. Tohle se pro mě "neočte". Skvělá kniha "do kabelky"...