Za džunglí je Lambarene

Za džunglí je Lambarene https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524836/bmid_za-dzungli-je-lambarene-6532d5dbcbc08.jpg 4 7 7

Autor reportáže byl vedoucím studentské expedice, která 1. ledna 1968 vyrazila z Prahy na nákladní Tatře k Schweitzerově nemocnici v africkém Gabunu. Osm mužů si vzalo za cíl předat nemocnici v pralese zdravotnické zařízení a materiál. 265 dní bylo třeba, aby výprava projela Egyptem, Súdánem, Etiopií, Keňou, Tanzánii, Kongem, Nigérií, přes Saharu do Alžíru a přes Středozemní moře do Marseille. Byla to cesta plná jedinečných zážitků, neopakovatelných dobrodružství, kdy studenti objevovali daleké kraje. I taková je Bartůňkova reportáž. Autorova schopnost popsat přírodní krásy bez banalit a běžných klišé, vylíčit dobrodružství bez inzerce vlastního hrdinství, autorův jemný humor a kultivovanost výrazu jsou zárukou, že čtenář bude přijímat knížku snadno a že se bude bavit. Pozná také, že expedice nebyla jednoduchá záležitost, ale vyžadovala nápad a jeho houževnaté prosazování, tvrdou přípravu a mnoho znalostí, o nichž se lidem ani nezdá.... celý text

vladimir1625
07.10.2021 4 z 5

Autorem této knihy není Petr Bartůněk (1953). V roce 1968, kdy se expedice uskutečnila mu bylo 15 let. Autorem je MUDr. Petr Bartůněk (1939).

Hobo
12.01.2021 4 z 5

Prostě jsem si připomněl událost, která v 68. roce tak trochu mediálně hýbala Českem, ale byla překryta politikou.

charitativní činnost

Autoři knihy